רון קופמן. לא יכול לצאת מהארץ (שוקה כהן)
רון קופמן. המנהלת דורשת התנצלות (שוקה כהן) | צילום: מערכת ONE

מנהלת הליגה בכדורסל דורשת פרסום התנצלות בעיתון 'ישראל היום', בעקבות דברים שכתב רון קופמן בגנות הסכם החסות החדש שלה עם מפעל הפיס. במנהלת טוענים כי קופמן פעל בניגוד אינטרסים כנציג ערוץ הספורט.

בטור שכתב לפני שבוע וחצי (7 ביולי) הציג את ליגת העל בכדורסל כמוצר "גמור" והוסיף שלל הגדרות כגון "כלומה ומאומה", "הזיה", "צריך להיות אידיוט כדי להשקיע עשרה מיליון דולר בליגת הכדורסל" וכליגה "מתה".

בהתבטאויות אלו יש כדי להשפיע ולפגוע בערכן של זכויות השידור של ליגת העל בכדורסל ובביקוש להן, אותן ערוץ הספורט מעוניין לרכוש במחיר מופחת, טוענים במנהלת הליגה. זאת, עקב העובדה שבחברה סיימו השנה חוזה עם המנהלת.

"התנהלות כזו מצד עיתונאי, המשרת באותה העת את האינטרסים הכלכליים של גוף בו הוא מועסק, הינה מנוגדת לכללי האתיקה", נכתב בפניית המנהלת לעורך 'ישראל היום' עמוס רגב ולערוך הספורט של העיתון, אלי סהר.

במכתב מובאות דוגמאות לכך שקופמן, בטורו, הפר את הוראות האתיקה בדבר פרטיות ושמו הטוב של אדם. כך כתב קופמן על יו"ר המנהלת אבנר קופל: "אבנר שורד אמיתי הבין שהמוצא נמצא אצל שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס, ידיד קרוב ולשעבר שותף לאג'נדה הפוליטית של קופל בליכוד".

אבנר קופל (שרון קביליו)
אבנר קופל. ספג השמצות מצד קופמן בטור שכתב (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

במנהלת מעלים דרישה לפרסום התנצלות תוך 3 ימים, הן בגרסת הדפוס של 'ישראל היום' והן בגרסת האינטרנט ומוסיפים תמיהה: "היכן האובייקטיביות והיכן ההוגנות שתפקידו של מר קופמן כעיתונאי מחייב ?!" כמו כן, במנהלת לא פוסלים פנייה למועצת העיתונות.

בינואר השנה התבטאויות בגנות ענף הכדורסל עלו לו בתביעה בסך 5 מיליון שקל מטעם איגוד הכדורסל. בעבר נתבע בגלל אמירותיו גם על ידי ההתאחדות לכדורגל, שחר בן עמי ומוני הראל מהפועל ת"א, שאול אייזנברג ועוד.

מ"ישראל היום" לא נמסרה תגובה, רון קופמן הפנה לתגובת העיתון.