אמברוסיה אנדרסון מול גורביץ´ (דרור עינב)
אמברוסיה אנדרסון מול גורביץ´ (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

כבר תקופה ארוכה שבועדת הנשים דנים ברעיון ליישם חוק דומה לחוק הרוסי שמיושם בכדורסל הגברים, ולהעלות את מכסת הזרות לקבוצה ל-4, כשבפועל יותר ל-3 בלבד להימצא יחד על המגרש ברגע נתון. במהלך היום (שלישי) אמורה להתקיים פגישה בין נציגי השחקניות בראשותו של יו"ר אירגון השחקנים והשחקניות ניר אלון לבין אנשי ועדת הנשים.

לפי ההצעה החדשה תוכל כל קבוצה לרשום 4 שחקניות זרות (כשעד כה היה מותר לרשום 2 שחקניות זרות ו-2 בוסמניות) וכחלק מההצעה 3 שחקניות זרות יוכלו להימצא יחדיו על המגרש. ההחלטה עצמה פוגעת בסופו של דבר בשחקניות הישראליות, שכן מי שתהיה השישית שתעלה מן הספסל ותהיה החילוף הראשון היא שחקנית זרה ולא ישראלית כפי שהיה לרוב עד כה.

מחר יגיעו נציגי השחקניות מלוות ביו"ר האירגון ניר אלון לפגישה בכדי להגיע לעמק השווה בנוגע להצעה. כרגע מסתמן כי ההצעה תאושר ותנוסה לשנה אחת בלבד לאחריה יבחנו הצדדים את יעילותה והאם להמשיכה או לבטלה.

בכיר בענף אמר היום ל-ONE: "אין ספק שאם תעבור ההחלטה היא תפגע בשחקניות הישראליות. נכון שהמחירים בשוק השנה השתוללו וקפצו בלא מעט אחוזים אך עדיין, ההחלטה פוגעת בשחקנית הישראלית כי מי שתהיה המחליפה הראשונה היא שחקנית זרה ולא כפי שהיה עד כה, שחקנית ישראלית".

ספונסר חדש למכבי אשדוד


כחלק מההצלחה של קבוצת הנשים של מכבי אשדוד, הודיעו במועדון כי ספונסר הקבוצה 'דיימונד פוראבר' ימשיך לאמץ את הקבוצה גם בעונה המשחקים הבאה עלינו לטובה\ וכי המועדון יקרא מעתה מכבי דיימונד פוראבר אשדוד.

עדני דגן (ITsports)
עדני דגן (ITsports) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, לוגו החברה יהיה מוטבע על חולצות השחקניות של עדני דגן. הקבוצה מהדרום התחזקה במספר שחקניות ישראליות מובילות כמו נעמי קולדני, קטיה לויצקי ודנה יהלומי כשבנוסף החתימה הקבוצה את אמברוסיה אנדרסון, שתהיה הזרה הראשונה בפאזל של עדני דגן. בימים הקרובים צפוי המועדון מעיר הנמל להחתים זרה נוספת.