פרשת פציעתו של כדורסלן העבר, אמיר כץ, במהלך משחק בשורות הפועל ירושלים הגיעה לסיומה עם פרסום פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים. במסגרת פסק הדין דחה בית המשפט את כל טענות הקבוצה לביטול פסק בורר אשר חייב אותה לשלם לכץ סכומים בסך של כ-300,000 שקלים, וזאת עקב הפרת חובתה לבטחו על פי חוק הספורט.

הפרשה החלה לפני כעשר שנים בתקופה בה כץ שיחק בשורות הפועל ירושלים. כץ שנמנה על השחקנים הגדולים של הכדורסל הישראלי בכל הזמנים, נפגע במפרק הירך במהלך משחק ליגה וכתוצאה מכך נאלץ לפרוש.

כץ פנה אל הקבוצה והתברר כי היא התרשלה בכך שלא ביטחה אותו כמתחייב על פי חוק הספורט. בעקבות כך, הגיש כץ באמצעות עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות תביעה משפטית נגד הפועל ירושלים, איגוד הכדורסל והבקרה התקציבית.

לאחר הליכים שונים שהגיעו עד לבית המשפט העליון נקבע כי הדיון בתביעת כץ יתקיים בפני עו"ד ישראל שמעוני בתוקף תפקידו כבורר במוסד לבוררות שליד איגוד הכדורסל.

בפסק הבורר נקבע באופן חד משמעי כי הקבוצה הפרה את חובתה לבטח את השחקן  תוך חיובה לשלם לכץ את הסכומים שהיו מגיעים לו אילו היה מבוטח. הקבוצה לא השלימה עם פסיקה זו ונקטה בהליכים שונים במטרה לבטל את פסק הבורר, תוך ניצול תקנה חדשה בתקנון הבוררות של איגוד הכדורסל אשר מאפשרת הגשת ערעור על פסק בורר.

אמיר כץ (כדורסלע, האתר של ערן סלע)
אמיר כץ (כדורסלע, האתר של ערן סלע) | צילום: מערכת ONE

משנדחה הערעור שנדון בפני עו"ד חיים עדיני, הגישה הקבוצה בקשה לביטול פסק הבורר, בקשה אשר נדחתה על ידי בית המחוזי בירושלים תוך חיוב הקבוצה בהוצאות משפט בסך של 25 אלף שקלים.

עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות מסרו בתגובה: "שמחנו לקבל את פסק הדין. במשך שנים ארוכות שיחקה הפועל ירושלים על זמן וכעת הגיע מועד התשלום. הערכאות המשפטיות אמרו את דברם ועל הפועל ירושלים לכבד את הפסיקה ולשלם לאמיר כץ את מלוא הכספים שנפסקו לו. במידה והיא לא תעשה זאת, נאלץ לפנות לאיגוד הכדורסל בבקשה דחופה להפסיק את פעילותה ולהוריד אותה ליגה, כמתחייב עפ"י תקנוני האיגוד".