מכבי תל אביב עלתה הערב (שני) למקום הראשון בליגת לוטו לאחר שניצחה 68:89 את מכבי ראשל"צ בבית מכבי. הכחולים-צהובים שהגיעו לאחר הניצחון על בלגרד ביום חמישי וכשהראש כבר בחימקי בעוד שלושה ימים, נראו רע מאוד במשך כ-25 דקות, אך יכולת גבוהה של דורון פרקינס וג'רמי פארגו מנעה מבוכה גדולה.

מי שנראו רע מאוד ולבטח סיפקו לדייויד בלאט לא מעט כאב ראש לקראת היציאה למוסקבה, הם סופוקליס שחורציאניטיס וריצ'ארד הנדריקס שנקלעו מהר מאוד לבעיית עבירות, לא הסתדרו עם ארון מגי וגרמו למכבי לרדוף אחרי המארחים במשך שני רבעים, אך הגארדים הצליחו לעשות את העבודה למכבי והבטיחו ניצחון שנראה קל יותר ממה שהוא היה. 

מאמן מכבי, דייויד בלאט, אמר בסיום: "אני שמח שהיה לנו מבחן טוב היום, משחק לא קל. ראשון באו עם תוכנית משחק והיא די עבדה במחצית הראשונה, לנו היה את החכמה ואת הסבלנות לחכות לרגע שבו יכולנו לשבור אותם מבלי להיכנס לפאניקה ולחץ. אנחנו עשינו את זה על הצד הטוב ביותר במחצית השניה. זה מראה על בגרות, הבנה ואינטיליגציה".

המאמן התלונן שוב על כך שהמשחק שוחק ביום שני, שלושה ימים לפני מפגש היורוליג החשוב במוסקבה: "למרות שזה יום שני, הייתי מעדיף שזה יהיה יום ראשון, זה סוג של הכנה טובה. ראינו דברים שנראה גם מול חימקי, כמובן שרמת הפיזיות ורמת השחקנים תהיה יותר גבוה, אבל לפחות יכלנו להתאמן על מספר דברים שנראה ביום חמישי. ארון מגי היה פעם שחקן של מכבי, אז כנראה שהוא שחקן בעל רמה, הוא עשה עבודה טובה מאוד, במיוחד במחצית הראשונה. במחצית השניה כשהתחלנו לבצע את תוכנית המשחק שלנו, היה לו יותר קשה".

בלאט ואליהו (יניב גונן)
בלאט ושארפ בשיחה עם אליהו. הכנה לחמישי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"צריך להגיד שמכבי היתה רעה בהגנה, ראשון היתה טובה בהתקפה. היום למעט המשחק מול ירושלים ופרטיזן, לא היה לסופו יום טוב. נגד ירושלים הוא לא קלע, ונגד פרטיזן רואים את הפלוס מינוס, הוא מספר אחד במשחק. היום לא, היה לו יום פחות טוב. אחרים ידעו להשלים אותו וזה גם טוב ומעיד על משהו", סיכם המאמן.

דורון פרקינס שהצטיין עם 20 נקודות וסל מ-3/4 מגרש, אמר: "יש לנו קבוצה טובה, בכל משחק מישהו אחר יקלע, זה מה שקורה כשיש לנו קבוצה טובה. אנחנו היינו צריכים לבוא בפוקוס במחצית הראשונה, ראשון קבוצה טובה, אבל אין מה לבקש יותר אחרי איך שסיימנו. אני חושב שההגנה שלנו לא היתה רעה, מגי קלע כמה זריקות טובות, היה לו משחק מצוין, ניסינו לטפל בו. הם קלעו כמה קליעות במעבר, אבל השתפרנו בהגנה במחצית השניה".

מגי: מכבי פשוט עשו את מה שצריך ברבע הרביעי
מאמן מכבי ראשל"צ, אפי בירנבוים: "תוכנית המשחק היתה טובה לכך האורך, אבל היינו צריכים יותר שחקנים ברמה יותר גבוהה כדי למשוך את המשחק לצד שלנו. זה שכר לימוד, אני לא אוהב שמדברים על זה, אבל כשמשחקים מול מכבי על כל טעות נענשים. תמיד צריך להיות מוכנים".

על אייל שולמן הצעיר שפתח במפתיע ובחמישייה והיה טוב, אמר: "זאת הפעם ראשונה ששולמן רואה פרקט, אני מקווה שהוא ימשיך ככה. יכול להיות שלא צריך ללמוד יותר מדי מהמשחק הזה לקראת המשחק הבא, מה שאני מסיק זה דבר אחד, אם ראינו את עצמנו בפעם האחרונה מול מכבי וזה נראה לא טוב, עשינו כברת דרך, אבל זה לא מספיק בשביל מכבי. נמשיך לחפש את הניצחונות שלנו במשחקים הבאים".      

אפי בירנבוים: &
אפי בירנבוים: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המצטיין בשורות האורחים, ארון מגי, הוסיף: "אני חושב שמכבי פשוט עשו את מה שצריך ברבע הרביעי, הם קבוצה טובה, הפסדנו היום לקבוצה טובה מאוד למרות שנתנו פייט. לפעמים יש דברים שאי אפשר להסביר אותם, הפסדנו וזה חבל מאוד אבל עשינו את המקסימום היום. הובסנו בגביע הליגה וזה ישב לנו שם בראש, רצינו לבוא ולהוכיח שאנחנו קבוצה קשוחה שמסוגלת להתמודד, היינו במשחק שלושה רבעים וזה נראה טוב וחבל שלא השכלנו לשמור על כך".