גל מקל. יחזור ללבוש צהוב? (אמיר לוי)
גל מקל. בלדוצ´י: "הוא ראוי לשחק במכבי" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אין זה סוד שהרומן בין גל מקל ומכבי ת"א רחוק מלהיות מוצלח. הרכז הצעיר שפרץ לתודעה אשתקד עם עונה נהדרת במדי גלבוע/גליל והותיר את חותמו גם על הנבחרת הלאומית באליפות אירופה בפולין, לא מרוצה ממעמדו ושלשום ביקש מראשי הצהובים לעזוב, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

עד כה כה העונה שותף מקל במשחק יורוליג בודד בו שיחק דקה בלבד ורשם איבוד כדור אחד. בליגת ווינר, רשם הרכז הצעיר ממוצעים של 7.3 נקודות ו-3.3 אסיסטים ב-20 דקות. הקרדיט המועט לו זוכה מי שנבחרת לתגלית העונה של ליגת ווינר בשנה שעברה, הביא אותו למצב בו הוא מעוניין למצוא קבוצה חדשה.

סוכנו של מקל, מאוריציו בלדוצ'י, התייחס בראיון ל"רדיו ללא הפסקה" לסאגה מול המועדון הצהוב ואמר: "מקל רוצה לשחק במכבי ולהיות בורג חשוב. לרוע המזל, הוא ומכבי זה לא עובד. הוא הבין שהוא לא מתאים לתכנונים של הקבוצה. כשהוא חתם, דורון פרקינס לא שיחק. ידענו טוב שגל ייאלץ להיאבק על מקומו בחמישיה, אבל עכשיו המצב אחר".

"פיני גרשון לא צריך לעשות שחקנים שמחים, הוא צריך לנצח. גל מקל יודע שהוא יכול לשחק בכל רמה. עכשיו הוא רוצה להוכיח את עצמו בכל מקום. הוא יודע שהוא יכול לשחק, אבל לא זוכה לדקות".

כשנשאל מדוע מקל החליט בתחילת העונה לחזור למועדון הצהוב, חרף החשש שיבלה זמן רב על הספסל, השיב בלדוצ'י: "אני יכול לומר שאנחנו חשבנו שמכבי ת"א היא הקבוצה הישראלית הטובה ביותר עבור מקל. האם מקל ראוי לשחק במכבי? כן".

בלדוצ´י. &
מאוריציו בלדוצ´י: &"מקל זקוק לדקות&" (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

"אם זה היה תלוי בו, מקל רצה ללכת כבר אתמול ולא לחכות עם זה. אני לא רוצה להתווכח מי צריך לקבל את ההחלטה ולהתעסק במה שכל אחד חושב. הוא לא נכנע, הוא פשוט לא מתאים לדרך של הקבוצה".

על מצבו של מקל ברוטציה של מכבי ת"א אמר הסוכן האיטלקי: "לפיני גרשון יש את המפתח להשתמש בשחקנים בצורה הטובה ביותר. בשני המשחקים האחרונים מקל אפילו לא התלבש. מכבי ת"א היא אחד המועדונים האהובים עליי. בכל מקרה, אגיע לארץ ביום ראשון כדי לטפל בנושא הזה".

פיני גרשון. בלדוצ´י: &
פיני גרשון. בלדוצ´י: &"(אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גם לאחר שנודע דבר רצונו של מקל לעזוב את מכבי ועדיין לא ברור האם הנהלת המועדון תסכים לקבל את בקשתו ולשחרר אותו לטובת קבוצה אחרת, אך קיימת אופציה שיחליטו לבסוף להתחשב ברצונו של השחקן לצבור דקות משחק וניסיון.

ראשי הקבוצה אישרו כי אכן מתנהלות שיחות עם מקל בימים האחרונים, אך החלטה סופית טרם נפלה וצפויה להתקבל בקרוב. מקל אגב, הגיע לאימון הקבוצה אמש והתנהל כרגיל.