מבוכה גדולה נרשמה אמש (שני) בשורות הפועל ירושלים לאחר תצוגת הנפל וההתפרקות ב-81:59 למ.כ הבקעה בלידר. האדומים שקיוו לחבר שני ניצחונות רצופים שוב לא עמדו במשימה והמשיכו להפגין חוסר יציבות כמו לאורך כל העונה.
הפרצופים של אנשי ירושלים בסיום המשחק הבהירו בדיוק מה הייתה התחושה אחרי ההפסד המשפיל מול חניכיו של אבי אשכנזי שהנחילו לקבוצה מהבירה את הפסדה הרביעי העונה.

רכז האדומים, גוני יזרעאלי, שקלע 12 נקודות ניסה להסביר את היכולת החלשה של הקבוצה: "פשוט התפרקנו, אין לי מילה אחת אפילו להגיד להנהלה או למערכת, הם צודקים שמה שהיה מול הבקעה פשוט מביך, אני מתנצל מכל הלב בפני האוהדים שלנו שעודדו. צריכים להסתכל רק עלינו, לא על המאמן ולא על המערכת אלא רק עלינו, פשוט מביך".

יזרעאלי המשיך: "אני באמת לא יודע להסביר את ההתפרקות הזו, לא יודע מה יכול היה לגרום לקבוצה להגיע למשחק ולהיראות ככה. לא ראיתי הרבה מאוד שנים בליגה משחק כזה שאף אחד לא הופיע אליו. לא חייבים להופיע בהתקפה כי יש ימים רעים שכלום לא הולך אבל גם בהגנה אף אחד לא הגיע, החל ממני ועד לאחרון השחקנים. זה היה יום מוזר ואין לנו ברירה - חייבים להמשיך הלאה ולשכוח מזה, יש בשבוע הבא משחק חשוב בליגה מול בני השרון/הרצליה ואחר כך בגביע בחוץ מול ראשון לציון, שזה משחק שאלוהים ישמור כמה הוא חשוב, לכן חייבים להמשיך הלאה".

ביקורות רבות נשמעו על אופן בניית הקבוצה השנה ועל השחקנים שנבחרו אך באלגנטיות מעדיף יזרעאלי שלא להתערב בעניינים המקצועיים: "אני לא מתעסק בשאלות אם הקבוצה נבנתה טוב או לא, אלו שאלות לאנשים אחרים במערכת ולא אליי. אותי זה לא אמור לעניין, אני שחקן כמו כל השחקנים ואנחנו צריכים לתת הכל על המגרש ובשביל הקבוצה, במיוחד כאשר אנחנו מקבלים הכל".

יזרעאלי.
יזרעאלי. "מה שקרה פשוט מביך" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על האוהדים שיצאו מאוכזבים מאוד מהמשחק וחלקם אף נטשו את האולם עוד לפני הסיום אמר הגארד: "היה לי מאוד כואב לראות את האוהדים שלנו הולכים עם הפנים באדמה, זה באמת הדבר שהכי כואב אחרי הפסד, בטח כאשר יש כל כך הרבה אוהדים לקבוצה הזו שאוהבים אותה, שאכפת להם והם מעודדים. תמיד כיף לנו לראות אותם איתנו ולמרות ההפסד אני מודה להם וכל הכבוד להם".

כמי ששיחק תחת קטש גם בגלבוע/גליל לגארד לא היה קל לראות את המאמן מאוכזב: "כואב לי לראות אותו ככה ואני רק יכול להצטער על איך שנראינו מול הבקעה, הוא לא היה אשם בשום דבר, 12 השחקנים היו אשמים. הוא באמת ניסה הכל, אזורית, אישית, תרגילים אחרים, שינה דברים, צעק עלינו, עודד אותו וניסה לתת לנו ביטחון, ממש הכל. כל הכבוד לו שהוא יכול היה לעמוד על הקווים ולראות איך שיחקנו, כי זה היה קשה".

קטש מיואש (יוסי ציפקיס)
קטש מיואש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

כל חובב כדורסל בישראל יודע שהפסד בהפועל ירושלים אף פעם לא עובר בשתיקה וגם לא מתקבל בהבנה. יזרעאלי לא מסכים: "לא חושב שיותר קשה להפסיד כשאתה משחק בירושלים מאשר בכל קבצה אחרת בליגה, פשוט יש פה לחץ כי יש גם ציפיות וגם בגלל שיש פה קהל גדול. מבחינתי כל הפסד מבאס אותי ולא משנה בכלל באיזו קבוצה אני משחק".