סמי בכר. מסיים קריירה מפוארת
סמי בכר. מסיים קריירה מפוארת | צילום: מערכת ONE

השופט הבכיר, סמי בכר, צפוי להודיע הערב (חמישי) על פרישה מכדורסל עם סיומו של גביע גביע המדינה ולסיים בכך את קריירת השיפוט שלו לאחר 28 שנה במגרשים.

בכר שהמשחק האחרון בקריירה המפוארת שלו, יהיה מפגש הגמר בין מכבי תל-אביב לבני השרון בהיכל נוקיה, החליט לתלות את המשרוקית ואמור להודיע על כך בסיום המשחק.

את תגובתו של בכר לא ניתן היה להשיג עד לשעת פרסום הידיעה.

כזכור, לאחר חשיפת פרשת "הבנק של מוני", השופט הבינלאומי סמי בכר נחקר ברשות המיסים ונשאל באופן אינטנסיבי האם הפקיד את כספו אצל מנהל מכבי תל-אביב לשעבר.

רשות המיסים ביקשה מהמשטרה לעצור את שופט הכדורסל שהובא בפני שופט בבית-משפט השלום בתל אביב ושוחרר בערבות אישית של 300 אלף שקל.

בכר נשאל האם היה שותף לכאורה להטיית משחקים בעקבות קשריו עם פנאן בפרט במשחקים בין מכבי תל-אביב להפועל ירושלים. בתוך כך, ברשות המסים בישראל, הצטבר מידע לפיו בכר מעלים את הכנסתו משיפוט בחו"ל וכן מידע לפיו הושקעו כספים אלו "בבנק של מוני".

סמי בכר (יורוליג) (ONE)
סמי בכר (יורוליג) (ONE) | צילום: מערכת ONE

מבקשת המעצר עלה כי בכר הודה בחקירתו שלא דיווח על הכנסותיו משיפוט בחו"ל בסכום של מאות אלפי שקלים וציין שהכספים הופקדו בחשבון בנק ביוון. ניתוח מסמכי הבנק ביוון, מחזק את הודאת בכר, כי העלים הכנסות של מאות אלפי שקלים בשנים 2003-2009.

בתקופה האחרונה נחקרו שופטים רבים בעקבות פיצוץ פרשת "בנק ההשקעות של מוני פנאן", כאשר הראשון היה כאמור בכר, שהודה בהעלמת מס על שיפוט בחו"ל, נעצר ולאחר מכן שוחרר בערבות. גם ירון זריף נחקר באותו החשד ובמקביל בענף הכדורגל זומן ראשון לחקירה גם אלון יפת.       

סמי בכר בדיון (שרון קביליו)
סמי בכר בדיון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

סמי בכר החל את קריירת השיפוט שלו ב-1982, במקביל עבד בכר בחברת החשמל, והפך מאז לאחד השופטים הבכירים בארץ. בכר שימש גם כשופט בינלאומי ושפט לא פעם במשחקי היורוליג.