ליגת העל לנשים יצאה היום לדרכה כשבנות השרון עם המאמנת דליה בושינסקי ניצחו את עדני דגן וקבוצתו מכבי אשדוד 61:67.

בנות השרון פתחו את המשחק חזק אך בהמשך שחקניות מכבי אשדוד התעוררו ועלו ליתרון של שמונה נקודות בזכות נעמי קולודני וקטיה לויצקי. ברבע השני תומאס הראתה שליטה מתחת לסלים והנדנדה בתוצאה התחילה עד שלמחצית ירדו הקבוצות בתוצאה 34:35 לטובת האורחות.

ברבע השלישי אף קבוצה לא הצליחה לברוח והנדנדה בלוח התוצאות נמשכה שאף נרשמו פרקים ארוכים שאף קבוצה לא הצליחה לקלוע סל.

ברבע הרביעי התעוררה הזרה של בנות השרון, שאנון בוביט, שהתחילה לעשות ככל העולה ברצונה על המגרש וקלעה מכל טווח ואפילו בצורה אקרובטית והביאה ליתרון של שמונה נקודות שתי דקות לסיום ההתמודדות.

מזה כבר מכבי אשדוד, שנעמי קולדני שקלעה 13 נקודות במחצית הראשונה ונעלמה בשניה, לא הצליחה לחזור ושתי קליעות עונשין של בוביט קבעו את התוצאה הסופית 61:67 לטובת המארחות. 

לבנות השרון: שאנון בוביט 19 נק', 6 ריב', 4 חט', לטויה תומאס 15 נק', 10 ריב', כריסטי תומאס 13 נק', 11 ריב' , אלואיזה כץ, שירי שרון ובראשידה אלוהים 5 נק' כ"א, הילה יזהר 3 נק', שני לוי 2 נק' 

לאשדוד: קטיה לויצקי 15 נק', אמברוסיה אנדרסון 13 נק', 14 ריב', נעמי קולודני 13 נק', 10 ריב', רנה מונטגומורי 11 נק', 6 איב', 5 ריב', דאבני האמפטון 5 נק', 6 ריב', נופר שלום 4 נק'.

בנות השרון חוגגות משחק קל מאוד (שי לוי)
בנות השרון חוגגות ניצחון במחזור הראשון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דליה בושינסקי: "מה שחשוב זו השורה התחתונה"
עדני דגן: "אני צריך להתאושש ממה שקרה פה היום. כדורסל בלי מחשבה, לא חכם. כדורסל מתחיל ונגמר בראש ולא היינו פה עם הראש ושילמנו את המחיר. מקווה שהסטיה תאושש אותנו".

על הרבע האחרון אמר: "בדקות האלה שיחקנו בלי מחשבה, לא מסודר, קיבלנו סלים לא הכרחיים, לא לקחנו ריבאונד, שיחקנו עם פחות זרה, כי היא לא ממש הגיע למשחק. מקווה שזה הלם של הפתיחה".

על ההתעוררות של שאנון בוביט: היא באמת היתה טובה מאוד, כולן היו טובות. הן לא טעו כמונו. שאנון נתנה פה הצגה חצי ערב", על המחזור הבא מול רמה"ש - אין שחזורים לגמר, הכל חדש, עונה חדשה".

עדני דגן. הפסד במשחק ההכנה(שי לוי)
עדני דגן. מקווה שזה הלם של התחלת עונה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

המאמנת המנצחת, דליה בושינסקי, אמרה על הניצחון: לא משנה נגד מי מנצחים, זה כיף בפני עצמו. מחזור ראשון, בבית ועם הקהל והאווירה. את הרמה צריך לשפר והרבה, אבל השורה התחתונה זה מה שחשוב. זה מצוין שככה זה נגמר".

"אני מעדיפה שלא יספרו אותנו, יותר נוח ככה. אני מקווה שהשחקניות ישמחו 24 שעות, ומיד ירדו לקרקע. יש לנו הרבה מאוד מה לשפר", הוסיפה דליה.

על שאנון בוביט: "זאת חוויה לאמן שחקנית שיותר נמוכה ממני. שחקנית נשמה. מדהים לראות שחקנית כמוה, שכנגד כל הסיכויים, מגיעות לכזאת יכולת. אבל יש עוד הרבה על מה לעבוד. אני חייבת לציין את שירי שרון שעשתה עבודה מדהימה, הגנה, רוגע ונסיון".

דליה בושינסקי. מתכוננת לרמת חן (שי לוי)
דליה בושינסקי. אחיה, אביב, צופה בה מהיציע (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שירי שרון הוסיפה: "היה מאוד נחמד, אוויר הטובה. ניצחנו ובשביל זה אנחנו פה. נהניתי. התרגשתי לחזור למגרשים לאחר שנה, לא הצלחתי להירדם" ואמרה על מה שצפוי בהמשך: "זאת תחילת הדרך, וקשה לדעת מה יהיה. משחק אחרי משחק אחרי משחק, נדע הרבה יותר טוב. הזמן יעשה את שלו".

