מכבי תל אביב הביסה הערב (שני) 63:102 את הפועל חולון בהיכל נוקיה. בעקבות הניצחון מכבי תל אביב עלתה למקום הראשון ונותרה היחידה בליגה עם ניצחונות בלבד. חולון נותרה אחרונה עם ניצחון בודד. 

מאמן מכבי תל אביב, דייויד בלאט, אמר: "יש דברים שאקח מהמשחק ויש דברים שלא. שתי הקבוצות באו לשחק, אף אחת לא עשתה צחוק מהעבודה. שיחקנו נגד קבוצה שמשחקת כדורסל, דני (פרנקו) עושה עבודה טובה בזמן שהיה לו ובמגבלות הרבות שיש לו אבל אמרנו עוד לפני המשחק שאם נמשיך לשחק בקצב ובאינטנסיביות אז מתישהו הבדלי הרמות יבואו לידי ביטוי".

"אנחנו יכולים להתמודד יפה עם כל קבוצה. אני רוצה להגיד מילה טובה לקהל. הם הגיעו בהמוניהם ואני שמח שהשחקנים שלי לוקחים זאת ברצינות ומראים את ההערכה שלהם דרך ההופעה על המגרש. משחקים עד הדקה האחרונה וכל אחד שנכנס מנסה לעשות את המיטב. אני יודע שקהל החכם שלנו יודע שביום חמישי יש משחק חשוב מול פרוקום", אמר בלאט.

בלאט עם פארגו.
בלאט עם פארגו. "צריך להיזהר מפרוקום" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן הוסיף: "בשביל שייצא משהו משני משחקי החוץ שהיו לנו ביורוליג, אנחנו צריכים לבוא ביום חמישי עם תמיכה מאסיבית ועם הרגשה שכולם צריכים להיות רעבים. אם נבוא אחרת נסתכן. פרוקום קבוצה עם המון כישרון, אני אומר לשחקנים שלי תמיד שצריך להיזהר מחיה פצועה".

לגבי ג'ף פוט, שקיבל דקות ראשונות, אמר בלאט: "אנחנו השאלנו את אלישי כדיר לחיפה כי זה היה הדבר הנכון לעשות. הוא שחקן טוב שלא קיבל פה מקום. ליאור (אליהו) ודייויד (בלו) עושים עבודה טובה. ג'ף היה אמור להיות שחקן מושאל".

"כרגע יש 12 שחקנים בסגל ובינתיים הוא בסגל, אבל זה יכול להשתנות, כרגע הוא בקבוצה. הדקות שהוא שיחק לא היו הוגנות מבחינתו כי הוא לא התאמן לאחרונה. הוא היה בדרך לקבוצה אחרת, זה נפל ברגע האחרון והוא לא ראה פרקט גם באימונים. ניתן לו קרדיט ואם ימשיך כך אולי יהיה חלק מהקבוצה ואם לא אז לפחות שיהיה בכושר לקבוצה הבאה שלו", סיכם בלאט.

ג´ף פוט (יניב גונן)
ג´ף פוט (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

טל בורשטיין, שקלע 10 נקודות, אמר: "אנחנו באים תמיד לעשות את העבודה שלנו ומסתכלים על עצמנו, התכוננו למשחק בכובד ראש, יש עונה ארוכה גם כאשר ההפרש גדל אנחנו רוצים להמשיך באותה האינטנסיביות ולהתאים את עצמנו להמשך העונה, אני שמח שעשינו את זה היום כמו שצריך וניצחנו בצורה משכנעת".

דני פרנקו: "היינו יותר מדי רכים, צריך לתת קרדיט למכבי"
בראיין טולברט מהפועל חולון אמר: "זאת הדרך בה עובד משחק הכדורסל. באנו לשחק אחרי ניצחון אבל כל הזמן ישב לנו בראש מול מי אנחנו משחקים למרות שניסינו להתעסק רק בכדורסל ובדרך שבה אנחנו משחקים".

"אני מרגיש מצויין בחולון, בשבילי זה היה מעבר קל בעיקר כי דני (פרנקו) מאמן את הקבוצה. שיחקתי עם לא מעט שחקנים בקבוצה לכן ההיטמעות שלי היתה פשוטה וקלה מאוד. אני מכיר את כולם וכיף לי בקבוצה. נקווה שנשיג גם תוצאות טובות יותר בהמשך. אנחנו משתלבים מצויין מחוץ למגרש אבל חשוב יותר להשתלב טוב על המגרש וזה מאוד מאוד מאתגר אותנו לקראת ההמשך", הוסיף טולברט.

טולברט וסופו (יניב גונן)
טולברט וסופו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל חולון, דני פרנקו: "צריך לתת קרדיט למכבי תל אביב על המשחק הזה, הם לוקחים זכוכית מגדלת ומראים לך בבית שלהם איפה כל החסרונות שלך. לצערי הפסדנו במשחק לפני שהגענו לפה. פתחנו התקפית מצויין אבל מהשניה הראשונה זה היה קצב שנוח למכבי ולא נוח לסגל שלי שלא יכול לעמוד בו לאורך זמן".

"היינו רכים מאוד. נתנו להם לעשות סלים באחוזים גבוהים מאוד. היה להם משחק קל מולנו וחבל שזה ככה, יכול להיות יותר טוב, קבוצות יותר גדולות מאיתנו באו לפה והפסידו כאן בהפרשים גדולים, אני צריך לנסות למצוא משהו טוב חוץ מהרבע הראשון וזאת העובדה שהחבר'ה שלי המשיכו לשחק למרות הכל", הוסיף פרנקו.

פרנקו (יניב גונן)
פרנקו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

פרנקו המשיך: "החל משבוע הבא יש לנו סדרה של שלושה משחקי בית וביקשתי מהם לא להדחיק את המשחק מול מכבי. כל אחד עם עצמו יודע מה הוא יכול לעשות יותר טוב ונקווה שלהבא נשחק יותר טוב".

"נמשיך במהלך השבוע לעבוד קשה יותר אבל גם העובדה שאנחנו הולכים למשחק הבית לא מעניקה לנו תעודת ביטוח לכלום. השיקול עם דווידי הוא לא מקצועי, אני אשמח אם הוא יישאר. כרגע אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לצרף שחקנים נוספים עד שנדע אחרת", סיכם המאמן.