במשך השנים התגאתה קבוצת הנשים של רמת השרון בשוויון תקציבים זהה מהעירייה, הן לקבוצת כדורסל הנשים של העיר והן לקבוצת הכדורגל, אלא שלאחרונה קמו קולות בעיריית רמת השרון הקוראים לשנות את ההגמוניה ולשנות את הקריטריונים של העירייה מבחינה תקציבית.

ביום ראשון האחרון התקיימה ישיבת מועצת העיר במהלכה התחממו הרוחות בנושא אך לאחר מכן הובהר כי הקריטריונים לא יפגעו אך ולמרות זאת מועצת העיר תדון מחדש בקריטריונים שעל פי הם מתוקצבת קבוצת הנשים של העיר.

היום הודיעה העירייה לקבוצה כי היא סוגרת להן את משרדיהם הממקומים באולם אורנים שבעיר.

הנהלת רמת השרון כמובן שלא הסכימה למעשה והגיעה למקום כשמצד העירייה הגיע סגן ראש העיר, מאיר דורון וניסה להרגיע את הרוחות. בסיום הבוקר הארוך הצליחו הצדדים להגיע לאיזה שהוא סיכום ביניהם אך למרות זאת הסוגיה עדיין לא נפתרה. שחקניות הקבוצה הגיעו הערב לאולם אורנים שבעיר ולהפתעתן הרבה גילו אולם נעול במנעולים חדשים שהחליפו את הישנים. השחקניות יחד עם הצוות המקצועי מתכננות לפרוץ את דלתות האולם ולקיים את האימון כרגיל.

אורנה אוסטפלד מחוץ לאולם הנעול (שרון קביליו)
אורנה אוסטפלד מחוץ לאולם הנעול (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מאמנת רמת השרון אורנה אוסטפלד אמרה: "קיבלנו הבטחה מראש העיר שלא יפגעו בנו אבל אנחנו רוצות שההבטחה תעבור לדף הנייר. השוויון הוא משהו שנלחמנו עליו במשך שנים וכל הזמן אנחנו צריכות לדאוג שהוא לא יפגע וכך גם הפעם".

"זה בלאגן וסאגה מטורפת שהתחילה ביום ראשון כשהיתה ישיבת מועצה שבמחטף ניסתה לשנות את הקריטריונים שנאבקנו עליהם כל כך הרבה שנים ושנקבעו בבג"צ בשנת 2004, אנחנו הגענו לישיבה עם שחקניות ואוהדים בכדי למחות באופן דמוקרטי על נושא חוסר השוויון. ראש העירייה התעצבן מאוד על המחאה כי מחוייבות של תושבים כנראה לא מקובלת עליו, הישיבות של המועצה פתוחות לאנשי העיר ומי שרוצה יכול לבוא ואותו זה", הוסיפה המאמנת.

אורנה אוסטפלד (שרון קביליו)
אורנה אוסטפלד (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

אוסטפלד המשיכה: "ניסינו לפייס אבל היתה הסלמה מטורפת וראש העיר הודיע למנכ"ל הקבוצה בטלפון על הפינוי וזה לא חוקי. אפילו את הפושעים הכי גדולים לא מעיפים מהבית שלהם וזה הבית שלנו. יש כמה אנשים שאפילו זלגו להם דמעות, המנקה ומנהל האולם. זו הקבוצה הכי מפוארת בעיר הזו, היא הגיעה להישגים ועשתה דברים שאף קבוצה אחרת בעיר הזו לא עשתה".

שחקנית הקבוצה גת מגידו: "היינו בשוק כשהגענו לכאן וראינו שהאולם סגור ונעול. אנחנו לא מצליחות להבין את ההתנהלות הזו, זה לא מקובל בכלל, עוד לפני שהגענו פיזית אמרו לנו כבר שהאולם כנראה סגור והיינו בהלם. אנחנו מתכוונות לפעול ולעשות כל מה שצריך כדי לקבל את האולם שלנו בחזרה וזה פשוט לא נורמלי שככה מתנהגים".

גת מגידו (שרון קביליו)
גת מגידו (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מהעירייה נמסר: "העירייה רואה חשיבות רבה בקידום ענפי הספורט השונים ברמת השרון ומשקיעה משאבים רבים לטובתם. העירייה מחויבת לפעול ע"פ הוראות משרד הפנים ומקיימת את עיקרון השוויון על סמך הקריטריונים לגבי כל העמותות הנתמכות ע"י העירייה, כולל קבוצת כדורסל הנשים".

"יודגש כי ראש העירייה התחייב שלא יפגע בתקציבן. העירייה פועלת ע"פ הוראות משרד הפנים, שכן השימוש באולם הספורט מחויב בתשלום. בעירייה קיבלו את ההערות של משרד הפנים והפנו את הנושא להנהלת הקבוצה, כדי שזו תביא להסדר נושא התשלומים כפי שהמינהל התקין מחייב".

שחקניות רמה&
שחקניות רמה&"ש (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE