אליצור נתניה (ONE)
אליצור נתניה. "אין אף אחת עם מניירות של כוכבת" | צילום: מערכת ONE

קבוצת הנשים של אליצור נתניה ערכה הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים לרגל פתיחת העונה בליגת העל בכדורסל נשים. בקבוצה של שמחה לב צור וזוהר רייזמן, שהיתה בעונה שעברה אחת ההפתעות הטובות יותר בליגה, מקווים לשחזר את ההצלחה מעונה הקודמת ומקווים מאוד לתפוס מקום בחלק העליון של הטבלה.

נשיא המועדון, מנדי וייס, אמר היום: "בעונה שעברה היו הצלחות יפות לקבוצה שהייתה צעירה בליגה. פנינו לקראת עונה חדשה, שאנחנו מקווים שתהיה טובה יותר מהעונה הקודמת. יש חיזוקים בקבוצה, הן מבחינת סגל שחקניות והן בצוות המקצועי".

"לימור מזרחי הצטרפה כעוזרת לזוהר ובמסגרת תפקידה. היא גם אחראית על טיפוח מחלקת הנוער של המועדון וכבר היום יש לנו 80 שחקניות במחלקת הנוער ואנחנו מקווים שבעתיד יצטרפו עוד שחקניות. אני מאחל לכל ההנהלה, הצוות המקצועי והשחקניות שנה טובה".

המנג'ר, שמחה לב צור, הוסיף :"כל שנה אנחנו מנסים להתחדש ולהתקדם. השנה החלטנו למנות נשיא למועדון ואין מתאים לתפקיד כמו מנדי שהיה סגן ראש העיר בעבר ויוכל לעזור לנו לפתח ולהגדיל את המועדון שלנו. בנושא סגל השחקניות: השתדלנו לא לחרוג מהתקציב והשארנו גם חמש שחקניות מהשנה הקודמת, כאשר אחד מהדברים ששמנו עליהם דגש הוא שיהיה מרקם חברתי טוב. לא הבאנו איזושהי שחקנית עם מניירות של כוכבת. אני רוצה להודות לראש העיר שהגדילה לנו את התקציב ב-30 אחוזים".

שחקניות אליצור נתניה (ONE)
שחקניות אליצור נתניה (ONE) | צילום: מערכת ONE

על תקציב הקבוצה אמר לב צור: "התקציב יעמוד על כמיליון וחצי ש"ח. אני משווה לרמת השרון ולרמלהף שהתקציבים שלהן גדולים יותר ויש להן אפשרות להחליף באמצע העונה שחקניות וכן להחתים שחקניות בעלות גבוהה מה-WNBA".

מאמן הקבוצה זוהר רייזמן, אמר על מטרות הקבוצה: "המטרה היא לנסות ולהגיע לפיינל פור, זה לא יהיה קל. מבחינה תקציבית אנחנו לא ברמה. אנחנו עושים את הכל על מנת שהחיבור הקבוצתי יהווה יתרון על פני קבוצות אחרות. יש רכזת שמאוד רציתי להביא ולא הלך לנו, אבל חוץ ממנה אין שחקנית שרצינו ולא הבאנו. יש לנו סגל מאוזן עם קבוצה עמוקה. בגלל שהסגל גדול, ייקח עוד קצת זמן להתחבר, לכולן יש רצון לשחק. מבחינתנו אנחנו צריכים לשבור את הראש איך לתת לכולן לשחק".

לימור מזרחי. אף פעם לא מאוחר לעשות קאמבק
לימור מזרחי (ONE) | צילום: מערכת ONE

הרכש החדש של המועדון, עוזרת המאמן לימור מזרחי, אמרה: "אני לא קולעת סלים ולא מנהלת את המשחק מבפנים. הרבה יותר קשה להשפיע מבחוץ מאשר מבפנים, אז עם כל הכבוד לי שאני על הקווים כעוזרת לזוהר, מי שעושה את העבודה אלו השחקניות, אז אתן להן את הקרדיט. עד כה זו חוויה מאוד טובה, אני גאה להיות במועדון שמבחינה ניהולית הוא מהרמות הגבוהות בארץ. יש לנו שקט תעשייתי כאן ויש לי כימיה מעולה עם זוהר ושמחה ועם סגל השחקניות".  

הקפטנית ליאד סואץ קרני אמרה: "אנחנו תמיד שואפות לכמה שיותר גבוה, יש חיבור מצוין בקבוצה. גם הישראליות וגם הזרות ברמה גבוהה מאוד. אנחנו השתפרנו מהעונה שעברה, אבל אם אני מסתכלת על שאר הליגה אז כך קרה גם בכל הקבוצות האחרות. כולם השתפרו בדרגה אחת או אפילו שתיים, אנחנו שואפים לרמות הגבוהות. במסגרת פעולות השיווק של המועדון התחברנו עם ארגון האוהדים של קבוצת הכדורגל בעיר ה-"דיימונדס ארמי" ואני יכולה לספר שאני וטלי נוי ערכנו איתם פגישה לפני מספר חודשים ומאז אנחנו בקשר ממש טוב".

ליעד סואץ (משה חרמון)
ליעד סואץ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"הם הגיעו למשחקי האימון שלנו והקבוצות היריבות היו בהלם ולא הבינו מאיפה יש לנו כל כך הרבה אוהדים. זה כיף לנו ואנחנו נהנות מזה. אני קוראת לכל חובבי הכדורסל להגיע למשחקים", הוסיפה סואץ קרני. 

הקפטנית השנייה, טלי נוי סיפרה על שיתוף הפעולה עם שותפתה לסרט הקפטן, סואץ קרני: "אני וליעד מדברות על זה הרבה. מעולם לא היה לי שיתוף פעולה כזה עם שחקנית כלשהי. שתינו שחקניות עם הרבה לב שנותנות ועוזרות במיוחד עם הניסיון שלנו. אני נהנית מכל רגע".