לנדסברג (עמית מצפה)
לנדסברג מול ג'יימס בנשר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המחזור הרביעי בליגת לוטו יצא אתמול לדרך עם הניצחון של ברק נתניה על בני השרון, כאשר הערב נערכים שלושה משחקים נוספים.

מכבי חיפה מארחת באולם הביתי בנשר את עירוני אשקלון בתקווה להשיג ניצחון בית ראשון העונה, בעוד האורחת עדיין לא ניצחה העונה והפסד נוסף עלול לגרום לזעזוע במערכת.

מאמן חיפה, אלעד חסין, חסר את הסנטר, יוני ניר, שגמר את העונה לאחר שקרע את הרצועה הצולבת, בעוד אשקלון הגיעה למשחק בסגל מלא, למרות שדזמון פארמר אינו כשיר במאת האחוזים.

רבע ראשון - 21:27 לחיפה
מכבי חיפה התחילה עם: לארי אובאנון, סילבן לנדסברג, דרק לאו, מרקו קילינגסוורת' ורוברט רות'בארט. אשקלון התחילה עם: דרור חג'ג', ג'ון ג'ייקס, ראשון טרנר, תומאס טרל וטים פיקט.

הפתיחה היתה שייכת לחיפה, שניצלה רכות מתחת לסלים של אשקלון ועלתה ל-2:10 מהיר עם נקודות של רות'בארט וקילינגסוורת'. בדקות הראשונות, תומאס טרל היה היחיד שתיפקד באשקלון וקלע את כל שבע הנקודות הראשונות של הקבוצה במשחק. שלשה של בן שימול עשתה 21:27 לחיפה בתום הרבע.

דרק לאו מוביל את הכדור מול חג´ג´  (עמית מצפה)
דרק לאו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

רבע שני
אשקלון צימקה את הפער לנקודה אחת בלבד 28:27 עם נקודות של טרל, אבל לנדסברג קלע שלשה בצד השני ושמר על היתרון של חיפה. אסיסט נהדר של בן שימול לבראטיץ' הגדיל את הפער ל-27:34. הריצה של חיפה נעצרה רק ב-0:9, כאשר טרנר עשה 37:29 עם שתיים מהקו.

רבע שני: מכבי אשדוד - הפועל חולון 24:21
המארחת פתחה את העונה עם ניצחון מול אשקלון, אך לאחריו הפסידה להפועל ירושלים ולראשל"צ. מנגד, חולון פתחה עם שלושה הפסדים רצופים. הגארד בראיין טולברט רושם הופעת בכורה בחולון שרשמה אותו באיגוד לאחר שבוע אימונים עם הקבוצה. כ-800 איש הגיעו לאולם באשדוד.

מלצר (יוסי ציפקיס)
מלצר (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

400 אוהדים מחולון הדרימו לאשדוד כדי לראות את קבוצתם אולי מנצחת בפעם הראשונה העונה. חולון פתחה טוב וארנולד העלה אותה ל-0:4 מהיר. הנקודות הראשונות של אשדוד הגיעו שלוש דקות בתוך המשחק אחרי חדירה יפה של בראדלי. פאוול עם שלשה מהפינה וארנולד עם עוד ארבע רצופות הקפיצו את חולון ל-3:14, ארבע דקות לתום הרבע, ברקוביץ' הזעיק פסק זמן.  אשדוד החלה לנגוס בהפרש בזכות ברקוביץ', שחטף וקלע ובתום הרבע לוח התוצאות הורה 19:14 לאורחים.

הפועל ירושלים - גלבועגליל (21:00)
בצל פרשת יובל נעימי, שנשאר בסופו של דבר בירושלים, מארח עודד קטש את הקבוצה אותה הוביל לאליפות בעונה שעברה. גם עבור בראיין רנדל ודיון דאוול מדובר במשחק פיקנטי, בעוד עידו קוז'יקרו שוב חוזר למקום בו הגיע לשיא הקריירה שלו - זכיה בגביע יול"ב.