עם לא מעט סימני שאלה ואחרי אחד השבועות הקשים בתולדותיה, מכבי ת"א הצליחה לפתוח את עונת 2009/10 בליגת העל, מבחינתה, ברגל ימין עם ניצחון 68:76 על מכבי חיפה.

איך הצהובים יצליחו להתאושש מפרשת "הבנק של מוני?" האם השחקנים של פיני גרשון יתאוששו מהמסע הטעון לארה"ב? ואיך דורון פרקינס יתפקד באולם שהיה הבית שלו למשך כל העונה שעברה? עם כל החששות האלה הגיעה האלופה לרוממה, אבל הצליחה לצאת משם עם ניצחון ראשון במחזור הראשון.

למרות שלא הרשימו, הצהובים הצליחו לשים בצד את פרשת פנאן לפחות למשך שעתיים ורשמו ניצחון על הירוקים בצל הפשיטה של אנשי רשות המס על משרדי המועדון, ורגע לפני שאלן אנדרסון וחבריו פוגשים את קאחה לבורל וליאור אליהו במחזור השני של היורוליג.

ימים קשים עוד צפוים למכבי, זאת לאחר שכבר החלו ברשות המיסים לזמן לחקירות בעלי תפקידים במועדון שניהלו קשר אישי ואולי אף עסקי עם פנאן. ראשון הנחקרים היה עמי ביטון, שהיה מקורב מאוד לפנאן ואף נחשד כי היה זה שהעביר את מעטפות הכסף למשקיעים השונים. החקירה עצמה ערכה כ-8 שעות במשרדי הרשות בתל-אביב וביטון לא הגיע למשחקה של הקבוצה. יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, יזומן להעיד בפרשה.

אך בצל כל ההתרחשויות, היה גם משחק כדורסל. מי שערך הופעת בכורה מחודשת בליגה הישראלית הוא דייויד בלות'נטאל, ששב מפציעה של מספר חודשים, זאת לאחר ניתוח שעבר בברכו.

בלות´נטאל ופרקינס. אפילו לא התאמצו (אמיר לוי)
בלות´נטאל עם פרקינס: "הכי חשוב שניצחנו" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בלות'נטאל החמיץ את כל משחקי ההכנה של מכבי תל-אביב ואף צפה מהצד במשחק מול אולימפיה לובליאנה במחזור הראשון של היורוליג. במפגש הראווה מול הלוס-אנג'לס קליפרס בארה"ב הוא כבר סוף סוף חווה דקות פרקט ראשונות ונגד חיפה הסיר את החלודה.

בלות'נטאל שמכיר את הליגה המקומית היטב מהקדנציות הקודמות בצהוב, קיבל 22 דקות מפיני גרשון והחזיר עם 12 נקודות ב-2 מ-4 לשתי נקודות, 2 מ-6 לשלוש ו-3 ריבאונדים.

בלות´נטאל צולף שלשה (אמיר לוי)
בלות´נטאל צולף שלשה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

פיני גרשון: "בלות'נטאל? האוטומט כבר עובד"


גרשון החמיא לפורוורד כשאמר: "הוא אמנם החטיא כמה זריקות טובות מאוד אבל זה בעיקר כי הוא לא שיחק הרבה זמן, אבל אני יודע שקבוצות כבר מתפללות שהוא יקלע ככה כל הזמן כי הן מודעות ליכולות שלו והאוטומט כבר עובד, אבל לא תמיד הכדורים נכנסים".

בלות'נטאל עצמו סיפר על ההתרגשות לחזור לליגה המוכרת לו היטב: "היה לי נפלא, פשוט נהנתי לעלות על הפרקט ולשחק, חיכיתי לזה הרבה זמן והכי חשוב זה שיצאנו עם הניצחון מהמשחק".

וכמי שהכיר את פנאן לא מעט שנים וכאב את התאבדותו, הסביר בלות'נטאל איך הוא מתמודד עם מותו של מנהל מכבי ת"א לשעבר: "היה לי קשה עם מותו של מוני אבל הכאב נשאר מחוץ למגרש, כשעולים על הפרקט מתרכזים אך ורק במה שחשוב וזה הכדורסל.

"אנחנו נשארים ביחד כקבוצה, תומכים אחד בשני, עוזרים אחד לשני והכל כדי להצלח ולהיות קבוצה טובה. בסופו של יום צריך להתרכז רק בעבודה שלנו והיינו במשחק הזה מול מכבי חיפה מאוד מרוכזים".