האנטר ופינקני. יחגגו מול חולון? (קובי אליהו)
האנטר ופינקני. יחגגו מול חולון? (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

יריבות היא יריבות. הפועל ירושלים תארח הערב (19:25) את הפועל חולון למשחק הפותח של מחזור מספר 14 בליגת ווינר, ולמרות שמפרידים ביניהן שמונה מקומות בטבלה, העניין סביב המשחק רב.

אוהדי חולון, כהרגלם, יגיעו בהמוניהם למלחה ורכשו מבעוד מועד את כל 200 הכרטיסים שהוקצבו לקבוצה. האוהדים מצפים מהשחקנים להחזיר להם על ההפסד בגביע ווינר ובבית לירושלים ולהחזיר סוף סוף את הכבוד לאוהדי חולון. שיירת מכוניות גדולה מאוד תעשה דרכה החל מהשעה 17:30 מאולם הפחים לכיוון מלחה.

בירושלים ערכו את האימון המסכם לקראת המשחק וניסו להדגיש את החשיבות של הגדלת רצף הניצחונות הנוכחי של הקבוצה בליגה, שעומד כעת על שלושה (חיפה, ראשון לציון וגלבוע/גליל) והציב אותם במקום השני בטבלה.

לרשות המאמן, גיא גודס, יעמוד סגל שחקנים מלא. ייתכן ושרון ששון, שהחלים לחלוטין מהפציעה באצבע בכף ידו, ייטול אף הוא חלק במשחק, בהתאם להתפתחויות. בירושלים לא מקלים ראש ביריבה שממוקמת בתחתית, אך שינתה את פניה כמעט לחלוטין בחודש החולף, עם ההחתמות של סאשה ברטיץ', אנטוניו גרייבס, וייקין קלי וארז מרקוביץ', הקפטן  של האדומים עד הקיץ האחרון.

כעת, ברור כי מדובר בקבוצה חזקה יותר מזו שפגשה את ירושלים בתחילת נובמבר והפסידה לה בבית (85:83) ובהחלט אחת שיכולה לאיים על הקבוצה של גודס, למרות שמדובר במשחק ביתי עבור האחרונה.

גודס וחרוש. מודאגים מהיכולת ירושלים בבית (שי לוי)
גיא גודס ומתן חרוש. יהנו מסגל שחקנים מלא (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני מתייחס למשחק מול חולון כמו למשחק מול מכבי, כולם יכולים להפסיד לכולם", הסביר הסנטר, ברנדון האנטר, את הגישה של שחקני הקבוצה. "מכבי הפסידו לנתניה, ולנו קבוצות אחרות עשו חיים קשים".

הגבוה האמריקני הסביר את מהות העניין: "אם באים במצב טוב מבחינה מנטלית ועם מוטיבציה מיוחדת להוכיח את עצמך, זה מגדיל את הסיכוי שלך להשיג ניצחון, ובגלל זה המשחקים האלה מסוכנים".

ברנדון האנטר. &
ברנדון האנטר. &"מתייחס למשחק מול חולון כמו למשחק מול מכבי&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עוזר המאמן הירושלמי, מתן חרוש, התייחס לעובדה שקשה לקבוע איזו יריבה בדיוק יפגשו האדומים: "חולון זו קבוצה שונה לגמרי. הם עשו הרבה החתמות ואת החיבור ביניהם אנחנו לא מכירים, אבל את השחקנים ברמה האינדיבידואלית אנחנו מכירים טוב".

כאשר נשאל על העובדה שכבר ביום שלישי מחכה לקבוצתו יריבה מאוד חזקה, בדמות קאזאן הרוסית, ועל ההשפעה שיש לכך על ההכנות למשחק מול חולון, אמר עוזר המאמן: "זה נכון שיש השבוע שני משחקים חשובים, כולל משחק אחד מול קאזאן שהוא אולי יותר חשוב, אבל זה לא אומר שלא הקדשנו את מירב תשומת הלב למשחק מול חולון ומקווים להמשיך את התקופה הטובה שהקבוצה נמצאת בה, ולהשיג ניצחון ליגה נוסף".

אליהו נלחם. &
אבי אליהו. &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE


מצידה של חולון, אבי אליהו הצביע על המפתחות לניצחון: "פתיחת המשחק מאוד חשובה. אסור לנו לפתוח במלחה כמו שפתחנו משחקים קודמים ולתת להם לרוץ שם, כי זה מה שהם רוצים. כדי לנצח במלחה צריך להיות מרוכזים 45 דקות ולא 40 ורק אז נוכל לנצח".

אליהו התייחס גם להצטרפות של הקפטן הירושלמי לשעבר, ארז מרקוביץ', ואמר: "את ארז כולם מכירים ואני לא צריך לספר עליו יותר מדי. הוא בטוח יכול לעזור לנו, הוא בן אדם מדהים לפי מה שהספקתי להכיר".

על העובדה שבצל ההצטרפות של שחקני החיזוק החדשים, הקבוצה תיאלץ להסתדר ללא כוכבה, דווין מיצ'ל, אמר אליהו: "בכדורסל אין ואקום אני מקווה שנצליח להתגבר על החיסרון של דווין. הוא שחקן ענק, שתרם לנו הרבה, ועכשיו הכל יהיה יותר קשה ושחקנים אחרים, ישראלים ואמריקנים, יצטרכו לקחת אחריות".