שי שני נואם (יניב גונן)
שי שני. לא מרים ידיים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כשבועיים לאחר שהודיע בראיון לתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM בשיתוף ONE כי הוא מתכוון לעזוב את הארץ בסיום הקדנציה הנוכחית שלו כיו"ר איגוד הכדורסל, נודע היום ל-ONE כי שי שני עשה סיבוב פרסה והוא נוטה לאמץ את הפניות הרבות שהופנו אליו מקבוצות הכדורסל במגזר הערבי, קבוצות נשים וכן קבוצות בפריפריה ובהתיישבות העובדת ולהחליט להתמודד פעם נוספת על ראשות איגוד הכדורסל.

בנוסף לתמיכה מהשטח זוכה שני לתמיכת חלק משמעותי בסיעת הפועל וכן מסיעות מכבי ואליצור בהנהלת איגוד הכדורסל. בתגובה לידיעה אמר שני ל-ONE: "לא האמנתי מכמות הפניות המאסיבית. אני לא יכול להישאר אדיש לרחשי השטח, תמיד הייתי חייל של הקבוצות והדבר מחייב אותי לעשות חושבים מחדש. בימים הקרובים לאחר שאתייעץ עם חבריי ומשפחתי אודיע על החלטתי הסופית. תמיד דאגתי לקדם את כלל הכדורסל בכל מקרה כך אמשיך בעתיד בכל תפקיד שאעשה".

בראיון לפני שבועיים לתוכנית הרדיו ב-102FM אמר שני: "לפני שהגעתי היה פה מדבר, מאז נעשית הרבה עבודה ואני מאמין שעוד שנתיים התוצאות יגיעו. אני יכול להודיע בצורה הברורה ביותר כי אני מפסיק את תפקידי מכיוון שאני עוזב את הארץ לכמה שנים. אני משקיע הרבה מאוד שעות ביום ובהתנדבות מלאה והגיע הזמן להפסיק, זה פוגע בחיי המשפחה שלי. אני מאחל הרבה בהצלחה לאיגוד הכדורסל".

כזכור, לאחרונה ניסו מספר חברי סיעת הפועל להדיח את שני מתפקידו ולהחליפו ביו"ר של מנהלת הליגה וחבר סיעת בית"ר, אבנר קופל, והקדימו את הבחירות לתפקיד היו"ר, שהיו אמורות להתקיים בחודש מאי, לחודש פברואר הקרוב. בהודעה שנמסרה לפני כשבועיים ע"י אנשים מטעם סיעת הפועל נמסר כי בהצבעה שנערכה החליטו חברי הסיעה לפעול להקדמת הבחירות ולבחור דווקא את קופל, למרות שאינו שייך לסיעה אלא איש בית"ר.

אבנר קופל ופיני גרשון (שי לוי)
אבנר קופל ופיני גרשון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כעת ,עם הידיעה על כוונותיו של שני לנסות ולהמשיך לקדנציה נוספת, צפויים קופל ושני להתמודד ראש בראש על תפקיד יו"ר האיגוד בבחירות שייערכו ב-21 בפברואר.