בעוד שמכבי תל אביב כבר מתכוננת למשחק מול שרלרואה ביורוליג ביום חמישי, עיקר הדאגות של הקבוצה מופנות לעברו של הפורוורד הישראלי, ליאור אליהו, שהעביר את הלילה בבית החולים איכילוב לאחר שאושפז בשל התייבשות לאור הנוזלים הרבים שאיבד במהלך סוף השבוע האחרון. במהלך שעות הצהריים עבר אליהו סדרה של בדיקות ולאחר שנמצאו תקינות הוחלט לשחררו מבית החולים.

ליאור אליהו אמר לאחר ששוחרר מבית החולים: "אני מרגיש הרבה יותר טוב לעומת שלושת הימים האחרונים, שבאמת היו קשים עבורי והרגשתי ממש חלש. אני צריך כמה ימים להתאושש ובעזרת השם אחזור לעצמי מהר ככל האפשר. תודה לכל האנשים הרבים שדאגו לי והתעניינו בשלומי".

כזכרו אליהו לא שיחק בשני המשחקים האחרונים של מכבי בשל קלקול קיבה ממנו סבל, מה שככל הנראה גם הוביל בסופו של דבר להתייבשות הלא נעימה. נכון לרגע זה אליהו לא צפוי להיות כשיר למשחק מול הבלגים ביום חמישי, משחק שעל פניו חסר חשיבות עבור הצהובים, ליאור אליהו שזקוק לתרופות אנטיביוטיקה נבדק ע"י רופא הקבוצה, גיא מורג, ולא יטוס עם הקבוצה לבלגיה. מכבי עצמה תמריא מחר בשעות הצהריים.

שחקנה של מכבי, דווין סמית', שהיה אחד מהשחקנים הבולטים במשחקים האחרונים של הקבוצה ניסה לסכם את סוף השבוע האחרון והגדוש בניצחונות של הקבוצה: "ניצחנו גם ביורוליג, גם באדריאטית וגם בליגה הישראלית וזו הרגשה טובה מאוד. היה לנו קצת זמן להכין את עצמנו למשחקים האלה ואולי זה גם ההבדל בין שורת הניצחונות האלה להפסדים שהיו לנו לפני. ברגע שיש זמן לאימונים זה עושה את העבודה ורואים את זה".

ליאור אליהו. מרגיש יותר טוב (משה חרמון)
אליהו. במכבי יצטרכו להסתדר בלעדיו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף סמית': "במשחקים שלפני לא שיחקנו כמו שהיינו צריכים, לא הצגנו את רמת האנרגיה שהיינו צריכים. ואני שמח שבמשחקים האחרונים הראנו שאנחנו משחקים ביחד וחזרנו להציג את הכדורסל המשותף שלנו, מה שתורם הרבה לניצחונות".

על חבריו לקבוצה, ריצ'ארד הנדריקס ותיאו פפאלוקאס אמר סמית': "ריצ' שיחק טוב מול הבקעה, פפאלוקאס שיחק טוב ביום שבת, כולם משחקים טוב וכל פעם יהיה מישהו אחר שיבלוט בקבוצה שלנו,  אבל מה שהכי חשוב שכל אחד פה עובד אחד בשביל השני וזה דבר חשוב וזה מה שגורם לקבוצה להיות ולהיראות כקבוצה. כדי להשיג ניצחונות צריך לתמוך אחד בשני וזה מה שאנחנו עושים".

דווין סמית´. (יניב גונן)
דווין סמית´. (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לקראת המשחק ביום חמישי מול שרלרואה בחוץ הוסיף: "אפילו שסיימנו את היורוליג במקום השני, העבודה לא הסתיימה ונגיע למשחק בבלגיה דרוכים. נכון שהיתה לנו מטרה לסיים במקום השני, אבל אנחנו רוצים להראות משחק טוב ולהמשיך להשתפר ממשחק למשחק. חשוב היה לנו לשמור את המומנטום מול הבקעה וכך יהיה ביום חמישי. המפתח הוא להמשיך לשחק חזק".