יוצאים לסלוניקי בראש שקט. הפועל ירושלים גברה אמש (שבת) על עירוני נהריה, 70:95, שמאפשר לה ולקרוב למאה מאוהדיה, להמריא מחר ליוון בראש שקט לקראת המשחק החשוב מול אריס סלוניקי ביורוקאפ ביום שלישי הקרוב.

בראש ובראשונה, בירושלים יכולים להיות מרוצים שלראשונה העונה הקבוצה הראתה שהיא מסוגלת לסגור עניין לפני הדקה האחרונה של המשחק, כאשר אווירת הגארבג' טיים שליוותה את המחצית השניה במלחה, לא הופרה ולו לרגע בידי חניכיו של יעקב ג'ינו.

עוד נושא שהמאמן האדום, גיא גודס, יכול לסמן עליו "וי", הוא הרוטציה. עשרת שחקניו הבכירים שיחקו בין 13 ל-26 דקות, כך שהם לא סבלו מעומס יתר ולו התאפשר להתנסות בחמישיות שונות ומגוונות.

לא פחות חשוב משני הסעיפים הקודמים, נדמה שיוגב אוחיון ערך סוף סוף את הופעת הבכורה האמיתית שלו במלחה.

15 נקודות (כולל כמה ג'אמפרים מרשימים מחצי מרחק) ו-3 אסיסטים היו לרכז הצעיר, ששיתוף הפעולה בקו האחורי, בינו לבין הרכש הטרי של גודס, פו ג'טר, היה מוצלח במיוחד: הקבוצה רצה, ההתקפות היו קצרות ותכליתיות ובחירה הזריקות טובה.

אוחיון. בכל רגע יש שחקן אחר שמתבלט (גיא בן זיו)
יוגב אוחיון. יוצאים ליוון במורל גבוה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אוחיון סיפר על ההבדלים בין הניצחון מול נהריה למשחקים הקודמים של הקבוצה: "קודם כל אני שמח שהראינו שלמדנו ממשחקים קודמים ושיש לנו קילינג אינסטינקט. הוכחנו שיש בקבוצה הזאת חומר טוב ושיש אופי".
 
"עשינו בינינו שיחה על כל העניין הזה, על כך שאנחנו צריכים להוכיח לקהל ולכולם שאנחנו חלק מהטופ ואני שמח שעשינו את זה על המגרש וכבר מתחילת המשחק".

_OBJ

לגבי הכימיה שלו עם ג'טר, סיפר אוחיון: "פו הצטרף והשתלב יפה. הוא מוסיף לנו המון הן במשחק הריצה והן במשחק העומד. זה מוסיף עוד גוון לצורת משחק שלנו".

"בסה"כ כולם מתחברים לכולם. היום זה מה שהלך טוב ויום אחר יובל או שחקן אחר יובילו וזה מה שיפה בקבוצה: הדינמיות. בכל יום מישהו אחר יכול לקום ולהוכיח את עצמו כשחקן ראוי לשחק בהפועל ירושלים".

_OBJ

אוחיון לא ניסה להסתיר את התרגשותו מהמשחק הקרוב של קבוצתו. "האמת שעדיין לא התחלנו לדבר על אריס, כי היינו מרוכזים בנהריה, אבל אני יודע מה מחכה לנו מבחינת קהל שם".

"אמרו לי שמלחה זה גן ילדים לעומת מה שהולך להיום שם", סיפר הרכז והודה: "זה כיף וכל שחקן חולם ורצה להגיע לאולמות כאלה תוססים, ולצאת משם בחיים... ועם ניצחון. זו המטרה שלנו. אנחנו מכוונים גבוה ורוצים לנצח כל משחק".

ג'טר הנרגש חלק שבחים לכל הסובבים אותו. "אני רוצה להודות למאמן ולשחקנים על הסבלנות שלהם כלפיי. הם הראו לי את המהלכים ושילבו אותי יפה, ונחמד להתחיל את השבוע הראשון שלך בקבוצה עם שני ניצחונות", הודה האמריקאי שהמשיך וניסה להסביר את הכימיה המיידית בינו לבין אוחיון ואמר: "באימונים אני ויוגב משחקים תמיד ביחד באותה קבוצה, אז אולי זה בגלל זה. אבל אנחנו עובדים על זה שלכולם תהיה כימיה מצויינת עם כולם".

ג'טר הודה כי כבר שמע על מה שמצפה לאדומים בסלוניקי, אך הוא ממש לא מוותר על ההתמודדות מראש. "עכשיו צריך להתחיל להתכונן לאריס. יש לי חברים באריס ואני יודע שהולך להיות משחק קשה", אמר האמריקאי, "כולנו נצטרך לאזור את כל הכוחות שלנו ולהשתמש בביטחון שלנו כדי לנסות לבנות רצף ניצחונות".

ג'ונסון וקאר צפויים לשלם את המחיר


אחרי התבוסה במלחה, צפויים להתבצע מספר שינויים בנהריה. ביממה הקרובה צפויים מספר שחקנים לקבל הודעת שיחרור בעקבות החלטת הצוות המקצועי. המועמדים העיקריים להחלפה הם הסנטר, דימרקו ג'ונסון, והגארד, טאשיד קאר. יו"ר הקבוצה, אבי סבג אישר ל-ONE שמספר שחקנים יקבלו הודעת שיחרור מחר בבוקר אך לא ציין את שמות השחקנים.