נבחרת הנוער של רוסיה הביסה הערב (חמישי) באולם הפחים שבחולון את נבחרת הנוער של ישראל בתוצאה 41:69, במשחק ההכנה הראשון לקראת אליפות אירופה דרג ב' שתיערך בת"א. חניכיו של דני פרנקו לא הצליחו להוות יריב של ממש לאחת הנבחרות החזקות בעולם.

הרוסים פתחו חזק וסיימו את הרבע הראשון ביתרון 10:18. ברבע השני עברה הנבחרת לתרגל איזורית והרוסים הענישו עם שתי שלשות רצופות, בדרך ליתרון מבטיח של 15:30, כחמש דקות לסיום המחצית הראשונה.

ברגע הזה חלה התעוררות בנבחרת של פרנקו, בעיקר בצד ההגנתי. ריצה של 0:6 צימקה את הפער, אבל שתי שלשות של הרוסים החזירו אותם ליתרון דו ספרתי וציננו את ההתלהבות הרגעית של ישראל, שירדה למחצית בפיגור 21:40. 

השליטה של הרוסים נמשכה גם במחצית השניה, כשבסיום מראה לוח התוצאות- 41:69 לאורחים. ביום שישי ייערך משחק אימון נוסף בין שתי הנבחרות והפעם באולם זיסמן בר"ג.

לנבחרת הנוער קלעו: בר טימור 9 נקודות. בר מאור 6 נק' ,לירז אריאלי וניב סולומון 5 נק' כ"א, רם אליאספור וליאור שם טוב 4 נק'. עוז בלייזר 3 נק', תומר בר אבן אור סולומון 2 נק'.  גיא לביא 1 נק'. 

נבחרת הנוער. לא נהנו מהמשחק מול רוסיה (אלעד ירקון)
נבחרת הנוער. לא נהנו מהמשחק מול רוסיה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

הקלע המצטיין של הרוסים היה וולדיסלב טרושקין עם 19נק'. 100 צופים חזו במשחק, אותו שפטו דודי רומנו ושלומי מערבי.

מאמן הנבחרת, דני פרנקו, אמר בתום המשחק: "היה משחק לא טוב שלנו. ההפרש בין שתי הקבוצות הוא לא כמו שמשתקף בתוצאת הסיום. מחר אחרי הצהריים יש לנו משחק נוסף מול הרוסים ואני יודע שנשחק טוב יותר. למרות ההפסד חשוב מאוד שנשחק מול נבחרות ברמה הזאת, כי רק ככה אפשר להשתפר".

דני פרנקו. נעשתה לסוכנו של השחקן פנייה (אלעד ירקון)
דני פרנקו (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

קדטים: ישראל ניצחה 74:78 את רוסיה
נבחרת הקדטים של ישראל פתחה את הקיץ הבינלאומי במשחק ביתי מול הנבחרת המקבילה והחזקה מרוסיה וניצחה 74:78.

נבחרות הקדטים והנוער של רוסיה הגיעו לישראל לסדרת משחקי אימון מול הנבחרות המקבילות של ישראל. הנבחרות הרוסיות מתארחות במכון וינגייט. נבחרת הקדטים פתחה בחמישייה עם: איגוד קולשוב, אדר בן עליזה, רפי מנקו, ישי כסלו ונועם לוי.

רובי בלינקו (ONE)
רובי בלינקו (ONE) | צילום: מערכת ONE

הרבע הראשון הסתיים ביתרון של נבחרת ישראל, בתוצאה 18:21. למחצית ירדו שתי הנבחרות, כשהיתרון עמד לזכות האורחים מרוסיה 38:43. המשחק ההפכפך נמשך גם במחצית השנייה ובסיום נגמר 74:78 לישראל. בשנה שעברה ניצחה הנבחרת הרוסית את נבחרת הקדטים של ישראל 30 הפרש במשחקי הכנה שאף הם נערכו במכון וינגייט.

לישראל קלעו: איגוד קולשוב 29 נקודות, יניאדר בן עליזה 15 נק', רפי מנקו 13 נק'. מקסים קיקוס 7 נק'. שי זלץ 4 נק', סולומון 2 נק'. ישי כסלו 4 נק'. דניאל ששון 2 נק'. נאור שרון 2 נק'. במשחק צפו 150 צופים בהם מאמן הנבחרת הלאומית, אריק שיבק.

קדטים (ONE)
קדטים (ONE) | צילום: מערכת ONE

בסיום המשחק, אמר מאמן נבחרת הקדטים, רובי בלינקו: "אני שמח שפתחנו את משחק ההכנה הבינלאומיים שלנו בניצחון ראשון. במשחק הזה היו נקודות רבות מהם יצאתי מאוד מעודד, כמו מספר נקודות שעלינו לשפר. אין לי ספק שהיכולות הגופניות שלנו והשליטה בריבאונד היו שני האלמנטים החשובים שהביאו את הניצחון. יש לנו עוד דרך ארוכה במסע ארוך שיסתיים באמצע חודש אוגוסט באליפות אירופה. מעל הכול השחקנים הראו הרבה אופי ונחישות ".