פרנקו. מצפה לאליפות באוגוסט בת
דני פרנקו. בדרך לנבחרת העתודה (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

ועדת האיתור של איגוד הכדורסל העבירה הערב (שלישי) את המלצותיה לוועדה המקצועית של האיגוד בנוגע למינוי המאמנים החדשים בנבחרות הצעירות. לפי מסקנות הוועדה, צפוי דני פרנקו, מאמן נבחרת הנוער, להשתדרג ולאמן את נבחרת העתודה (עד גיל 20) במקומו של אריאל בית הלחמי.

המועמד המועדף של הוועדה להחלפת פרנקו בנבחרת הנוער הוא עודד קטש, מאמן גלבוע/גליל, שעדיין לא נתן את הסכמתו למהלך. בתפקיד מאמן נבחרת הנערים אמור להמשיך רובי בלינקו.

ביום שני הקרוב תתכנס הוועדה המקצועית ותדון במינויים, כולל מינויו של אריק שיבק למאמן הנבחרת הבוגרת, כמובן. המלצות הוועדה המקצועית יובאו לאישור של הנהלת האיגוד ביום חמישי באותו השבוע.

נבחרת הכדורסל של תיכון בליך ר"ג רשמה הישג מכובד ביותר במסגרת השתתפותה בטורניר הנוער היוקרתי, הנערך השבוע בטנריפה, ספרד, אך נעצרה בחצי הגמר, 65:52 לברצלונה.

נבחרת כיתות ט' העפילה הבוקר מהבית המוקדם לשלב חצי הגמר לאחר שלושה ניצחונות והפסד בודד בשלב הבתים. בזכות מאמנה, דני פרנקו, וקשריו עם מאמן נבחרת הנוער של ספרד, קיבל בית הספר הישראלי הזמנה לטורניר היוקרתי מלכתחילה.

בחצי הגמר החניכים של פרנקו שיחקו מול קבוצת הנערים של ברצלונה הגדולה, המועמדת הבכירה לזכייה בטורניר היוקרתי, הפסידו 65:52, לאחר שתוצאת המחצית היתה 28:29 לבארסה. 

עודד קטש. (אמיר לוי)
עודד קטש מכוון את השחקנים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

שלשום החלו הנערים מרמת גן את דרכם בטורניר עם שני ניצחונות. הראשון מול קבוצת היידלברג והשני מול קבוצת סנטה קרוז, במשחק שהסתים ב-30:58 לישראלים.

אמש (שני) ספגו חניכיו של פרנקו הפסד בכורה בטורניר כשנוצחו ע"י נערי אסטודיאנטס מדריד, ממועדוני הנוער המובילים בספרד ובאירופה כולה, בתוצאה 71:66. בשיחה מספרד, אמר פרנקו ל-ONE: "ההופעה של הילדים בהחלט מעודדת. הם מתמודדים עם פיזיות ואתלטיות שהם לא פוגשים כל יום.

אם הם היו יכולים לשחק נגד יריבות כמו אסטודיאנטס, הם היו לומדים ומשתפרים, אבל לצערי בארץ הרמה, האתלטיות והיסודות לא עומדים בקנה אחד עם הכדורסל הספרדי. בניגוד לשאר הקבוצות פה, אנחנו לא קבוצה שמשחקת בליגה וההתמודדות שלנו פה היא הדרך הטובה ביותר לשחקנים להתקדם ולהשתפר".