הפועל ירושלים ספגה הערב (שני) את אחד ההפסדים המביכים ביותר בשנים האחרונות אחרי שחזרה מאולם לידר עם 81:59 מול מ.כ. הבקעה, מתחתית הטבלה. חניכיו של עודד קטש לא הזכירו את הקבוצה שגברה במחזור השישי, לפני קצת יותר מחודש בהיכל נוקיה על מכבי תל אביב, הציגו כדורסל חלש וחטפו בראש.

ירושלים הציגה את הרכש החדש, דימיטרי מקאמי שתשע הנקודות שלו לא ממש עזרו. מנגד, אקס ירושלים, דיון דאוול, רשם משחק ענק בו התעלל בקבוצתו לשעבר עם 19 נקודות ו-15 ריבאונדים. גם ראשון פרימן עם 20 נקודות ופול דילייני עם 18 עשו ככל העולה על רוחם בלידר.

המאמן המפסיד, עודד קטש אמר בסיום: "אין משחקים קלים ואם לא באים מוכנים אז מקבלים בעיטה בתחת, זה לא נעים נגד שום קבוצה. המשחק הרגיש לא נעים, לא הצלחנו לייצר שום יתרון התקפי שייתן ביטחון לשחקנים. לא באנו מספיק חדים או אגרסיביים, באנו רכים וחשבנו שדברים יבואו בקלות. אני יודע מה זה שקבוצה כמו ירושלים באה לשחק, זה כמעט כמו שמכבי תל אביב באה לשחק, קבוצות באות מוכנות נגדנו ומוציאות את הכל. זאת פעם שלישית שזה קורה לנו".

"הבעיה מתחילה במה שקורה בארץ, כל שנה אני שומע את השיחה על ירושלים. חושבים שיש לה הכי הרבה תקציב חוץ ממכבי, זה לא נכון והיא צריכה להביא את השחקנים הכי טוב. מייצרים לחץ מבחוץ וזה עושה את העבודה קש. יוצרים תמונת שווא שירושלים צריכה להיות בשלוש רמות מעל הליגה", הוסיף קטש.

המאמן המשיך: "עד שהקבוצה לא תקבל שקט היא לא תיבנה. אני קיבלתי מירושלים כל מה שצריך ואני אחראי לכל מה שקורה, אני מחויב למועדון ואני עושה את המיטב. הנני אחראי על הצד המקצועי וגם יודע מה לעשות כדי לתקן את זה. האימון הבא יהיה הכי חשוב. יש גם דרך להפסיד, כמו בחולון ששם עשינו יותר מהשלוש. מול הבקעה לצערי ההתקפה וחוסר האונים השפיעו הגנתית. זיהיתי בעיות ששחקנים איבדו בטחון בהתקפה, שחקנים העדיפו ששחקן אחר יקח אחריות. סחבנו הרבה בלי יובל ובלי זר. משהו באנרגיות לא היה נכון, מאז ההדחה באירופה משהו חסר לנו אבל זה לא משהו שלא קרה בעבר".

קטש מיואש (יוסי ציפקיס)
קטש מיואש. האמת? יש לו סיבות טובות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אלישי כדיר שקיבל מקטש 21 דקות והחזיר ב-12 נקודות שלא עזרו, אמר: "הפסדנו בגלל התקפות מעבר, הם באו בשיטת משחק שהם הלכו על גוני וכדורים לא נכנסו. יזרעאלי היחיד שקיבל החלטות והוא היה צריך לזרוק, התקפות המעבר שלנו היו מזעזעות. זה לא קורה לנו הרבה, כי הצגנו כדורסל טוב במהלך העונה. היו פציעות שזה נקודת מפתח כי אנחנו קבוצה שמשחקת הרבה פיק אנד רול". 

על שחקן הרכש, דימיטרי מקאמי שקלע תשע נקודות, אמר כדיר: "הוא שחקן טוב ואני מקווה שיש לנו עוד שחקן שיכול לקבל החלטות מהפיק אנד רול. בחדר ההלבשה שחקנים מתלוננים על מה שלא הולך להם ועודד אמר שאנחנו צריכים להתאמן יותר חזק ואין סיבה שנראה ככה. הקבעה עשתה הכנה טובה ואנחנו לא ביצענו זה מעציב".

דימיטרי מקאמי (יוסי ציפקיס)
דימיטרי מקאמי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אשכנזי: "י-ם לא הנושא", דאוול: "לא לקחתי אישית את המשחק"

בצד המנצח היו חגיגות גדולות. אקס האדומים, דיון דאוול, סיכם: " שמח שניצחנו, אנחנו מנסים להגיע למקומות 5-6 לקראת הפלייאוף. עשינו עבודה טובה בלהוציא את תוכנית הפעולה, ידענו שגוני יזרוק ואת השאר הוצאנו מהמשחק. ברוב הדקות שלטנו ושחקנו טוב כקבוצה. מרגיש טוב לנצח, אין לי משהו רע נגד ירושלים, הייתה לי עונה טובה שם. לא לקחתי את המשחק הזה אישית פשוט רציתי לקחת ריבאונדים ולשחק הגנה טובה".

מאמן הבקעה, אבי אשכנזי, ציין את המפתחות לניצחון: "לא חושב שכרגע הנושא הוא ירושלים, באנו מוכנים למשחק, כולם היו מחויבים גם בהגנה וגם בהתקפה וביצענו את מה שרצינו. אני מסתכל על סיבוב שסיימנו עם חמישה ניצחונות ואם הייתם אומרים לי את זה בתחילת העונה הייתי מרוצה".

אשכנזי ורובינסון (יוסי ציפקיס)
אשכנזי ורובינסון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"לא צריך להיות חזירים, אנחנו קבוצה סולידית שמתפתחת, היה הרבה קהל ושיחקנו טוב. נסתכל קדימה מול חיפה שזה משחק חשוב כמו כל משחק אחר. השאיפות כמובן הן להגיע למקומות 1-6", הוסיף.