מלבד שני המשחקים שמצפים לה בשלושת הימים הקרובים בליגה האדריאטית, במכבי תל אביב עסוקים בעיקר בהגרלת הטופ 16 של היורוליג שתיערך ביום רביעי הקרוב ותקבע מי יהיו הקבוצות אותן תפגוש מכבי בשלב הבא.

הצהובים ערכו היום (שני) בצהריים את האימון המסכם שלהם לקראת המשחק מול רדניצקי (שלישי) באולם בזיסמן ולאחר מכן המשיכו לשדה התעופה משם המריאו לסרביה. ביום חמישי יפגשו חניכיו של דייויד בלאט את המופארם ורסאץ' המקומית למשחק השני בסדרת משחקי החוץ.

בליגה מכבי הביסה את בני השרון/הרצליה 73:113 ולמעשה חיברה רצף של שישה ניצחונות רצופים, מה שהעניק לקבוצה הרבה מאוד ביטחון ומוטיבציה לקראת ההמשך. במועדון ממתינים עדיין לסיכום הפרטים הסופיים עם גארד שרלרואה, דמונד מאלט, שסיכם את תנאיו במועדון אך טרם חתם בשל מספר סעיפים פתוחים שנותרו עם הבלגים.

"אנחנו נמצאים בכושר טוב, אחרי רצף של ניצחונות טובים ויפים ואנחנו יוצאים לשני משחקי החוץ האלה בהרגשה טובה", ציין מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, "אנחנו רוצים להמשיך את המומנטום הטוב שלנו. אני אוהב את איך שהקבוצה נראית, אך יודע שיש עוד כמה דברים לעשות".

המאמן הוסיף: "אני קצת מוטרד מהברך של סופו, הוא לא 100 אחוז בריא למרות שהוא משחק טוב, אבל יחד עם ליאור שחזר עכשיו מהמחלה אנחנו משתפרים וזה הרבה בזכות העבודה של אבי קובלסקי. סופו יכול לשחק אבל במינון מסוים. נעשה לו בזמן הקרוב טיפול חשוב ולאחר מכן הוא ינוח טיפה בתקווה שהכל יהיה בסדר והוא יהיה כשיר לחלוטין לקראת לטופ 16".

דייויד בלאט:
דייויד בלאט: "אנחנו נמצאים בכושר טוב" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בלאט התייחס למאלט: "אני לא יודע עדיין מה קורה איתו ואם ייצא ומתי ייצא, אבל אנחנו בתקווה שהוא כן יצטרף אלינו". לסיום, התייחס מאמן האלופה להגרלת השלב הבא ביורוליג: "אפשר ליפול בבית עם ברצלונה או בבית עם צסק"א ואני לא בטוח שבית אחר עם קבוצה כמו פנרבחצ'ה או קבוצה מצוינת מהדרג השלישי כמו בילבאו יהיה יותר טוב, לכן אני אומר שזה לא משנה, מה שחשוב זה איך שאנחנו ניראה ושנמצא את הדרך לעלות להצלבה".

סופוקליס שחורציאניטיס (משה חרמון)
סופוקליס שחורציאניטיס (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אני בכל מה שקשור להגרלה של היורוליג משתייך לזרם שאומר שכל מה שיפול אנחנו נקבל בשמחה וננסה לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר", אמר יוגב אוחיון, "חודש דצמבר היה עמוס במשחקי חוץ אבל אנחנו לקראת סיום ככה שזה מעודד, יש לנו עוד נסיעה אחת לא קלה אבל אנחנו רגילים לזה. מבחינתנו זה לא חשוב אם זה יורוליג או ליגה אדריאטית העיקר שרצף המשחקים והשיטה שהיתה מתחילת העונה ממשיכה".

יוגב אוחיון (משה חרמון)
יוגב אוחיון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE