אורי קוקיה. יעבור לראשל
קוקיה. ייעדר בין ארבעה לשישה חודשים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

חדשות רעות מהבירה: קפטן הפועל ירושלים, אורי קוקיה, סובל מקרע בגיד כתפו ויעבור ניתוח בתקופה הקרובה. תקופת ההחלמה הצפוייה היא בין ארבעה לשישה חודשים והמשמעות היא שבתרחיש הגרוע, הגבוה של האדומים בעצם סיים את העונה, כאשר בתרחיש החיובי ביותר יוכל לחזור רק לקראת סיומה.

במקביל, נודע כי עמית תמיר החל להתאמן הבוקר (חמישי) עם הקבוצה ועשוי להצטרף אליה לחודשים הקרובים. תמיר גדל בקבוצת הנוער של המועדון והחל את הקריירה הבוגרת שלו בה. האפשרות כי אלישי כדיר יצורף לסגל, בתרחיש כזה או אחר, כלל לא עומדת על הפרק נכון לעכשיו.

מהקבוצה נמסר כי חרף הפציעה, קוקיה ממשיך בינתיים להתאמן חלקית, לבקשתו, ואף הביע את רצונו ליטול חלק במשחקיה של הקבוצה מול עירוני אשקלון ביום ראשון וריגה הלטבית ביום שלישי, במסגרת פתיחת שלב הבתים ביורוקאפ, כל זאת לפני ביצוע הניתוח עצמו.

קוקיה מסר: "זו אכזבה גדולה לקבל כאלו חדשות. עצוב לי להיפרד לתקופה לא קצרה מהשחקנים, הצוות והאוהדים המיוחדים שלנו. אני מתנחם בכך שיש מאחורי מערכת תומכת שגורמת לי להרגיש בבית, עם אנשים יקרים לי שדואגים לי. אהיה האוהד מספר אחת של הקבוצה בזמן הזה ואני מקווה לחזור מהר ככל האפשר למגרשים".

קוקיה (יניב גונן)
קוקיה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

קוקיה (29, 2.02) פתח את העונה מצויין ורשם ממוצעים של 5.3 נקודות, 5.3 כדורים חוזרים ו-2.3 חטיפות בארבעת משחקי הליגה שקיימה קבוצתו עד כה, כל זאת בפחות מ-17 דקות משחק בממוצע. ביורוקאפ רשם רק שתי נקודות למשחק בצמד משחקי ההעפלה מול ליאז' הבלגית, אך הוסיף להן עשרה כדורים חוזרים, שלוש חטיפות ושני אסיסטים.

מאז תחילתה של העונה ובהמשך לקמפיין הנבחרת בו היה שותף, הציג קוקיה יכולת משופרת והפגין שיפור בשני צידי המגרש, שהתבטאה בחדות במשחק ההגנה ובמעורבות הולכת וגוברת בצד ההתקפי.

עמית תמיר (עמית מצפה)
עמית תמיר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

טרם הגעתו לירושלים, עבר קוקיה במספר תחנות נוספות בקריירה, ביניהן עירוני נהריה, הפועל גליל עליון, בני השרון, הפועל תל אביב והפועל חולון, עימה אף זכה בגביע המדינה בעונת 2008/09. בקיץ האחרון זומן לראשונה לנבחרת ישראל.