הפועל ירושלים שעברה תקופה סוערת עם פרשת יובל נעימי, הצליחה היום לשכוח מעט מהצרות ולגבור על האלופה גלבוע/גליל 86:94 כשנעימי עצמו לוקח חלק ואף קולע 15 נקודות לקבוצה של קטש. בסיום המשחק, המאמן עודד קטש רתח מזעם על האופן שבו שיחקו חניכיו במחצית השניה והורה על ביטול יום החופש שתוכנן למחר ובמקום זאת השחקנים יתייצבו לאימון נוסף.
 

קטש שעבורו זה היה מפגש מול האקסית אמר בסיום: "באופן כללי זה היה ניצחון חשוב, נגד קבוצה טובה, אבל אני מאוד לא מרוצה מהאופן שבו עלינו למחצית השניה. אין סיבה שזה יקרה, זה רק עניין מנטלי וזה קרה לנו כמה פעמים מאז תחילת השנה. צריך לעשות לזה סוף מבחינתי, כדורסל משחקים 40 דקות וההבדל בין המחצית הראשונה לשניה הוא רק בריכוז. 

אני לא רוצה לתת לעניין הזה לחלחל, אנחנו האויבים הגדולים ביותר של עצמנו. במחצית הראשונה המשחק שטף ואין סיבה שזה לא ימשיך ככה. אני לא בא ואומר שהמשחק צריך להיגמר ב-30 או 40 הפרש, אבל אנחנו צריכים להעביר מסר שהפועל ירושלים, עם המטרות שלה, צריכה לדעת לשחק 40 דקות באופן אינטנסיבי ונכון להיום אני לא זוכר שהצלחנו לחבר משחק כזה. מבחינתי יש הרבה על מה לעבוד.

אני יודע שיש פה שחקנים עם אופי ושחקנים שיכולים למלא אחר ההוראות האלה, אבל זה דורש הרבה עבודה, לא רק מקצועית אלא גם מנטלית. וויל היה פצוע ביומיים-שלושה האחרונים, ראו על המשחק שלו שהוא לא חד. הוא בא לפה על תקן שחקן בקבוצה ויהיו לו ימים יותר טובים ופחות טובים, ועד עכשיו אנחנו מאוד מרוצים שהוא איתנו”.

הפורוורד אורי קוקיה הוסיף: "מחצית ראשונה מצוינת שלנו, החל בהגנה ובהתקפה היה הרבה פרגון והרבה סלים חופשים ומתפרצות. נראינו טוב. למחצית השניה לא הופענו. תמיד יש נטייה אם אתה מוביל הרבה, לא יודע אם לקרוא לזה שאננות, וגליל חזרו לעניינים. אנחנו לוקחים את הניצחון ועכשיו יש לנו שבוע להשתפר ולתקן ולהמשיך הלאה.

קטש. לא היה מרוצה מהמחצית השניה (יניב גונן)
קטש. לא היה מרוצה מהמחצית השניה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

היינו רכים מדי, כל מה שעשינו לא הלך. ויתרנו על חילופים וחיפשנו את הפיתרון הקל וגם גליל נכנסו מצויין וכל מה שהם ניסו הלך להם, קיבלנו 54 נקודות וזה המון".

מאמנה של גלבוע/גליל, ליאור ליובין אמר בסיום: "התחלנו רע את המשחק, היה לנו בור לפני המחצית, אבל זה להתעסק בדיעבד. היו לנו הרבה טעויות טקטיות באופן שבו התכוננו למשחק וגם יצרנו את הבור הזה לפני המחצית, שקיבלנו עשר נקודות, וקשה מאוד לחזור מול ירושלים. אלו טעויות של חוסר ניסיון.

התכוננו לאופן שבו ירושלים משחקת, אבל לפעמים זה נשען על יכולת אישית. ירושלים קבוצת הגנה מצויינת עם הרבה שחקני הגנה טובים. ירושלים בדרך להיות קבוצה של עודד, הם נראים כמו קבוצה של עודד שנמצאת בתחילת דרכה".

1 (יניב גונן)
1 (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עידו קוז'יקרו הוותיק הוסיף על דבריו של מאמנו: "אני חושב שלאורך כל המשחק לא היינו במיטבנו. צריך לתת את הקרדיט לירושלים, שבאו לשחק היום ועשו את זה מצויין. מבחינתנו, קיבלנו שיעור טוב, כולנו, ונקווה שנהיה מספיק חכמים להפיק לקחים וללמוד מהמשחק הזה. יש לנו הרבה על מה לעבוד, זה לא חדש, אבל אני כן מרגיש שאנחנו משתפרים.

