אחרי שישה מחזורים אפשר לומר בפה מלא כי הקבוצה המלהיבה ביותר בליגת לוטו היא מכבי חיפה. למרות שהקבוצה של מיקי גורקה עדיין לא מחזיקה במאזן חיובי ולמרות שפתחה את העונה עם שני הפסדים צורבים לבקעה ולבני השרון-הרצליה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמשחקים של חיפה הם האטרקטיביים ביותר לצפייה. שניים מהאחראים העיקריים לכך הם סילבן לנדסברג ושון וויליאמס.

האחד מוביל בפער בלתי נתפס את טבלת מלך הסלים של הליגה עם 26 נקודות בממוצע למשחק, השני הוא מלך החסימות עם יותר מ-4 בלוקים בממוצע למשחק ושניהם מובילים בצוותא עם בראיינט דאנסטון מחולון, את מדד היעילות של הליגה כאשר לא הרחק מאחור נמצא שחקן נוסף של חיפה, הפורוורד המגוון, קרלוס פאוול, הצלע השלישית במשולש הקטלני של הקבוצה.

בעונתו השניה בחיפה הפך לנדסברג בן ה-21 מכישרון בלתי מלוטש, שיכול לנצח משחק אך באותה מידה גם להפסיד אותו, לשחקן בלתי ניתן לעצירה בהתקפה (60 אחוז לשתיים, 50 אחז לשלוש ו-80 אחוז מהקו) ולתקווה הגדולה ביותר של נבחרת ישראל בעתיד הקרוב והרחוק. 

גם וויליאמס בן ה-25 הגיע לישראל בעונה שעברה להפועל ירושלים, שהחליטה לשחררו אחרי שבוע בלבד בשל "אי התאמה". על אף גילו הצעיר, הסנטר הצנום והגבוה (2.08 מ') שידוע בעיקר כאתלט גדול וניחן ביכולת חסימה יוצאת מגדר הרגיל, כבר עבר לא מעט חוויות בקריירה והוא אחד השחקנים היותר מוכשרים ששיחקו כאן בשנים האחרונות.

אחרי שלוש שנים מוצלחות במיוחד במכללת בוסטון קולג', וויליאמס נבחר ע"י ניו ג'רזי נטס באמצע הסיבוב הראשון (17) בדראפט 2007 של ה-NBA. בעונתו האחרונה בבוסטון רשם ממוצע של 5 חסימות למשחק והוא אחד מ-17 השחקנים היחידים בהיסטוריית המכללות שרשם 13 חסימות ומעלה במשחק בודד. גם בליגה הטובה בעולם ניכר כישרונו בתחום אבל בשל בעיות מחוץ למגרש הוא עזב את ה-NBA אחרי שלוש שנים בלבד ומצא את עצמו נודד ברחבי הגלובוס.

וויליאמס ולנדסברג עם ה´כיף´ הקבוע שלהם (צילום: מערכת ONE)
וויליאמס ולנדסברג עם ה´כיף´ הקבוע שלהם | צילום: מערכת ONE

אלא שכנראה שמה שלא התאים לליגה הטובה בעולם ולירושלים, יושב בול על הקבוצה של ג'ף רוזן, שהחליט לקחת את הסיכון בקיץ ולהחתים את הפוטנציאל הגדול על חוזה לשנתיים.

ביום שני הקרוב יארחו וויליאמס, לנדסברג וחבריהם בנשר את האלופה, מכבי ת"א, וינסו להנחיל לה הפסד ליגה שני ברציפות אך לפני כן הם קיבלו משימה קשה לא פחות כשהתבקשו להתמודד אחד נגד השני בדו קרב של אחד על אחד.  רוצים לדעת מי ניצח? התשובות מחכות לכם בווידאו.