קורי קאר. יצטרף לאוהדים האדומים (מתן להב)
קורי קאר, חוזר לעירוני אשקלון (מתן להב) | צילום: מערכת ONE

רק לפני שבוע קורי קאר קיבל אזרחות ישראלית לאחר מאבק ממושך שניהל במשך שנים, ועכשיו זה גם רשמי. הגארד הישראלי, שהפך למצרך מבוקש בעקבות תעודת הזהות הכחולה, ישחק בליגה הבכירה בישראל. 

קאר חתם הערב (ראשון) לעונה בעירוני אשקלון ויחזור לקדנציה נוספת במדי הקבוצה הדרומית. במידה ויסתיימו תהליכי רישומו בזמן, ייכלל הגארד בסגל הקבוצה במשחק הראשון של הליגה שייערך מחר (21:00) בגן נר, ובו תארח גלבוע\גליל את אשקלון.

כזכור, ביום שישי האחרון פורסם ב-ONE על כך שקאר מנהל מו"מ מתקדם וצפוי לחזור לקדנציה נוספת באשקלון. היום זה הפך לרשמי עם חתימתו של המתאזרח הישראלי בקבוצה. קאר מצטרף באשקלון לקו אחורי הכולל את מורן רוט, בראיין טולברט, ג'ימי בקסטר, דרור דוידי ואלעד הופמן. בשנה שעברה, במדי גבעת שמואל (היום מ.כ. הבקעה), רשם קאר ממוצעים של 13.9 נק' ו-4.5 ריב' ב-32 דקות.

הרכז הוותיק נחשב לאחד הזרים המוערכים בארץ, ואף נבחר בעונת 2004/2005 לשחקן העונה בליגת העל. הוא מוכר הודות ליכולת הקליעה המצוינת שלו ורגליו החזקות והזריזות ההופכות אותו לשומר מצוין, גם בגילו המתקדם.

המתאזרח הישראלי מצא קבוצה במהרה (מתן להב)
המתאזרח הישראלי מצא קבוצה במהרה (מתן להב) | צילום: מערכת ONE

קאר שיחק בגבעה של מוטי אמסלם גם בעונת 2003/2004 וברזומה שלו הצלחות גם בעירוני נהריה, רמה"ש, גליל עליון וכאמור גם עם עירוני אשקלון. כמו כן, עבר קאר בקריירה גם בליגה הצרפתית (פו אורטז ונאנסי) ובשיקגו בולס מה-NBA.