לאחר סאגה ממושכת מאוד שנמשכה כמעט חודש סגר הערב (ראשון) אלישי כדיר, ה-MVP של העונה הקודמת, בשורותיה של מכבי חיפה לאחר שהגיע להסדר כספי עם המועדון מהכרמל וזכה גם לדחיפה מממכבי תל אביב שהעדיפה שישחק תחת הדרכתו של אלעד חסין, בעיקר לנוכח סכומי הכסף הגבוהים יותר שהציעה הקבוצה.

רק לפני שבוע פתח אלישי בשיחות עם הפועל ירושלים לאחר שאורי קוקיה נפצע ולמעשה כמעט גמר את העונה אך סגנית האלופה הישראלית סרבה לחזק את היריבה המרה ודחתה בתוקף את רצונו של הפורוורד לשוב ולשתף פעולה עם עודד קטש. במקביל המשיכו ראשי האלופה לנהל מגעים ממושכים עם כדיר וניסו לשכנע אותו לחתום בחיפה על מנת שלא יתייבש על הספסל עד לסיום העונה.

כדיר עצמו העדיף דווקא לחזור אל המועדון בו עשה את הפריצה הגדולה שלו, גלבוע/גליל, אך בסופו של דבר לא הצליחה האלופה המקומית לגבש את סכומי הכסף המדוברים והמהלך לא יצא אל הפועל, למורת רוחם של כל המעורבים בעסקה.

מאז פציעתו הקשה של יוני ניר, שגמר את העונה בשל הניתוח ברצועה הצולבת בברכו, החליטו אלעד חסין וקבוצתו לעשות הכל על מנת להביא את אחד הגבוהים של מכבי ת"א, כדיר או יניב גרין. כשהבינו כי גרין אינו מעוניין להגיע לחיפה, הפעילו החיפאים לחץ כבד על מכבי ועל כדיר במטרה שזה יעבור אליה. בינתיים נכנסה לתמונה גם גלבוע/גליל אלא שהצעתה הכספית לא התקרבה לזאת של חיפה וגם העדפתו של כדיר להגיע לקבוצה של ליובין לא עזרה בסופו של דבר.

אלישי כדיר. עובר לקבוצה מהכרמל (יניב גונן)
אלישי כדיר. עובר לקבוצה מהכרמל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כדיר הגיע לצפות במשחק של קבוצתו החדשה מול בני השרון ואמר: "עברתי ימים לא קלים. אני שמח שהביאו אותי לפה. אני מודה לכולם. רציתי לעבור לגלבוע/גליל כי זה משהו שאני מכיר והרגשתי הכי בנוח. קל לחזור למקום שאתה רגיל אליו. בחיפה דאגו להכל, פירגנו ונתנו לי הרגשה טובה".

יוני ניר. עבר לדרום (גיא איזנר)
יוני ניר. פציעתו האיצה את חיפה לחפש גבוה (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE

על השאלה אם הוא מתחרט על המעבר למכבי תל אביב: "אני לא כועס על מכבי. ההצעה הזאת הגיעה והחלטתי שזה משהו שאני צריך לעשות. זה לא משנה מה קורה לי בחשבון בנק וזה לא משנה שום דבר. אני הכי אוהב לשחק וזה מה שהכי חשוב".

אצ´ברייה. אין מילים לתאר את הסמל הזה (GettyImages)
כדיר (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

"גם היום אני חושב שאני יכול לשחק במכבי. ברור שאני מאוכזב אבל אני לא כועס. הם היו יכולים לעשות לי חיים קשים ולא לתת לי לעבור לחיפה. אני מקבל את זה שלא רצו שאני אלך לירושלים. אני לא בניתי את היריבות ביניהם. אני חייב להיכנס לכושר. זה נותן מוטיבציה וזה רק עוזר לשחקן כדורסל", הוסיף כדיר.

כעת התפנתה משבצת נוספת במכבי תל אביב משמע כי במועדון יגבירו את המאמצים להבאת חיזוק ראוי כאשר העמדה המתבקשת היא עמדת הסנטר. עד כה עלו שמות של לא מעט מועמדים אך במכבי רוצים לבחון לעומק את הסחורה ולוודא כי הפעם יעשו החלטה טובה שתעזור להם להתקדם אל השלבים המאוחרים ביורוליג.

ליאור אליהו (משה חרמון)
ליאור אליהו. חזרתו למכבי דחקה את כדיר הצידה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפוורורד הצעיר לא הגיע הערב לאימון המסכם של מכבי תל אביב לפני המשחק מול הפועל חולון והיה עסוק בעיקר בסגירת ענייניו אל מול מכבי חיפה וגלבוע/גליל. כעת משברור הסטטוס החדש של השחקן הוא יגיע להפרד מחבריו לקבוצה ויעשה את כל הדרך לכרמל.

בתחילת הקיץ הגיע כדיר למכבי כהחתמה חשובה לקראת העונה הבאה, אך כל זאת לפני היוודע דבר שובו של ליאור אליהו לקבוצה, מה שדחק את כדיר לצד ולמעשה סלל את דרכו החוצה מן הקבוצה. בשבועות האחרונים מאז החלה העונה הוא לא זכה לקרדיט רב ולמעט מספר דקות בודדות ביורוליג ובליגה המקומית התייבש על הספסל.