דני גוט:
דני גוט: "אני מאוד מאמין בקבוצה" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לא כך קיווה לפתוח דני גוט את קריירת האימון שלו. שחקן העבר של מכבי ת"א,
שהיה מהסקאוטים המובילים באירופה בשנים האחרונות, יצא העונה להרפתקה
כמאמן הראשי של עירוני ר"ג הצנועה, אך עד כה מסתמנת הקבוצה כאחת החלשות בליגה. לאחר ארבעה מחזורים מדורגת ר"ג במקום האחרון בטבלה, כשבמאזנה ארבעה הפסדים ואף לא ניצחון אחד.

למרות הפתיחה החלשה לעונה הנוכחית, לדני גוט אין חרטות על החלטתו בקיץ והוא מאמין שהכל עוד יכול להשתנות לטובה. בראיון ל-ONE אמר היום המאמן: "אני מאוד מאמין בקבוצה ואנחנו מנסים לשנות ולשפר את הקבוצה על ידי שינויים בסגל השחקנים. החתמנו את אוטיס היל ויהיה עוד שינוי אחד לפחות. הלוואי וזה היה גל מקל, אבל זה לא הוא. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה ולא מתייאשים בגלל ההפסדים. נכון שכרגע אנחנו בלי ניצחונות ובמקום האחרון, אבל האמונה קיימת במערכת וגם אצל השחקנים".

ר"ג, שנחשבת לקבוצה הצעירה ביותר בליגה, קלעה עד כה בארבעת משחקיה קצת יותר מ-70 נקודות למשחק באחוזים חלשים מהשדה (45 אחוז ל-2, 28 אחוז ל-3), כשהשחקן היחיד בסגל שמפגין יכולת גבוהה הוא הסנטר האוסטרלי, ג'וליאן קאזו, שמעמיד ממוצעים יפים של 15.2 נקודות, 8.2 ריבאונדים ו-1.5 חסימות למשחק.

בנוסף לכך, קשה להתעלם מהיכולת העלובה שמציגים עד כה הישראלים של הקבוצה, ביניהם אור ברנר, בנו של יו"ר הקבוצה, בני ברנר.  עד כה משחק אור, שחקן נבחרת העתודה לשעבר, למעלה מ-21 דקות למשחק וממוצעיו עומדים על 5.2 נקודות (27 אחוז ל-2 ו-30 אחוז ל-3) ו-2 ריבאונדים בלבד.

למרות זאת, כשנשאל גוט על מידת ההשפעה של היו"ר על שיתופו של בנו במשחק, הוא טען בתוקף שאין קשר בין הדברים: "ממש לא. מהמפגש הראשון בני ביקש ממני להתייחס לאור כמו לכל שאר שחקני הסגל, בלי שום פריבילגיה ובלי שום הנחות. אני לא רואה שלאור יש בעיה עם זה אלא להיפך והדברים האלה ברורים ומקובלים על כולם".

אוטיס היל (גבע תלם)
אוטיס היל (גבע תלם) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו קבוצה חדשה וצעירה", הסביר גוט את הקושי העיקרי של שחקניו עד כה
והוסיף: "אם אנחנו מסתכלים על סדר המשחקים עד כה, שיחקנו שלושה משחקי
חוץ ומשחק בית אחד מול קבוצה בכושר פנטסטי (ברק נתניה). לקחנו בחשבון את הפתיחה הזאת. הניצחונות והיכולת במשחקי ההכנה העלו את רף האופטימיות אצל השחקנים, אבל חוסר ניסיון והתרגשות מונע מאיתנו לשחק כמו שאנחנו יודעים. גם היינו קצרים בסגל, אבל כבר במשחק הבא ניראה אחרת עם התוספת של אוטיס היל".

היל בן ה-33, שחזר לקדנציה שלישית בליגת העל שלנו אחרי עונה אחת באודסה
האוקראינית, התאמן היום לראשונה עם הקבוצה. ביום ראשון הוא כבר צפוי לערוך את הבכורה שלו במשחק החשוב מול העולה החדשה, הפועל עפולה.

גוט התייחס לשחקן הרכש החדש, שהיה משחקני הפנים הבולטים בליגת העל כשכיכב בעירוני נהריה במשך שנה וחצי: "אחד מהדברים שחיפשנו כדי לחזק את הקבוצה זה שחקן בעל ניסיון ועדיף עם ניסיון בליגה הישראלית. לא צריך לדבר הרבה על אוטיס. הוא הוכיח את עצמו בארץ ובכל מקום אחר שבו שיחק. היום היה האימון שלו ומיד רואים את השינוי. הוא מביא דברים שלא ראינו מספיק אצל שחקנים אחרים בקבוצה עד עכשיו".