כשברקע מותו הטראגי של מוני פנאן, תחל מכבי ת"א הערב (ראשון) ב-19:55 את דרכה בליגת ווינר המקומית, כאשר תפגוש את סגניתה מהעונה החולפת, מכבי חיפה, למשחק חוץ חגיגי וקשה ברוממה.

הצהובים מנסים לשים בצד את כל האירועים האחרונים שמעט הוציאו מהפוקוס את העיסוק בכדורסל, כשהמטרה היא לנצח את חיפה ולפתוח ברגל ימין את העונה החדשה שטומנת בחובה ציפיות רבות. הקבוצה ערכה את האימון המסכם שלה לקראת המשחק, כאשר האיש המעניין הוא כמובן דורון פרקינס, שאשתקד שיחק במדיה של היריבה ועשה למכבי לא מעט כאב ראש במפגשים ביניהן.

לפני המשחק מעידים שחקני מכבי שהיו כאן בעונה הקודמת כי הם מרוצים מאוד שהשנה הקלף של מכבי חיפה בעונה החולפת שייך להם. יניב גרין אף סיפר על שביעות הרצון שלו מכך: "זה סוג של שחזור של משחק הגמר מהעונה שעברה, רק שהקבוצות בנויות בצורה שונה ופרקינס לא איתם, אלא איתנו, אז יש לנו יתרון מהבחינה הזו".

עם זאת, מכיר גרין את המגרש ברוממה ויודע שלא יהיה קל לשחק מול הירוקים: "היתרון שלהם הוא שהם משחקים בבית, והם ייהנו מקהל ביתי, אבל אני מקווה שזה לא ישפיע עלינו ונגיע מרוכזים במטרה ונקווה לנצח את המשחק".

פיני גרשון משוחח עם שחקניו לפני חיפה (שרון קביליו)
פיני גרשון משוחח עם שחקניו לפני חיפה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

וכמי שהכיר את מוני פנאן לאורך שנים וכאב את מותו סיפר גרין, איך מתרכזים במשחק בצל הטראומה שחוו? גרין: "אנחנו מצליחים להתרכז רק במשחק, בואו כולנו נעזוב שניה את הסיפור הזה. בחשנו מספיק בעניין הזה. בסופו של דבר, צריך להמשיך הלאה. זה משחק ראשון בליגה ואנחנו חייבים להיות מוכנים לכך".

במכבי עוד מתאוששים מהמסע המתיש בארצות הברית, כשמי שמעל כולם כבר מחכה לפתיחתה של הליגה המוכרת לו היטב הוא סנטר הקבוצה, ד'אור פישר, או אם תרצו השחקן היציב ביותר בקבוצה בעונה הקודמת.

בסיום האימון סיפר פישר על המסע ועל ההכנות לעונה החדשה בליגת ווינר: "היה מסע מתיש לארצות הברית ועם כל מה שקרה, זה בכלל קשה, אבל אנחנו מגיעים מוכנים ומתרגשים כבר ונחושים מאוד להתחיל את העונה. שמעתי הרבה על ג'רמי טיילר, יש הרבה באז מסביבו ואני מחכה לראות מיהו באמת".

פרקינס (שרון קביליו)
דורון פרקינס. ישחק מול קבוצתו בעונה שעברה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

ומה הוא אומר על החבר הטוב ששיתף איתו פעולה בערב והצליח להטריף אותו בשנה שעברה?: "כיף לי שפרקינס איתי ובצד שלנו, בעונה שעברה עם כיסחו אותנו והעונה זה מצוין שהוא איתנו וכבר לא איתם, כך שאני מקווה שזה יעזור לנו לנצח אותם בבית שלהם".