שירה העליון. מצאה זרה חדשה (מור שאולי)
שירה העליון. מצאה זרה חדשה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

אחרי ששיחררה את אמברוסיה אנדרסון מסגל הקבוצה, הפועל ראשון לציון של המאמנת שירה העליון מתחזקת אחרי שהחתימה את הבחירה מספר 11 בדראפט האחרון, ויקטוריה דנלופ. הפורוורדית בת ה-22 היא בוגרת מכללת קנטקי, כשאת העונה האחרונה בילתה ב-WNBA במדי וושינגטון שם העמידה ממוצעים של 2.3 נק' וקרוב לשני ריבאונדים לערב.

את העונה הנוכחית החלה בטורקיה אך עקב בעיות כלכליות שוחררה והיא תגיע לארץ בימים הקרובים כדי לחזק את הקבוצה של שירה העליון שיצאה לפגרת החורף לאחר מספר הפסדים רצופים.

בעיר היין החליטו לעשות שינויים בסגל השחקניות עוד לפני היציאה לפגרה ולראיה, השיחרור של אנדרסון עליה בנו רבות בקבוצה והצטרפותה של דנלופ. בקבוצה יקוו כי הצטרפותה של הפורוורדית האמריקאית תעשה טוב ותוביל את ראשון לעונה לא פחות מוצלחת מהעונה האחרונה אז היתה הקבוצה המפתיעה של השנה.

מי שעוד שוחררה מהקבוצה היא אבי אלג'ואן (בתו של שחקן העבר, האקים אלג'ואן) שהגיעה רק לפני קצת יותר מחודש לישראל אך לא הרשימה במיוחד, במקומה מקווים בעיר היין להחתים זרה נוספת כשיש כוונה גם לצרף לסגל הקבוצה שחקנית ישראלית נוספת. כיום נמצאת ראשון במקום השמיני בטבלה כשהיא מחזיקה במאזן של חמישה הפסדים ושני ניצחונות בלבד. דנלופ תצטרף ללורי דייויס ואלכסיס גריי ותהיה הזרה השלישית של שירה העליון.

אבי אולג´ואון (לירון לוי)
אבי אולג´ואון (לירון לוי) | צילום: מערכת ONE

ביה"ד העליון דחה ערעור רמלה וחולון על הפסדים טכניים
בית הדין העליון של איגוד הכדורסל, בהרכב הדיינים, עוה"ד יהושע גלברד, בן ציון כהן והשופט בדימוס אילון גילון, דחו את ערעורן של אליצור רמלה ואליצור חולון על ההפסדים הטכניים שהוטלו עליהן על ידי בית הדין המשמעתי. כזכור, קבוצות הנשים של שתי האגודות לא הופיעו למשחקי המחזור הראשון של ליגת העל נשים.

בית הדין העליון קבע שאם היו לקבוצות טענות כנגד החלטת הנהלת האיגוד לקיים את המשחקים בתקופת השביתה, עם שחקניות זרות ונערות, היה עליהן לערער לבית הדין העליון עוד לפני פתיחת המחזור. משלא הוגש ערעור- החלטת ההנהלה שרירה וקיימת.