בעקבות בקשתו לעזוב את הקבוצה ולחזור לארה"ב ונוכח סעיף היציאה ל-NBAשמאפשר לו שחרור במקביל לפיצוי המועדון, הגיעו מכבי חיפה ושון וויליאמס להסכמה על תנאי שחרורו והשחקן עזב את הארץ הלילה (בין ראשון לשני).

כבר אמש ב-91:104 הביתי להפועל חולון הורגש מאוד חסרונו של וויליאמס מתחת לסלים ועזיבתו מותירה את חיפה ללא סנטר מרכזי בצבע. כזכור, הסנטר האמריקאי של מכבי חיפה חתם הקיץ על חוזה לשנתיים בקבוצה של ג'ף רוזן, אך כעת נראה שלא נזכה לראות יותר את האתלט הנדיר במחוזותינו.

וויליאמס עוזב את ישראל כמלך טבלת החוסמים של הליגה שלנו עם יותר מארבע חסימות למשחק, היה אחד השחקנים הבולטים בסיבוב הראשון ורשם ממוצעים נאים של 12.8 נקודות (68 אחוז לשתיים) ו-8 כדורים חוזרים ב-32 דקות למשחק.

וויליאמס בן ה-25 הגיע לישראל כבר בעונה שעברה, אך לא לחיפה אלא להפועל ירושלים, שהחליטה לשחררו אחרי שבוע בלבד בשל "אי התאמה". על אף גילו הצעיר, הסנטר הצנום והגבוה (2.08 מטר) שידוע בעיקר כאתלט גדול וניחן ביכולת חסימה יוצאת מגדר הרגיל, כבר עבר לא מעט חוויות בקריירה והוא אחד השחקנים היותר מוכשרים ששיחקו כאן בשנים האחרונות.

שון וויליאמס. הפרק הקצר בחיפה נגמר (עמית מצפה)
שון וויליאמס. הפרק הקצר בחיפה נגמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחרי שלוש שנים מוצלחות במיוחד במכללת בוסטון קולג', וויליאמס נבחר על-ידי ניו ג'רזי נטס באמצע הסיבוב הראשון (17) בדראפט 2007 של ה-NBA. בעונתו האחרונה בבוסטון רשם ממוצע של חמש חסימות למשחק והוא אחד מ-17 השחקנים היחידים בהיסטוריית המכללות שרשם 13 חסימות ומעלה במשחק בודד. גם בליגה הטובה בעולם ניכר כישרונו בתחום, אבל בשל בעיות מחוץ למגרש הוא עזב את ה-NBA אחרי שלוש שנים בלבד ומצא את עצמו נודד ברחבי הגלובוס.