הווינר האולטימטיבי. זהבי (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
עשה "פיו פיו" כמו ילד. זהבי (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
הגולשת גליה, אוהדת של מכבי תל אביב עוד מהימים הגדולים של גיורא שפיגל ואבי כהן, פנתה בבהלה למדור בתחילת העונה. "טיילתי ברחוב ליד ביתי בראשון לציון כשלפתע זיהיתי את ערן זהבי מטייל עם הכלבה שלו", היא סיפרה, "אלא שאז הבחנתי שלכלבה של זהבי יש קולר אדום. כמובן שנזפתי בו. דווקא הוא, מכל האנשים, צריך לדעת שאדום זה ממש לא בחשבון".

אמש בבלומפילד, בקור העז של יפו, זהבי כיפר על צבע הקולר של הכלבה עם גול ניצחון שצבע את תל אביב בצהוב. שוב. הפעם הוא עשה את זה מהנקודה הלבנה, בדיוק מול העיניים של אוהדי הפועל תל אביב בשער 5. אחרי כיבוש השער הוא לא התבלבל, ורץ קודם כל לחגוג להם מול הפרצוף עם אקדחים שלופים. שמחה אמיתית. מתפרצת. של ילד שעושה "פיו פיו" עם אקדח דמיוני מול האויבים שלו. שמחה אמיתית של ספורטאי שמכניע את היריב שלו.

זה היה מהרגעים הגדולים האלה של משחקי הדרבי שיכולים ללכת ישר לארכיון של ספורט חמש פלוס גולד. מומלץ לאפסן את הקלטת ממש ליד הדרבי עם השכיבות סמיכה באוסישקין.

הדם הצהוב

ההתעסקות בחגיגות של זהבי נמשכו גם במהדורת חדשות הספורט אחרי המשחק. עוד לפני שהצופים זכו לראות את תקציר המשחק, השידור עבר לבלומפילד, שם עמד השדר רועי גלדסטון עם גיבור המשחק. גלדסטון פתח את הראיון עם זהבי עם שאלה לגבי חגיגות השער מול הקהל של הפועל וזכה לתשובה  דיפולמטית: "שמחתי, חגגתי, אני חושב שזה מה שאני צריך לעשות. וזהו, אני לא חושב שיש מה להגיד". גלדסטון שאל עוד שלוש שאלות לפני שהוא חזר ושאל שוב את השאלה שהוא פתח איתה את הראיון, כאילו דרש תשובה אחרת, מדממת יותר, צהובה יותר. זהבי לא נכנע והמשיך עם הדיפלומטיה. גם הפעם גלדסטון לא נכנע, ושאל: "הדם הרע הוא בגלל שעברת למכבי?" (נו שיט, שרלוק), וזהבי, בחיוך, שלח את גלדסטון לראיין את אוהדי הפועל. סך הכל, מתוך שש שאלות שהופנו לכובש שער הניצחון בדרבי, שלוש מהן היו על אותו עניין שלא קשור באמת לכדורגל.

התמונה הזו מוכרת לנו מאיפשהו... (כל התמונות: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ישר לפנתיאון הדרבים, ליד שכיבות הסמיכה מאוסישקין (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אלא שזו לא אשמתו של גלדסטון, הוא לא נשלח לשאול שאלות על כדורגל, הוא נשלח להביא דם. ככה זה כשהספורט פה לא באמת מעניין אלא רק מה שמסביב. גם באולפן המהדורה דרשו לעניין (שכבר נטחן בשנה שעברה אחרי דרבי אחר בו זהבי כבש), כאשר אלי אילדיס מיתמם ושואל את בוני למה זהבי לא התנהג כמו ברק יצחקי שלא חגג מול בית"ר ירושלים. אילדיס כנראה שכח לציין שאוהדי בית"ר לא איימו על חייו של יצחקי, לא קיללו אותו ואיחלו שואה למשפחתו ולא ניסו לפגוע בו פיזית באמצעות זריקת חפצים. כי זה בדיוק מה שקיבל ערן זהבי מאוהדי הפועל תל אביב, כולל אתמול. אז הוא חגג שער. שער ניצחון. שער בדרבי. ללא ספק, צריך לפתוח בוועדת חקירה.

דרך אגב, ממש לפני פתיחת המשחק אתמול, הגולשת גליה דיווחה למדור כי היא שוב ראתה את ערן זהבי מטייל עם הכלבה. הקולר? לא אדום.

דרבי של מעלה

בגלל מחלה ארורה, ספי ריבלין לא הצליח לדבר בשנים האחרונות. זה כאב לו וזה כאב לנו, כי לא היה לנו תחליף לצחוק שלו. אתמול, אחרי הפנדל שהיה או לא היה, ואחרי הגול שהיה, והחגיגה שבהחלט הייתה, כבר אפשר היה לדמיין את ספי חוגג בגדול, כפי שתפסה אותו המצלמה אחרי אי שם לפני יותר מעשור באצטדיון רמת גן (תריצו לדקה 2:30):

אפילו אוהדי הפועל יכולים לחייך כשהם רואים את ספי צועק "איזה גול" בשמחה ספורטיבית אמיתית. כזאת שהייתה גם לעלי מוהר. כזאת שהייתה גם לאריק איינשטיין. אגב, אפילו בלי להיות חמוש במשקפיים, אריק היה רואה שהעבירה על יצחקי הייתה מחוץ לרחבה.