עידו קוז'יקרו.
גלבוע/גליל - ירושלים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

חוץ ממכבי הליגה מאוד שיוויונית וכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. כמובן שנבנינו כדי להגיע לצמרת ואני מקווה שנגיע לשם, זה תהליך. ידוע שלנצח במלחה זה אחד הדברים היותר קשים. לא נראינו טוב".

פארמר: "המאמן נתן לי את הביטחון"
עירוני אשקלון גברה על מכבי חיפה 86:88 מסל של פארמר עם הבאזר. למרות הניצחון, באשקלון לא נחים על זרי הדפנה וכדי לפתור את הבעיה בריבאונד מחפשת הקבוצה שחקן פנים נוסף כשהמועמד הראשי לתפקיד הוא הפורוורד הוורסטילי, סטנלי רובינסון, הבחירה מספר 29 בדראפט והמנופה האחרון מהסגל של אורלנדו מג'יק. רובינסון (22,2.06) הוא בוגר מכללת קונטיקט ואחד השחקנים האתלטיים ביותר במכללות בעונה שעברה. ממוצעיו בעונתו האחרונה עמדו על 14.5 נקודות ו-7.6 ריבאונדים ב-34 דקות למשחק.

מאמנה של אשקלון המאושר, אריאל בית הלחמי אמר: "השופטים בסך הכל לא הכריעו את המשחק. היו טעויות לשני הכיוונים בסך הכל היה שיפוט טוב ואני מעולם לא יכול לבכות על שיפוט. אני חושב שמגיע לנו קרדיט גדול על איך שהופענו, היה לנו מאוד מאוד חשוב ודיברנו על זה עם השחקנים, לא התעסקנו יותר מדי בחיפה אלא עבדנו על הקבוצה שלנו.

ביקשנו מהשחקנים קודם כל לבוא ולהילחם ועשינו את זה בצורה יפה מאוד. הצלחנו להתמודד עם החסרון של השחקנים. מה שנתן לחיפה את היתרון במחצית הראשונה היה ריבאונד התקפה ובמחצית השניה שיפרנו את זה מאוד. הם שמו שלשה מדהימה אבל ידענו בסוף לצאת מהטיים אאוט. הכדור היה מתוכנן ללכת לפארמר. יש לנו בעיה קשה מאוד בריבאונד ומדהים שאנוחנו יוצאים מפה עם ניצחון אחרי שלקחו עלינו 18 ריבאונדים בהתקפה".

חיפה - אשקלון (עמית מצפה)
חיפה - אשקלון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קולע סל הניצחון, פארמר אמר בסיום: "המאמן נתן לי את הביטחון ונתן לי את הכדור בשניות הסיום אז קיבלתי מזה ביטחון והלכתי לסל בכוח ובאגרסיביות כדי להוציא פאול או לקלוע סל. במחצית השני באנו עם הרבה יותר אנרגיות ואגרסיביות בהגנה ואני חושב שקיבלנו מכך ביטחון. חיפה חזרו אבל למזלנו הכדור האחרון היה בידיים שלנו".

מאמנה של מכבי חיפה, אלעד חסין, התקשה לקבל זאת: "הפסד אכזרי ולא פייר. אולי ראיתי את המשחק אחרת מותר לבוא בטענות לשופטים. עשינו גם אנחנו הרבה טעויות ומגיע קרדיט לאשקלון אבל הרגשתי שהיה שיפוט לא טוב היו הרבה שגיאות ואני לא חושב שהעבירות הטכניות היו מוצדקות.

אלעד חסין (עמית מצפה)
אלעד חסין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

זה נראה סוג של התנשאות כי הרגשתי שהם באים לחנך אותנו. זה יכל ללכת לכל צד. בן שימול הוא אחד משני הרכזים שיש לנו ורציתי לשמור אותו לסוף כי הייתה לי הרגשה שתהיה משחק צמוד. היו לנו אילוצים בשל החוק הרוסי ואין ספק שהחיסרון בסגל הישראלי פוגע בנו מאוד. אני מרגיש שעשינו את המקסימום. עד עכשיו לא ניצחנו בבית ואני לא יודע למה כי אני מרגיש שהקהל כן דוחף אותנו. זה קצת צירוף מקרים, זו קבוצה צעירה וזה מזכיר לי את התקופה עם פיני גרשון באולימפיאקוס. עשינו הכל כדי לנצח ואנשים בכו בחדר ההלבשה".

