דגל פלסטין במשחק של מכבי ת&
תומכי פלסטין. הפוליטיקה ניצחה הפעם (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מינויו הצפוי של אילן קובלסקי, מי שאימן בעבר את מכבי ר"ג והפועל חולון, לנבחרת פלסטין הוקפא עד להודעה חדשה.

כזכור, לפני כחודש וחצי קיבל המאמן הוותיק הצעה רשמית להתמנות למאמן נבחרת פלסטין בכדורסל, אך לאור הרעש התקשורתי סביב המינוי, לא מעט אנשים יצאו נגד הרעיון והוחלט להקפיאו לעת עתה ולתת לרוחות להירגע.

קובלסקי אישר את הידיעה ואמר ל-ONE: "מי שפירסם את הידיעה בעיתון ובחדשות עשה נזק לא קטן כי יש שיתוף פעולה כבר הרבה מאוד שנים וכל זמן שזה לא קיבל חשיפה תקשורתית, זה היה בסדר. כמוני יש עוד הרבה מאוד אנשים שעוסקים בפעילויות בנושאים שונים של אמנות, ספרות וספורט, אך שיתופי הפעולה לא מקבילים הד כזה גדול כמו אימון הנבחרת הלאומית. ראשי איגוד הכדורסל בפלסטין לא אהבו את הרעש התקשורתי".

"לא נעשו דברים מתוך כוונה רעה, אבל הסיטואציה שנוצרה לא היתה נוחה בגלל שבאותה תקופה היו מתחים בין ממשלת ישראל לממשלת פלסטין וזאת הפוליטיקה. ברגע שיצא הפירסום התקשורתי, זה עשה הד מאוד גדול בהרבה מדינות כמו טורקיה, גרמניה וקנדה שמאוד התלהבו מהרעיון. בשלב הזה נעשה לחץ והוחלט שבשלב זה עדיף להקפיא את הענין".

"מצד שני, זה גרם להרבה מאוד אנשים שרואים את הרעיון בעין יפה להירתם גם מבחינה כספית וגם מבחינה רעיונית לנושא".

דגלי פלסטין ביציעים (יעל מרגלית)
דגלי פלסטין ביציעים (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

קובלסקי הוסיף: "חבל שזה קרה כי שיתוף הפעולה בעניני ספורט ואמנות בין ישראל לפלסטין נערך הרבה מאוד שנים, אבל אין לי שליטה על זה. הפרסום היה חיובי, אבל מישהו נרתע מהענין הזה. מערכת היחסים שלי עם עם אותם אנשים לא התקלקלה והם ממשיכים כרגיל.  אי אפשר לדעת מתי זה יקרה אבל אני מקווה מאוד שהפרוייקט יימשך".

קובלסקי, בן ה-59, נחשב לאחד מבכירי המאמנים בארץ, ולאורך הקריירה העשירה שלו אימן, בין היתר, כאמור, את קבוצות הגברים של הפועל חולון, הפועל אור יהודה, אליצור נתניה, מכבי ר"ג והפועל גבעתיים, וכן את קבוצות הנשים של אליצור חולון ואליצור רמלה.