קטיה לויצקי מול שורי שרון (שי לוי)
קטיה לויצקי מול שורי שרון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע ראשון
המשחק יצא לדרך. דליה בושינסקי, מאמנת בנות השרון, פתחה בחמישיה כריסטי תומאס ראשידה אלוהים, שאנון בוביט, להטויה תומאס ושירי שרון. מולה עדני דגן, מאמן אשדוד, פתח עם  נעמי קולודני, קטיה לויצקי, אמברוסיה אנדרסון, דאבוני האמפטון, מונטגומרי שקלעה את שתי הנקודות הראשונות במשחק.

בנות השרון לא נחו על השמרים וקלעו שמונה נקודות רצוף ועלו ליתרון 4:8 לאחר שמונטגומרי קלעה סל וצימצה קלות. בנות השרון בהמשך עלו ל-9:14 וקולדוני צימקה ל-12:14 בשלשה יפה עם הבאזר של שעון ה-24 שניות. התקפה לאחר מכן קולודני קלעה עוד שלשה והעלתה את קבוצתה ליתרון ראשון 14:15. אשדוד המשיכה לרוץ ועלתה ליתרון של שש נקודות בסוף הרבע.

קולודני מול שירי שרון (שי לוי (צלם))
קולודני מול שירי שרון. נעמי קלעה 13 נקודות במחצית הראשונה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע שני
אשדוד פתחה את הרבע עם עוד של ועלתה ל-22:14 ושלשה של בנות השרות צימקה מעט ובהמשך ירד ההפרש לנקודה אחת בלבד. פאול וסל של אמברוסיה אנדרסון העלה את קבוצתה ל-23:27. אלואיזה כץ עלתה מהספסל וקלעה 5 נקודות מהירות וביחד עם סל של אלוהים ההפרש ירד לשתי נקודות בלבד. לויצקי מיד החזירה בסל משלה, סל ראשון שלה במשחק.

אלוהים חסמה יפה בהגנה אבל בוביט לא השכילה לנצל את המתפרצת כדי לקלוע שתי נקודות קלות. הקבוצות ירדו לפסק זמן שממנו אשדוד עלתה ליתרון שש לאחר שתי קליעות עונשין מוצלחות של קולודני. לוי קלעה ליי-אפ קל וסל ועבירה של תומאס השווה את התוצאה והורידה את הקבוצות לפסק זמן שביקש עדני דגן. קולדני קלעה ליי-אפ שניות (13 נקודות במחצית) לסיום המחצית וקבעה את התוצאה על 33:36 לטובת האשדודיות.

בושינסקי וגולדהאר צופים במשחק ותומכים בקבוצה של דליה (שי לוי)
בושינסקי וגולדהאר צופים במשחק ותומכים בקבוצה של דליה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע שלישי
האמפטון קלעה סל כבר עם פתיחת המחצית השניה ולויצקי קלעה מיד אחריה אך תומאס צימצה בסל משלה לשלוש הפרש אך אלוהים מיד קלעה שלשה והשוותה. תומאס מבנות השרון רשמה עבירה שלישית לחובתה. קטיה לויצקי איבדה כדור (צעדים) ותומאס שברה את השיוויון עם שתי נקודות מהקו וירדה לספסל, אלואיזה נכנסה במקומה ולויצקי השוותה שוב 44:44.

השיוויון נשמר דקות רבות עד שמונטגומרי סחטה עבירה וקלעה רק את הזריקה הראשונה כדי לשבור את השיוויון. בנות השרון עלתה ליתרון ושרון הפכה שוב את התוצאה. 46:47 לאשדוד בסיום הרבע.

לויצקי מול אלוהים (שי לוי)
לויצקי מול אלוהים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

רבע רביעי
את הרבע פתחה קריסטי תומאס, המצטיינת בבנות השרון עם סל ועבירה והעלתה את קבוצה ליתרון של שתי נקודות. לאחר שבנות השרון השוו שוב היתה זו קטיה לויצקי שהשוותה את התוצאה.  לויצקי קלעה עוד סל והעלתה את קבוצתה ל-51:53 אך מונטגומרי בסל אקרובטי השוותה מיד ואז בוביט התעוררה וקלעה שלשה. אנדרסון החמיצה שלשה ובוביט בחדירה ואז שלשה ושוב חדירה העלתה את קבוצה לשש נקודות הפרש.

בוביט (שי לוי)
בוביט קולעת באקרובטיות עוד סל ברבע הרביעי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אנדרסון קלעה שלשה מטווח NBA וצימקה לשתיים הפרש לטובת בנות השרון. בוביט רצה למתפרצת וחשבה שיש לה סל קל אך נעמי קולודני חסמה אותה והורידה את הקבוצות לפסק זמן שהזעיקה בושינסקי שבנות השון מובילות בארבע נקודות.

פחות מדקה לסיום אנדרסון מאשדוד החמיצה סל קל אך בנות השרון לא קלעו. לויצקי ואנדרסון החמיצו שלשות מהירות בנות השרון זכו בכדור 23 שניות לסיום ביתרון ארבע. אשדוד ביצעה פאול מהיר על בוביט שקלעה מהקו וקבעה את תוצאת הסיום על 61:67 למארחות. 

שאנון בוביט (שי לוי)
שאנון בוביט. שלטה במגרש ברבע הרביעי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE