קפטן הפועל ירושלים, אורי קוקיה, סובל מפציעה קשה בכתפו וצפוי להיעדר למשך שלושה עד ארבעה חודשים. בתקופה הקרובה יעבור השחקן בדיקות נוספות שיקבעו את תהליך ההחלמה הצפוי לו.

ל-ONE נודע, כי מדובר בפציעה חמורה, שתנטרל את הישראלי המצויין לתקופה ממושכת. ללא ספק, מדובר בהודעה מעציבה במיוחד עבור הירושלמים, היות שקוקיה הוא הקפטן של הקבוצה על המגרש והדבק שלה מחוצה לו.

כמובן שגם מבחינה מקצועית מדובר בפגיעה קשה, משום שהגבוה הישראלי היווה מרכיב חשוב במיוחד במערך ההגנתי של הקבוצה. גם את האוהדים ההודעה צפויה להכניס להלם, משום שקוקיה הוא אחד השחקנים האהובים והמוערכים בקבוצה, ולמרות שזוהי עונתו השנייה בלבד במדים האדומים, הוא התחבר בצורה מיוחדת לקהל הירושלמי.

קוקיה פתח את העונה מצויין ורשם ממוצעים של 5.3 נקודות, 5.3 כדורים חוזרים ו-2.3 חטיפות במשחקי הליגה עד כה, ב-16 דקות משחק סך הכל. ביורוקאפ רשם רק 2 נקודות למשחק בצמד משחקי ההעפלה מול ליאז' הבלגית, אך הוסיף להן 10 כדורים חוזרים ו-2 אסיסטים.

מאז תחילתה של העונה ובהמשך לקמפיין הנבחרת בו היה שותף, הציג קוקיה יכולת משופרת והפגין שיפור בשני צידי המגרש, שהתבטא בחדות במשחק ההגנה ובלקיחת אחריות על עצמו גם בצד ההתקפי. אמש (ראשון) רשם 8 נקודות ו-3 כדורים חוזרים ב-14 דקות בניצחון של הירושלמים על גלבוע/גליל, 86:94.

קוקיה. מכה להפועל ירושלים (גיא בן זיו)
קוקיה. מכה להפועל ירושלים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ל-ONE נודע כי נכון לעכשיו אין בכוונת המועדון להביא מחליף לשחקן וכי הם מייעדים לו תפקיד מפתח בהמשך הדרך, ברגע בו יחזור מפציעתו.

קוקיה והאוהדים.  (יניב גונן)
אורי קוקיה. חביב הקהל ייעדר לתקופה ארוכה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

טרם הגעתו לירושלים, עבר קוקיה במספר תחנות נוספות בקריירה, ביניהן עירוני נהריה, הפועל גליל עליון, בני השרון, הפועל תל אביב והפועל חולון, עימה אף זכה בגביע המדינה בעונת 2008/09.