סאגת אלישי כדיר ומכבי תל אביב מסרבת להירגע, ל-ONE נודע כי ביממה האחרונה זעמו בקבוצה על השחקן לאחר שגילו כי הפועל ירושלים מעוניינת בשירותיו, זאת לאור הפציעה של אורי קוקיה שצפוי להיעדר לפחות שלושה חודשים.

סגנית האלופה מנסה כבר תקופה ארוכה להשלים את המעבר של כדיר למכבי חיפה, זאת לאחר שהגיעו עם הקבוצה מהכרמל להסדרים כספיים אך השחקן עצמו וסוכנו דחו את ההצעה ומערימים קשיים על המהלך. בחיפה מאוד רוצים לראות את כדיר חותם בשורותיהם ומחזק את מצבת הישראלים של הקבוצה, אך כרגע נראה כי המהלך המדובר לא ייצא אל הפועל. בין היתר ניהלה מכבי גם מו"מ אפשרי על כך שיניב גרין יעבור לשורותיהם של הירוקים אך השחקן עצמו טרפד את המהלך ולא הסכים לעזוב.

בירושלים מנגד רוצים מאוד לראות את כדיר חותם בשורות הקבוצה ומגיע על תקן שחקן חיזוק, זאת לנוכח מערכת היחסים הקרובה בין עודד קטש לכדיר וכן בשל הקרדיט המועט לו זוכה השחקן במכבי והעובדה שכבר תקופה ארוכה הוא מחמם את הספסל של הצהובים. במכבי לא אוהבים את המהלך המדובר ואינם מעוניינים לחזק את שורותיה של היריבה המושבעת שמסתמנת כרגע כיריבה היחידה של מכבי בזירה המקומית העונה.

אלישי כדיר. עובר לקבוצה מהכרמל (יניב גונן)
אלישי כדיר. שיתוף פעולה מחודש עם קטש? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יש לציין כי עם תחילת הקיץ הובא כדיר למכבי כשחקן רוטציה לגיטימי אך לאחר שהחתימו במועדון את ליאור אליהו, שמשחק על אותה משבצת של כדיר, חלה נסיגה במעמדו ובקבוצה אף ניסו להשתחרר עם החוזה עימו בטענה כי הוא סובל מפציעות כאלה ואחרות. בסופו של דבר פתח הפורוורד את העונה בקבוצה אך כבר תקופה ארוכה נמצא תחת לחץ כבד של ההנהלה להשלים את המעבר למכבי חיפה.

כדיר מאוכזב מאוד ממעמדו במכבי וגורמים המקורבים לו אף אמרו כי הוא מעדיף כאופציה ראשונה לעבור להפועל ירושלים שם ישחקן תחת שרביטו של המאמן תחתיו שיחק בעונה שעברה ועמו זכה באליפות המדינה עם גלבוע/גליל.

במכבי תל אביב לא מיהרו לאשר את הידיעה אך גם לא הכחישו את ההתרחשויות האחרונות עם כדיר. גורם במועדון אף אמר ל-ONE בנושא: “אנחנו לא מתכוונים להכנס לכל הנושא של כדיר עם התקשורת, מה שיש ייפתר בנינו לבינו בלבד".

יש לציין כי במועדון הצהוב אף פעם לא ממהרים להעביר שחקנים לירושלים, גם בשנה שעברה כאשר רצה גל מקל לעבור לשורותיה של הקבוצה מהבירה, טירפדה מכבי את המהלך ובסופו של דבר חתם השחקן בגלבוע. היריבות בין המועדונים בכל הנוגע לשוק השחקנים תמיד היתה קיימת אך גם רצונה של מכבי למצוא בית חלופי לכדיר על מנת שתוכל לצרף שחקן חיזוק נוסף לא מקדמת מהלך שכזה.

מקל, גל והצלחת (יוסי פנטילט) (ONE)
מקל, גל והצלחת (יוסי פנטילט) (ONE) | צילום: מערכת ONE