ליאור חכמון.
ליאור חכמון. "הרווחנו את המקום בצמרת" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

המחזור השמיני בליגת ווינר יינעל הערב (שני) במשחק הצמרת המסקרן בו תארח הפועל גלבוע/גליל את העולה החדשה ברק נתניה (21:00, גן נר). שתי הקבוצות פתחו את העונה מצוין ומחזיקות במאזן זהה של חמישה ניצחונות ושני הפסדים.

הקבוצה של עודד קטש וליאור ליובין מגיעה למשחק אחרי הפסד חוץ דרמטי לבני השרון, ותנסה להתאושש על חשבון חניכיו של אריק אלפסי, שמצידם רוצים להשיג ניצחון שני ברציפות אחרי הניצחון הנאה על מכבי ראשל"צ בשבוע שעבר.

גלבוע תמשיך לשחק ללא סנטר אמיתי, כשבראיין רנדל ואלישי כדיר ינסו לעצור בצבע את מרקו קילינגסוורת' הלוהט.

מאז שחרורו של טוני גפני חסר המזל, צפו קטש וליובין בעשרות מועמדים לתפקיד, ורצו את ריקרדו מארש, אלא שמלך הסלים של הליגה לפני שלוש עונות ביקש לחשוב עוד קצת זמן על ההצעה שניתנה לו ובגלבוע החליטו לרדת מהעניין. 

בינתיים תמשיך התקפת הקבוצה להתבסס על צמד הזרים, ג'רמי פארגו ואייזיאה סוואן, בתקווה לקבל תרומה גם מגל מקל במשחקו השני בקבוצה העונה.

עודד קטש וליאור ליובין (דרור עינב)
עודד קטש וליאור ליובין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

האורחים מנתניה קיבלו בשבוע שעבר יום מנוחה, בעקבות הניצחון המשכנע והחשוב על ראשל"צ. בצוות המקצועי ובקרב שחקני הקבוצה קיימת שביעות רצון גבוהה מאוד מהניצחון על חניכיו של אפי בירנבוים, שפרק הרבה מתח שליווה את המועדון בשבוע שעבר.

אלפסי המשיך כדרכו לנהל השבוע שיחות אישיות עם השחקנים, עודד אותם, פירגן והסביר להם, כי למרות השבחים והעובדה שהקבוצה ניצחה, צריך לשאוף תמיד ליותר ויש מספר דברים שעליהם לשפר ולתקן.

סגל השחקנים צפה מספר פעמים לפני האימונים בקטעי וידאו שערך עוזר המאמן, שי סגלוביץ, וכל אחד מן השחקנים קיבל לידיו את דפי הסטטיסטיקה של שחקני הגליל.

אלפסי מתדרך את שחקניו (קובי אליהו)
אלפסי מתדרך את שחקניו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

למרות האווירה והתחושה הטובה במועדון, נראו השבוע פרצופים מודאגים בקרב חברי ההנהלה, לאחר שמחלת השפעת פקדה שלושה שחקנים מרכזיים בקבוצה -טוני וושהאם, מרקו קילינגסוורת' ורוברט רות'בארט - שנעדרו מהאימון ביום חמישי אבל צפויים לשחק.

במוצ"ש הוזמנו אוהדי הקבוצה לישורון, להדלקת נר שני של חנוכה, עם השחקנים והצוות הניהולי של המועדון.

ליאור חכמון, שחקן הפנים הישראלי של העולה החדשה: "הרווחנו את מקומנו בצמרת הליגה בזכות משחק אופי עיקש ומלחמה חסרת פשרות. למרות ההצלחה שלנו כקבוצה, לא תראו במועדון ובקרב השחקנים שאננות ואופוריה. השחקנים עם הרגליים על הקרקע וכל אחד יודע את מקומו. המטרות שלנו העונה נשארו כפי שהיו והם הישארות בליגה והשתלבות בפלייאוף העליון. על הנייר, הקבוצה של קטש עדיפה עלינו, אבל הוכחנו כבר שאנחנו לא נרתעים ולא מפחדים מאף קבוצה. נגיע ללא רגשי נחיתות, חדורי מוטיבציה ורוח קרב ובמטרה לחזור משם עם הנקודות".

שחקני ברק נתניה (ONE)
שמוליק ברנר וליאחור חכמון מדליקים נר (ONE) | צילום: מערכת ONE

דנילו פינוק: "הניצחון על ראשל"צ היה חשוב מאוד - לחזור ולנצח בבית אחרי ההפסד לחיפה ולהחזיר לקבוצה את ההרתעה שלה במבצרה הביתי בישורון".