שלושה ימים לאחר הניצחון הגדול על ריאל מדריד ביורוליג הצליחה אמש (ראשון) מכבי תל אביב להשיג עוד ניצחון בליגה הישראלית. הצהובים הביסו את מכבי אשדוד 74:103 במשחק חוץ בו שלטה ללא עוררין וניטרלו לחלוטין את המארחת.

הצהובים רוצים להגיע מוכנים למשחק מול אפס אונדולו בחוץ ביום חמישי, משחק שצפוי להיות מעניין במיוחד לאור סוללת הכוכבים שהעמידו הטורקים וזאת גם בלי לשכוח את העניין הביטחוני אשר יתבהר ביממה הקרובה. לאור המתיחות הבלתי פוסקת בין ישראל לטורקיה עשויה מכבי להגביר את מערך האבטחה שלה, זאת כאשר גופים פרו פלסטינים כבר הבהירו כי הם מתכננים הפגנות - כמעט כמו בכל פעם שקבוצה ישראלית מגיע למדינה בשנתיים האחרונות.

שון ג'יימס, שסוף סוף קיבל הרבה דקות משחק וגם גמל עליהן למאמן דיוויד בלאט, היה מרוצה מהניצחון בסיום: "אני לא מסתכל על הדקות, אני מסתכל רק על העובדה שניצחנו. שיחקתי מול אשדוד הרבה יותר והייתי זקוק לזה, אין ספק בכך בכלל. אין שחקן שלא צריך לשחק בשביל להרגיש טוב. הייתי צריך לצאת ולשחק בצורה טובה וחיובית. יש לנו משחק גדול וחשוב ביום חמישי, נצטרך להתכונן אליו כל השבוע ולהגיע הכי מפוקסים שאפשר, המאמן הוא זה שיחליט בסופו של דבר מי ישחק פחות או יותר ואני באמת מכבד את זה".

כשהוא מדבר מהלב מנסה ג'יימס להסביר שהוא לא מנמיך ציפיות מעצמו אלא בסך הכל ריאלי ומכיר במציאות שבה הוא נמצא: "אגיד את האמת, כשאתה חותם במכבי תל אביב אתה יודע למה אתה נכנס ואתה מודע לכך שיש תחרות שצריך להתמודד איתה, לא חשבתי שאני אבוא ואשחק 35 דקות למשחק, זה לא מציאותי, יש סגל רחב והמון שחקנים טובים, צריך לעשות את ההקרבה הזו, אי אפשר לצפות שהשנה הראשונה במכבי תהיה הכי טובה שיש, צריך להתאקלם, אני אהיה מוכן לקבל כל מה שהמאמן מבקש ממני כי אני מאוד רוצה להתקדם. המאמן יודע מה אני מסוגל לעשות, אם מנצחים ברמות הכי גבוהות לא מחליפים רוטציה ואני מבין את זה, לכן אני חושב שהמשחק מול אשדוד הוא עוד משחק שהיינו צריכים לעבור".

בלו בסיום עוד ניצחון ליגה קליל (יוסי ציפקיס)
בלו בסיום עוד ניצחון ליגה קליל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גם הפורוורד, דיוויד בלו, שנמצא בכושר שיא ואחראי על לא מעט מהניצחונות האחרונים הביע שביעות רצון: "לא רצינו שיום חמישי יהיה משהו חד פעמי ולכן היה חשוב לנו לבוא ולנצח בצורה הכי יפה שיכולה להיות, רצינו להמשיך באותה יכולת. המשחק הוא ארבעים דקות, אמנם לא פתחנו הכי טוב אבל דבקנו בדרך שלנו ובסופו של דבר גם ניצחנו ואנחנו מאוד מרוצים".

עוד הוסיף הפורוורד: "אני חושב שיותר מאשר לשמור על קצב וכושר רצינו להוכיח שאנחנו חזקים בליגה הישראלית, היה לנו משחק צמוד מול ברק נתניה וגם מול אשקלון, לא שיחקנו הכי טוב אז וזה היה משהו שהיינו צריכים לתקן, להתאקלם באינטנסיביות של המשחקים של העונה הזו ולהגיע כמו שצריך לכל משחק, גם בליגה הישראלית".

לקראת המשחק מול אפס אונדולו ביורוליג אמר בלו: "שיחקנו משחק גדול ומצויין מול ריאל, אנחנו רוצים להמשיך בפוקוס הזה בכל משחק וגם ביום חמישי הקרוב. אם נשיג ניצחון בטורקיה זה יהיה חשוב לקבוצה כולה, אנחנו מרגישים טוב כרגע, יש בנינו כימיה טובה, כולם בריאים, ויותר מכל אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לנצח שם, אנחנו ניסע לשם עם הרבה ביטחון עצמי ונבוא רעבים לניצחון".