דייויד בלאט.
דייויד בלאט. "השינויים פגעו ביציבות" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ביום חמישי האחרון רשמה מכבי ת"א את הניצחון המרשים שלה עד כה העונה כשגברה בביתה על ריאל מדריד החזקה במסגרת המחזור השלישי של היורוליג.

לאחר פתיחת עונה לא מבריקה, הצליחה הקבוצה של בלאט להציג סוף-סוף משחק באמת משובח והדפה את הביקורות שהחלה לספוג. מאמן הקבוצה, דייויד בלאט דיבר ב"תוכנית הספורט של ישראל" בשיתוף ONE וסיפר על הסיכויים שעומרי כספי יגיע בעקבות השביתה ב-NBA, על החשש מכך שג'ורדן פארמר יצטרך לעזוב ועל העומס הרב הנוצר בעקבות הצטרפות הקבוצה לליגה האדריאטית.    

דייויד, חשבנו שריאל מדריד תנצח לפחות ב-15 הפרש. הופתעת מהיכולת של מכבי?
"ריאל היא הקבוצה הכי מרשימה ביורוליג יחד עם צסק"א, היא קבוצה חזקה. לא הופתעתי מהיכולת שלנו".

גם אתה אמרת שמכבי זקוקה לזמן.
"עברנו כמה שינויים, פציעות קטנות וזה פגע ביציבות. בשבוע שלפני באמת התקשינו להציג משחק יציב וזה גרם לחששות במשחק מול ריאל".

ג'ורדן פארמר, זה אמיתי?
"כמה ימים לפני כן, נגד נתניה, הוא לא נראה כמו שהוא היה מול ריאל. קשה מאוד לשחקן NBA שאין לו שום ניסיון אירופי לבוא ולהציג יכולת גבוהה, זה קורה לכל שחקני ה-NBA שלא היו באירופה. בשלב מסוים, הטובים שביניהם, תופסים את העניין וממריאים. זה קרה גם לפארמר".

פארמר. איך הוא יקבל דקות העונה? (יוסי ציפקיס)
פארמר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אתה חושב על היום שפארמר יחזור ל-NBA?
"כן, אבל ככל שהזמן עובר היום הזה נראה יותר ויותר רחוק, למרות שאני יודע שהשביתה תסתיים בשלב מסוים. אם השביתה תסתיים ריאל תאבד את רודי פרננדס וסרג' איבאקה. לאף קבוצה לא יהיה קל כי רוב השחקנים תפסו מקום מרכזי בקבוצותיהם. יהיה לנו קשה בלי פארמר ונצטרך לפעול בחכמה ובמהירות כדי למלא את החלל".

מה אתה עושה עם השחקנים הממורמרים שלא זוכים לדקות משחק?
"אני לא יודע אם ממורמרים זה הביטוי הנכון. אין מה לעשות, ישנם הרבה שחקנים טובים ומי שטוב ישחק. אנחנו משחקים בשלוש ליגות ולרוב השחקנים ישנה הזדמנות לשחק מתישהו, השחקנים צריכים לדעת לנצל את ההזדמנות שלהם".

כמה מפריעה לך הליגה האדריאטית?
"מדובר בליגה מעניינת ושונה מהכדורסל שיש בארץ ולפעמים דומה לכדורסל שיש ביורוליג. זה לא סוד שקשה לשחק שלוש פעמים בשבוע כי זה פוגע גם בהכנה למשחק הבא. זה דורש מהשחקנים כוחות שלא קל למצוא אותם. זו היתה ההחלטה של ההנהלה בקיץ וידענו לקראת מה אנחנו הולכים. אני לא יכול להגיד שזה עושה אותנו מאושרים. אם היתה לי אפשרות לא הייתי יוצא מהליגה. אני עובד של מכבי. אם ביקשו ממני אז אני מסכים".

הליגה האדריאטית. בלאט: &
הליגה האדריאטית. בלאט: &"אני עובד מכבי, אם (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מכבי נלחצת ברבע האחרון מאז פתיחת העונה.
"היו משחקים שלא סיימנו אותם כמו שצריך, אני מנסה לעבוד על זה. לא אחשוף את הסודות אבל כרגע זה פרק במשחק שאנחנו חייבים לשפר".

מה עם טל בורשטיין?
"היו משחקים ששחקנים מסוימים היו טובים יותר והשתתפו יותר והיו משחקים שפחות. הדלת אף פעם לא נעולה בפני אף אחד, לכל אחד יהיה הזדמנות לתרום".

עומרי כספי טוב למכבי?
"אם הוא יהיה פה עד סוף השנה זה יהיה נהדר אבל אני לא חושב שזה יקרה. עומרי כשחקן NBA יהיה בארצות הברית".

עומרי כסםי (שי לוי)
עומרי כספי. בלאט: &"לא חושב שהוא יגיע למכבי&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מה דעתך על נעילת ליגת הנשים בכדורסל?
"עצוב לי מאוד. כדורסל הנשים הוא ענף חשוב וענף טוב ונראה לי שכולם טיפסו על העץ ואף אחד לא רצה לרדת. עכשיו כולם נופלים".

המשחק הבא שלכם בטורקיה ואתם יוצאים ללא אבטחה, אתה חושש לחייך?
"קודם כל יש לנו משחק חוץ קשה באשדוד. באופן כללי ההחלטה לא לאבטח כל סוג של משלחת לחו"ל זו החלטה גרועה ומסוכנת. אני מקווה שידעו לתקן את זה".