שי שני (משה חרמון)
שי שני: "אף אחד לא יטיף לנו בנושא" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

24 שעות לאחר שהשביתו השחקניות הישראליות את מחזור הפתיחה של ליגת העל לנשים, גם הערב (שלישי) הרוחות מסרבות להירגע. איגוד הכדורסל, שקברניטיו היו אמש "במשחק הוורוד" מסר בתגובה על השביתה: "באיגוד הכדורסל מצרים על עמדת השחקניות שמתבצרות בעמדתן ואפילו לא מוכנות לשמוע את התוכניות המקצועיות לקידום השחקנית הישראלית".

יושב ראש איגוד הכדורסל, שי שני, אמר בנושא: "אם למובילות המאבק באמת היה חשוב עתיד הכדורסלנית הישראלית הן היו, ולו רק לשם הנימוס, לומדות את התוכניות המתגבשות באיגוד הכדורסל בעניין. שאף אחד לא יטיף לנו בעניין היחס שלנו לשחקנית הישראלית. האיגוד משקיע משאבים אדירים בפיתוח התשתיות וקידום שחקניות צעירות".

שני גם חשף את תוכניות המגירה של האיגוד בשנים הבאות כשאמר: "בין השאר, הודענו ואנחנו מתכוונים לכך שיש לצמצם את מספר הזרות גם בליגת העל לנשים. אחת מהתוכניות שגובשו בשנים הבאות היא שיחוייבו להיות שתי שחקניות ישראליות על המגרש כשלפחות אחת מהן תהיה מתחת לגיל 20. הצעה זו תבטיח דקות משחק גם לאותן השחקניות שבחרו לנסוע לקולג' במקום לשחק בליגה הישראלית".

שני המשיך: "כמו כן, הצענו שהקבוצות יקבלו עידוד כספי על שיתוף שחקניות צעירות וזאת בנוסף לרעיונות נוספים. לצערי הרב, מובילות המאבק לא מצאו לנכון אפילו לשמוע על הרעיונות הללו שגובשו בעצה אחת עם מאמני הנבחרות באיגוד. אני מאוד מקווה שאחרי השביתה הבלתי חוקית השחקניות יתעשתו, יחזרו לפעילות סדירה והשחקניות הוותיקות יהיו שותפות של האיגוד בגידול דור העתיד של כדורסל הנשים בישראל".

בצד השני, ההסתדרות וארגון הכדורסלניות, פנו למאמנת א.ס. רמת השרון, אורנה אוסטפלד, בדרישה שתתנצל בפומבי על הדברים שאמרה כנגד שביתת הכדורסלניות ואשר צוטטו בעיתונים. "כנראה מה שמפריע לישראליות זה הצבע של הזרות", אמרה אוסטפלד.

אוסטפלד (יניב גונן)
אוסטפלד (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

היועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר, מציין שמהדברים עולה כי החלטת ארגון העובדים להשבית את הליגה מונעת מטעמים גזעניים. "יש בדברים האלה המיוחסים לשחקניות הכדורסל הישראליות מניעים גזעניים, משום פגיעה קשה בכדורסלניות ובארגונן היציג. פרסום זה מהווה הוצאת לשון הרע כמשמעות
הביטוי בחוק איסור לשון הרע".

כדי להימנע מנקיטת הליכים משפטיים, ההסתדרות והכדורסלניות דורשות ממאמנת רמת השרון התנצלות בפומבי בתוך 48 שעות.