כ-120 ילדים בגילאי 13-16, הגיעו היום (שלישי) אחה"צ לאולם "מרכז הפיס" בקרית אליעזר שבחיפה, לקחת חלק ביום האודישנים השלישי של ONE ו-"תלמה אלופים" בהשתתפות עומרי כספי, בדרך לגמר הגדול שיתקיים בנמל תל אביב-יפו ב-14.7.

אתם הורים של שחקנים צעירים? לחצו כאן לטיפים וכתבות וידאו שיעזרו לכם להפוך את הילדים שלכם לאלופים

הכדורסלנים הצעירים עלו למגרש במטרה להוכיח שהם הכוכבים הבאים של הכדורסל הישראלי. כל משחק נמשך 20 דקות בו התמודדו 5 שחקנים מול 5, לעיניהם הבוחנות של השופטים המנוסים: אחישי פלדמן (ראש צוות השופטים), אפי בירנבוים ושימי ריגר.

נתנאל ארצי, רק בן 14 וכבר מתנשא לגובה 1.91 מ', שהגיע מקרית ביאליק, סיפר לאחר המשחק: "התחושה לשחק כאן כיפית, אבא שלי מאמן כדורסל והמליץ לי להירשם לפרוייקט. באתי בעיקר להנות אבל הייתי רוצה גם להגיע לפחות לגמר כדי לדעת איך התחושה".

כספי מרצה לנבחנים ב'תלמה אלופים'  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
כספי מרצה לנבחנים ב'תלמה אלופים' (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

חן דנינו בן ה-15, כבר בגובה 1.89 ומשחק במכבי כרמיאל אמר: "אני גאה להיות פה ותודה על המפעל הזה. שיחקתי עם חבר'ה שאני מכיר וגם עם כאלה שלא, היה ממש כיף והגעתי לכאן גם להנות וגם למטרה מקצועית". על המפגש עם כספי הוסיף: "אני אשקר אם אני אגיד שאני לא מתרגש, זאת גאווה ענקית. אם הייתי יכול הייתי רוצה לקחת מכספי את ההתמדה והנחישות שלו".

גם ארבע ילדות הגיעו לנסות את מזלן, וביניהן לימור לאובר בת ה-16, שהתחילה לשחק בקיבוץ אורטל בו היא מתגוררת: "ידעתי שהרבה בנות לא יבואו ובאתי להוכיח את עצמי. התחושה להיות כאן היא כיפית והיה נחמד להכיר עוד בנות שמשחקות. הייתי רוצה להגיד לבנות שרואות את זה שיבואו לשחק כי זה כיף וצריך להוכיח לבנים שגם בנות יכולות לשחק כדורסל".

תלמה האלופים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תלמה האלופים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עומרי כספי אמר בסיומו של היום: "אנחנו ביום השלישי של הפרוייקט, מחר נמשיך באשקלון וביום חמישי נסיים בהוד השרון. אני שמח להיות פה, אני חושב שיש לנו כשרון נהדר בארץ בכלל ובחיפה בפרט, ואנחנו רואים עתיד טוב לכדורסל. אנחנו בודקים כל שחקן ושחקן לפי היכולות שלו ואנחנו נאלצים לצערי לבחור בין 3 ל-4 שחקנים בכל מחזור, ובסופו של דבר אנחנו מקווים למצוא מישהו שיוכל לנצל את ההטבה שיקבל בסיום עד תום".

תלמה האלופים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תלמה האלופים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אחישי פלדמן סיכם ואמר: "עבר עלינו יום עמוס עם הרבה ילדים. הגיעו מתמודדים מכל הצפון, מהגולן ועד חדרה. יש כאלה כשרוניים ואנחנו נראה אותם בחצי הגמר".