לאמפה. עובר לרוסיה (שרון קביליו)
מאצ'יי לאמפה. ישחק מול צסק"א? (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

יומיים לפני המשחק החשוב מול צסק"א מוסקבה ביורוליג, עוסקים במכבי תל אביב בעיקר במצבו של הסנטר הפולני, מאצ'יי לאמפה, שלא עולה עד כה בקנה מידה אחד עם הציפיות שהיו ממנו.

בקבוצה שקלו לא מעט זמן את עתידו של השחקן בצהוב, אך חוזהו הבעייתי והגבוה המוערך בכ-1.2 מיליון דולר, מקשה על ההנהלה לנסות ולמצוא פיתרון שישביע את רצונם של כל הצדדים. עם זאת, ולמרות הסברה כי לאמפה ימצא את עצמו בסופו של דבר בדרך החוצה, סוכנו של השחקן, אריק קריין, מבהיר כי לא קיבל שום פניה ממכבי בנושא.

קריין עצמו הבהיר היום (שלישי) ל-ONE מה מצבו של הסנטר בקבוצה ולאן מועדות פניו: "מכבי תל-אביב לא פנתה אליי בעניינו של לאמפה והדברים לגביו עדיין מאוד טריים. רק לפני שבועיים הוא שיחק יוצא מן הכלל נגד מארוסי בנוקיה והדברים ייבחנו בצורה ברורה יותר לאחר המשחקים הבאים ואחרי המשחק מול צסק"א, כמובן שהכל גם תלוי באמון של מכבי כלפיו".

כמו כן הוסיף קריין: "אנחנו נעשה גם כן את החישובים שלנו בנושא וננסה לפתור את הכל לטובת כל הצדדים המעורבים בעניין, בסופו של דבר אף אחד לא רוצה לכפות את עצמו על מישהו אחר".

בסביבתו של השחקן מבהירים כי מצב רוחו בימים האחרונים שפוף ביותר וכי הוא מסתובב עם פנים נפולות, בין השאר גם כתוצאה מכך שהוא לא מקבל דקות לאחרונה: "כל המצב הזה מאוד מציק למאצ'יי, הוא חושב שהוא לא משחק מספיק והוא רוצה להוכיח לכולם שהוא ראוי ושהוא יכול להשתלב כמו שצריך בקבוצה".

מאצ´י לאמפה. ממתין לירושלים במדי קאזאן (בעז גורן)
מאצ´יי לאמפה. למד להכיר את הספסל מקרוב (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

מקורביו של הסנטר הפולני טוענים כי הוא נכון לעכשיו הוא אינו מעוניין לעזוב את מכבי תל-אביב ועדיין מחכה להזדמנות שלו שתגיע, אך אם לא יקבל הזדמנות, יחשוב האם כדאי לו להתייבש על הספסל הצהוב במטרה לקבל את שכרו המלא.

לאמפה הינו השחקן היקר ביותר במכבי תל אביב העונה, ואם הקבוצה בכל זאת תבחר לשחרר אותו, היא תצטרך לשלם לו את כל השכר היות וזה מעוגן בחוזה.

הפירצה היחידה היא למצוא ללאמפה קבוצה אחרת שבה יוכל להשתלב בהתאמת שכר או בהשלמת פערים על ידי מכבי. המשחק הקרוב מול הרוסים יהיה למעשה זה שיקבע האם מכבי תל-אביב מתכוונת לתת את הצ'אנס לשחקן או שמה המטרה שלה היא ברורה, לחתוך את השחקן, כבר בהזדמנות הראשונה.

שרון דרוקר: &
פיני גרשון, שרון דרוקר ואבי אבן (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

במכבי תל אביב נשמעים קולות מעורבים לגבי מעמדו של השחקן. מצד אחד הצהובים מעוניינים להשתחרר מחוזהו, ומנגד הם יודעים שקל זה בטח לא יהיה.

"ביררנו דברים לגבי חלופות שונות, לא פנינו לאף אחד, אבל ללאמפה יש חוזה, חוזה גדול ובעייתי, זה מקשה עלינו ואפילו כמעט בלתי אפשרי", אמר גורם במועדון.