לארי אובנון הוסיף: "הפסד קשה. אנחנו קבוצה צעירה וסילביין לקח את זה קשה כי פארמר קלע את הסל עליו. ירינו לעצמנו ברגל עם איבודים ויש לנו עוד הרבה עבודה. אני חושב שהשופטים תמיד עושים את הטוב ביותר שלהם וגם אם הם טועים זה בדר כלל מתאזן לשני הכיוונים. אנחנו צריכים לדעת לשמור על הכדור יותר טוב כי זה פגע בנו מאוד היום. גם בריבאונד אנחנו צריכים אנחנו לא נוריד את הראש".

חיפה - אשקלון (עמית מצפה)
חיפה - אשקלון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרנקו: "לא פחדתי שנפסיד, יש לנו הרבה בגרות"
הפועל חולון עשתה את הספתח שלה העונה עם ניצחון חוץ 69:77 על העולה החדשה, מכבי אשדוד. מאמן חולון, דני פרנקו, אמר בסיום המשחק: "לא פחדתי שנפסיד את המשחק כי היה לי את רוט על הספסל, יש לנו הרבה בגרות ואחריות בדקות האחרונות בדמות רוט, בן דוד וטולברט. אלו שחקנים שיודעים לנצח משחקים".

"כשהשחקנים רואים את הקהל הזה שנוסע לכל מקום, נוצרת מחויבות אשר מדקה לדקה מתעצמת, אנחנו בכושר גופני יותר טוב ומצליחים להחזיק מעמד יותר דקות. עשינו צעד קדימה, אבל יש לנו עוד דרך ארוכה. קורה לי משהו מוזר בעונה הזאת, אני מרגיש שזאת עוד לא באמת הקבוצה שלנו כמו שהיא יכולה להיות, עבר עלינו שבוע חשוב כי זו היתה פעם ראשונה שכל הקבוצה מתאמנת יחד, הרגשנו שאנחנו מתקדמים וזה מה שחשוב".

לקראת המשחק מול מכבי ת"א אמר פרנקו: "בשביל להתמודד עם קבוצות בסדר גודל של מכבי אנחנו צריכים עוד שחקן גדול שיוכל להתמודד בצבע ולא רק נגד מכבי. בהנהלה עושים מאמצים גדולים והם יודעים שברגע שהם יוכלו הוא יבוא. מכבי לא בליגה שלנו, אבל זה כן אומר שבעוד שבועיים מהיום כולנו נפגשים באולם שהרבה יותר כיף לשחק בו וזה הפחים".

הגארד, עמית בן דוד, הוסיף: "בדקות הראשונות הרגשנו שאנחנו במשחק ופתחנו טוב, עלינו לאיזה הפרש מסוים ולא הצלחנו להמשיך עם זה ולהתמיד עד הסוף. ידענו שהרבע השלישי יהיה בעייתי אצלנו אבל היינו נחושים, הצלחנו ליצור הפרש טוב. ידענו שהם עקשנים ויכולים לחזור למשחק, בסיום הייט נתן שתי שלשות מדהימות. בראיין נתן לנו המון וטוב שהוא איתנו בקבוצה הוא מוסיף לנו הרבה. עם הקהל הזה אנחנו מרגישים תמיד בבית, הוא דוחף אותנו בכל מקום שאנחנו נמצאים בו, וכיף לשחק בשבילו".

המאמן המפסיד, עופר ברקוביץ': "אין לי תשובות חכמות להפסד הזה, נתקענו בדקות האחרונות ואיבדנו כדורים שגרמו לחולון לרוץ ולברוח להפרש דו ספרתי, זה מאד מאכזב. יש לנו עוד הרבה עבודה פה, אנחנו לא קולעים מספיק נקודות וזה משהו שנצטרך לשפר בהמשך. אף הפסד הוא לא קל, אין ספק שזה מסוג המשחקים שהיינו חייבים לנצח ולא ידענו לעשות את זה".

אשדוד - חולון (יוסי ציפקיס)
אשדוד - חולון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

ג'וש דאנקן הוסיף: "באנו למשחק הזה בשביל לשחק אגרסיבי וחזק, לצערי לא הצגנו את המשחק הרגיל שלנו והפסדנו. לא היינו מספיק טובים במספר אספקטים, אבל בשבוע הבא נתמקד במשחק האגרסיבי יותר, נתאמן חזק השבוע, נעבוד קשה יחד עם עופר כדי לשפר את המשחק שלנו ואני מקווה שיהיה יותר טוב נגד נתניה בשבוע הבא אצלנו בבית".