פרשת "הבנק של מוני" לא יורדת מהכותרות וכעת גם לא יורדת מקבוצת מכבי ת"א, המועדון שאותו ניהל מוני במשך עשרות שנים.

ל-ONE נודע שאחה"צ (ראשון) הגיעו חוקרי מס הכנסה למשרדי הצהובים ברחוב הירקון 293 בת"א והפתיעו את עובדי המשרד בפשיטת פתע לאור השמועות והעדויות על הכספים הגדולים שרצו בין הידיים של פנאן בעודו בתפקיד מנהל מכבי ת"א.

בכיר במכבי ת"א אמר ל-ONE: "מה שקורה כאן במשרדים זאת מבוכה אחת גדולה, הם פושטים פה על המשרד ואני לא יכול להמשיך לדבר לפי שעה. אני לא מאמין שזה קורה".

מאז מותו של פנאן ז"ל ביום שני שעבר, כל המדינה ללא יוצא מן הכלל עוסקת בשאלה אחת - מי הם האנשים שהותירו מיליונים בבנק הפרטי של מוני ונהנו מריבית גבוהה של אחוז וחצי עד שניים בחודש, ובחישוב פשוט - בין 18 אחוז ל-20 בשנה.

אנשי מס הכנסה במשרדי מכבי ת
אנשי מס הכנסה במשרדי מכבי ת"א, הערב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

למרות שיו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, הצהיר קבל עם ועדה: "לא ידעתי מכל המעשים המיוחסים למוני", במכבי יאלצו להתעסק מעכשיו עם כותרות מביכות כמו זו על הפשיטה של אנשי מס הכנסה על משרדי הצהובים.

משרדי מכבי ת&
משרדי מכבי ת&"א. זכו לביקור פתע מחוקרי מס הכנסה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בסוף השבוע הגיעו עשרות מבקרים לרחוב אינשטיין בת"א, שם מתאבלת משפחת פנאן על מותו של האב, וגם בתוך הבית האבל עסקו כל העת בכמות החובות שהותיר פנאן אחריו, בשמות הספורטאים שנותרו עם הצל של פנאן ובלי דולר אחד בכיס, ובעיקר בשאלה - מה תעשה המשפחה מיד לאחר השבעה?

הסוד הגדול שלקח עימו מוני פנאן לקברו מותיר שאלות גדולות שאותן יצטרכו לפענח אנשי מס הכנסה: מי העביר את המעטפות לאנשים שביקשו להתעשר מהריבית של מוני? האם אלו אכן עמי ביטון ועזר פנאן שהיו כמו ילדיו של מוני, או אנשים אחרים ששמותיהם עדיין לא יצאו לתקשורת?

חוקרי רשות המיסים במשרדי מכבי ת&
דובר מכבי ת&"א, ניצן פררו, בתוך משרדי המועדון, אחה&"צ (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שאלות נוספות שאנשי מס הכנסה יצטרכו לפענח: האם קיימת רישומת בארץ או בחו"ל, של רשימת הנושים של פנאן, כי העדויות מדווחות שהכל נעשה מתוך אמונה מלאה ובאופן עיוור לגמרי, והאם פנאן השאיר אחריו עיזבון או חשבונות בנק בחו"ל?

על פי עדויות מתוך השבעה, חברת הליסינג של מכוניות משפחת פנאן, לקחה את הרכבים במהלך השבעה מחשש שהמשפחה לא תוכל לעמוד בתשלומים, ועדיין לא ידוע מי ינסה להשתלט על ביתו של פנאן בצפון ת"א.

מוני פנאן (שי לוי)
מוני פנאן. לקח עמו לקברו סודות גדולים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בד בבד ובין כל הצרות, החקירות והשמועות, תעלה מחר (שני) משפחת פנאן לקברו של מוני ז"ל, כדי לנעול את שבעת ימי האבל ולנסות לפתוח בחיים חדשים ללא מוני, אבל עם שק של צרות שספק כיצד יגמרו.

שמעון מזרחי: "אין לנו מה להסתיר, הכל אצלנו כשר, גלוי וטהור"
במכבי תל אביב מנסים לשמור על איפוק וטוענים בתוקף כי ידיהם נקיות למרות ההאשמות מסביב. היו"ר, שמעון מזרחי, אמר בתגובה ל-ONE: "אין לנו מה להסתיר, הכל אצלנו גלוי ושקוף. החוקרים יכולים לערוך חיפושים כמה שהם רוצים אבל הם לא ימצאו שום דבר - הכל אצלנו כשר וכמו שאמרתי גלוי וטהור".

חוקי הרשות.  (קובי אליהו)
אנשי מס הכנסה עם איש המחשבים של מכבי ת&"א, אחה&"צ (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ארבעה חוקרים הגיעו למקום והחלו לסרוק את משרדי הקבוצה כשהם מלווים בדובר הקבוצה, ניצן פררו ובאיש המחשבים של מכבי ת"א. לאחר שעתיים של חיפושים עזבו חוקרי המס את המקום כשבאמתחתם 6 ארגזים מלאים במסמכים.

פררו אמר אמר ל-ONE: "בשעות אחה"צ הגיעו לכאן אנשי מס הכנסה עם צו חיפוש מבית המשפט. אנחנו משתפים איתם פעולה ואין לנו מה להסתיר. אנחנו נותנים להם לבדוק ולחפש, הכל שקוף וגלוי".

חוקרי המס עוזבים את המשרדים עם ארגזים (רועי גלדסטון)
חוקרי המס עוזבים את המשרדים עם ארגזים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

לשאלה האם יגיע למשחק של מכבי ברוממה השיב פררו: “אנחנו כאן עם החוקרים, מקסימום יש פה טלוויזיה".

בצל האירועים וההתפתחויות האחרונות, תיאלץ הקבוצה לצאת הערב למשחק חוץ חשוב מאוד מול מכבי חיפה, משחק שיוציא את דרכה של מכבי בליגת העל לדרך.

חוקרי המס עוזבים עם ארגזים (רועי גלדסטון)
חוקרי מס הכנסה עוזבים את משרדי מכבי ת&"א עם ארגזים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שרון קביליו ורועי גלדסטון סייעו בהכנת הידיעה