עדני דגן.
עדני דגן. מגיע עם רף ציפיות גבוה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קצת לפני חמישה חודשים עמדה מכבי אשדוד בפני אירוע היסטורי: השתתפות בגמר הפלייאוף בליגת העל לנשים. בקבוצה מעיר הנמל חשבו על תואר היסטורי שיגיע לעיר, אך בעקבות סל של אמברוסיה אנדרסון, אז במדי רמת השרון, החלום על תואר נדחה, לפחות בעונה אחת. 

הערב (שבת) קיימה הקבוצה את מסיבת העיתונאים הרשמית לפני פתיחת העונה שנערכה במסעדת הבית של הקבוצה, מסעת 'אידי' האשדודית. 

"אמברוסיה הבטיחה שהשנה היא תביא לנו את האליפות", אמר יו"ר הקבוצה, נאור גלילי. "בנינו קבוצה שונה מזו של אשתקד. רמלה החליטו הקיץ קצת להשתגע, לקחו את המאמן והשחקניות שלנו, אבל אני לא נשברתי".

"החלטתי שאני לוקח שחקניות ומאמן טובים יותר ממה שהיו לנו. בכלל, עדני דגן זה הדבר הטוב ביותר שקרה למועדון הזה, גם ברמה החברית", טען גלילי.

גלילי, שהגיע לפני שבע שנים למועדון, לא פחד ערב פתיחת העונה לצאת בהצהרות: "אני רוצה להגיע לגמר הפלייאוף ולגמר גביע המדינה וכמובן לזכות בכל החזיתות".

המאמן עדני דגן, שהגיע העונה מרמת חן הוסיף: "אותי לא מעניין מה עשתה אליצור רמלה. נכון, זו קבוצה חזקה, אבל כם אנחנו. מאמנים אוהבים להקטין ציפיות, אבל לא אני. בגביע קל יותר לזכות וזה הכיוון הראשון שלנו. בסדרה יהיה קשה לנצח את רמלה, אבל אני לא מנמיך גם פה ציפיות".

קטיה לויצקי ואמברוסיה אנדרסון. מוכנות לפתיחת העונה (דרור עינב)
קטיה לויצקי ואמברוסיה אנדרסון. מוכנות לפתיחת העונה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, סיפר היו"ר גלילי כי תקציב הקבוצה יעמוד העונה על 2.1 מיליון שקל, מיליון מתוכם הועברו מהעירייה. בשנה שעברה איישה את תפקיד הקפטנית אורנית שוורץ, שעזבה הקיץ לנתניה ומי שתחליף אותה בתפקיד היא קטיה לויצקי, שאמרה: "אני מתרגשת להיות כאן. גם תפקיד הקפטנית חדש לי, זה אתגר אישי גדול מאוד ואני שמחה להיות פה".