שמעון מזרחי וג´מצ´י. כוכב העבר פגוע
שמעון מזרחי וג´מצ´י. כוכב העבר פגוע | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א של העונה התפארה בכך שהיא "מחזירה את הציביון הישראלי" למועדון שנחשב בעיני רבים "הקבוצה של המדינה". אולם מה שקורה מאחורי הקלעים לאו דווקא מוסיף כבוד למועדון, שלא ממש יודע לכבד את שחקני העבר שלו, שנחקקו בספרי ההיסטוריה של המועדון הצהוב.

ל-ONE נודע כי לאחרונה כוכב העבר, דורון ג'מצ'י, שהיה מבקר קבוע בהיכל "נוקיה" במשחקיה של מכבי ת"א לא מגיע להיכל, זאת אחרי שהמועדון לא אישר להביא לו את ההזמנות למשחקים, אותם הוא קיווה לראות. כך היה במשחק מול הפועל ירושלים ביום ראשון, שבו ג'מצ'י ביקש להגיע למשחק אבל נענה ב: "לא אישרו את ההזמנות שלך".

דורון מנהל את קבוצת הוותיקים של מכבי רלף "קליין" ת"א, כאשר הוא משקיע שעות רבות מזמנו כדי להנציח את זכרו של רלף ז"ל, מגדולי המאמנים של מכבי בכל הזמנים. מדובר למעשה בדרך ההנצחה היחידה של מאמן העבר, שקשורה באיזושהי דרך למכבי,

יש לציין כי אין מדובר בשחקן היחידי שאינו זוכה לטקס פרידה או היענות מצד המועדון הצהוב. גם נדב הנפלד למשל לא זכה למשחק פרידה והדבר עבר לסדר היום כאילו לא קרה דבר, זאת בניגוד למשל לטקס המרגש שזכה שארונאס יאסיקביצ'יוס ששיחק במועדון ועזב.

ג´מצ´י וברקוביץ´ (דרור עינב)
ג´מצ´י וברקוביץ´ (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מתברר כי במכבי לא ממש אוהבים את הביקורת המקצועית של שחקן העבר על הקבוצה והדבר בא לידי ביטוי היטב ביחס אותו הוא מקבל, או יותר נכון לא מקבל. הערב הנושא התפרץ בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE.

ג'מצ'י אמר על כך: "זה נכון שמכבי לא נותנים לי הזמנות למשחקי מכבי. חלק מהדברים שאני מפרשן על מכבי לא מצאו חן בעיני ההנהלה, כאשר מדובר בעיקר בשם אחד: שמעון מזרחי. דווקא מי שהיה במערכת ורוצה שמכבי תצליח, צריך להגיד גם דברים קשים".

שמעון מזרחי ודייויד פדרמן. ברודי: &
שמעון מזרחי ודייויד פדרמן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כוכב העבר הנרגש אמר עוד: "מי שלא רוצה לתת כבוד, שלא ייתן. אני אעזור להם להעלות את הרייטינג בטלוויזיה בעוד איזה חצי אחוז. אני מנהל את קבוצת הוותיקים של רלף קליין, הרמתי לשמעון מזרחי טלפון והצעתי לו את קבוצת הוותיקים והוא אמר לי תמשיך. כמו בהרבה מקרים אני שומע את שמעון אומר 'אחד בפה ואחד בלב".

"אני לא רוצה לשחק אותה פגוע או נעלב ורוצה להיות ענייני: כששמעון רצה אותי בחזרה במכבי, זה היה בהיבט מקצועי. אח"כ כשהייתי חבר דירקטוריון לא הלכתי בדרך שהם רצו. עזרתי לאנשים לפוצץ את המוגלה שנקראית 'הבנק של מוני'. אני מכביסט ואני אוהב את מכבי, אבל לא יודעים שם איך להתנהג. אני לא רוצה להגיב לדברים של אף אחד ורק אגיד שאני אוהב באמת את מכבי עד הסוף ומכל הלב".

רקנאטי (דרור עינב)
רקנאטי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

יו"ר מכבי, שמעון מזרחי, סירב להגיב לנושא. אחד מבעלי מכבי ת"א, שי רקנאטי, אמר על כך בתגובה: "מכבי לא חייבת לחלק כרטיסים לכל אחד. הוא יכול לרכוש אם הוא מעוניין, אבל אני לא חושב שהוא מעוניין בכלל לצפות במכבי".