שי שני (דרור עינב)
שי שני. מנסה לא לזעזע את המערכת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

נבחרות ישראל בכדורסל, אשר הבטיחו את השתתפותן באליפות אירופה בקיץ הבא, צריכות היו להביא שקט תעשייתי לאיגוד הכדורסל, אך דווקא בשל ההצלחות הגדולות, גוברים גם מאבקי הכוחות בין בעליי התפקידים השונים, כאשר במרכז העניינים הסכסוך בין מנהל האגף המקצועי - מולי קצורין, למאמני הנבחרות הבוגורות אשר אינם מעוניינים בסמכותו.

בימים האחרונים פועלים באיגוד במרץ, על מנת לנסות ולגשר על הפערים בניסיון לשמור על מאזן הכוחות כפי שהוא כיום ולשכנע את קצורין להשאר בתפקידו החדש, לאחר קיץ אחד של פעילות. כרגע ההערכות בנושא אינן אופטימיות כלל והסיכוי כי קצורין יעזוב את תפקידו, בגין הקיצוץ בסמכויותיו, גבוה, זאת על אף שבאיגוד מנסים לשדר אופטימיות לגבי המצב.

רק ביום חמישי האחרון ניסו בכירים באיגוד לצנן מעט את האווירה הלוהטת בין הצדדים, אך נדמה כי גם הפגישה שנערכה עם קצורין, לא הובילה למקומות חיוביים כפי שציפה יושב ראש האיגוד, שי שני, מה שיובל ככל הנראה לפגישה נוספת במטרה להמשיך ולנסות לפשר את העניין ולדון בכיפוף הסמכויות של קצורין, אל מול הנבחרות הבוגרות ומעמדו באיגוד.

שי שני סיפר ל-ONE על ההתחרשויות בימים האחרונים: "המצב כרגע לא אידיאלי אבל אני חושב שכך או אחרת הנושא הזה יהיה חייב להיפתר. אני לא רואה סיבה שקצורין באמת יעזוב, אבל מצד שני אני גם לא רואה שום סיבה לעשות עכשיו זעזועים בנבחרת בעקבות דרישות כאלה ואחרות".

שיבק ושמיר. לא רוצים שסמכויותיהם יקוצצו (שי לוי)
שיבק ושמיר. לא רוצים שסמכויותיהם יקוצצו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף היושב ראש: "כמו בכל דבר אנחנו נצטרך גם הפעם למצוא את הנוסחה הנכונה לאזן בין הדברים, אין כרגע קמפיין קריטי או משהו שיכול להעכיר את האווירה עוד יותר, עם שכל ישר ועם רצון טוב אני מאמין ומקווה שנצליח לפתור את הכל".

על הפגישה עם קצורין והעובדה שינסו ליזום מפגש עבודה ופשרה נוסף אמר שני: "ישבתי איתו ביום חמישי ודיברנו על כל הדברים, אבל באמת שאני לא שמעתי ממנו שהוא רוצה לעזוב. ניפגש שוב וננסה לראות לאן מתקדמים הדברים. בצדק קצורין לא מרוצה מהמצב כרגע, אבל אני אצטרך למצוא את הנוסחה כדי לשמור את העקרונות של כל הצדדים, אך אני יודע שאיני יכול לפגוע במרקם הקבוצתי של הנבחרת הבוגרת בכך שאאפשר לאגף המקצועי לקבל לידיו את הסמכויות בעניין".

מולי קצורין. ממשיך בליגה הגרמנית
קצורין (ONE) | צילום: מערכת ONE

בנימה אופטימית, מנסה שני להרגיע את האווירה גם מסביב: "אני לא רואה שום סיבה שיעזוב, הדברים ברורים כרגע, יש לו את הסמכויות שלו והוא יעסוק בעניינים רבים באיגוד. השנה יש בעיה מול הנבחרת הלאומית אבל אני לא חושב שזה ברומו של עולם, מאחר ויש לנו עוד שבע נבחרות ומסגרות אחרות באיגוד לטפל. תנו לנו כמה ימים שקט ונמצא את הפתרון".