מכבי תל אביב הביסה הערב (ראשון) 75:102 את האלופה, גלבוע/גליל בהיכל נוקיה לעיני כ-4,000 צופים. הצהובים לא התקשו והסגל החדש ועמוס הכוכבים שבנה דייויד בלאט סימן לעצמו וי ראשון לפני יום חמישי, עת תצא מכבי ת"א לוויטוריה למשחק נגד קאחה לבוראל בפתיחת שלב הבתים של היורוליג. 

מאמן מכבי, דייויד בלאט, סיכם את המשחק: "איזה כיף שאני יכול לנהל מסיבת העיתונאים בשפה שלי. בסך הכל עשינו עבודה טובה היום וגם ניצחנו בכל רבע. היו רבעים שבכח ניסינו לשמור את הגליל דרך איבודים לא מחוייבים למציאות וזה לא מתאים לנו, גם לא בשלב הזה של העונה. לפני שמשחק כדורסל מתחיל יש עשרה איבודים לכל קבוצה, כל מה שיש מעבר לכך זה כנראה משחק פחות אחראי, אנחנו בדקות מסויימות הראינו את זה לשלילה".

"בגדול החבר'ה מאוד רצו לשחק, הם שיחקו עם הנאה והצליחו לשמח קצת את הקהל, בהמשך הדרך גליל תראה טוב יותר היא האלופה הנוכחית וגם רצינו לנצח בגלל זה היום, סך הכל התחלה טובה לעונה", הוסיף המאמן.

בלאט סירב לשחרר הצהרת לאחר משחק אחד: "מה שלא תשמעו ממני השנה זה הצהרות של שחצנות או זלזול באף אחד, אני בקבוצה שלי מאמין ומכבד כל יריב מהתחלה עד הסוף ומתייחס לכל קבוצה בכבוד הראוי לה ובידיעה שרק ככה נוכל לא ליפול לפח של שאננות או של אובדן המטרה שלנו. אני חושב שגלבוע/גליל אם מסתכלים עליה כשחקנים בודדים אז יש שם המון כישרון, הם יתחברו ואני מקווה שכן, אני אוהד של הגליל והם יעשו הרבה צרות לקבוצות בליגה שלנו. המשחקים שלהם במוקדמות היורוליג היו טובים, הם ניצחו את בני השרון בצורה מרשימה בגביע הליגה והם לא פראיירים, הם קבוצה שעוד לא התחברה, יש הרבה קבוצות כאלה בליגה, אבל אנחנו נבוא תמיד מוכנים ולא ניפול בגלל דברים שאנחנו יכולים להשמר מהם".

שחורציאניטיס. מכבי צריכה לנצל את הגבוהים החדשים של קאחה (יניב גונן
קוז´יקרו מנסה לשמור על שחורציאניטיס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"מתחילת הדרך שהגעתי לכאן היינו מאוד יציבים בהרכבים וברוטציה של שחקנים, אתם שמים לב שלא כל רגע נכנסים ויוצאים שחקנים אבל אנחנו משתמשים בכולם, אבל הדבר הכי חשוב שאנחנו מחלקים את הכדור היום ולא מאבדים אותו, אני מאוד מרוצה מזה, אנחנו מנסים לשתף את כולם, יהיו ימים יותר קשים אבל היום היתה פתיחה טובה ועקבית", המשיך.

על אלישי כדיר שלא זכה לדקות משחק רבות מדי הוסיף: "אלישי עובד קשה מאוד, הוא בריא יש לנו 12 שחקנים, קשה לשתף את כולם וזה לא קל, זה לא יבוא דווקא על חשבון אלישי אבל בינתיים אלה ההרכבים והוא זוכה לפחות דקות, הוא צעיר וזו שנה ראשונה שלו במכבי ואנחנו לא נשכח אותו, אבל לפעמים האויב של הטוב הוא טוב יותר".

דייויד בלאט: &
דייויד בלאט: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

פורוורד מכבי, ליאור אליהו, שקלע 15 נקודות, סיכם: "משחק ראשון, כולם התרגשו לפני המשחק, דיברנו לפני המשחק שזה משחק ראשון לפני הקהל שלנו, וזה פעם ראשונה בהיכל העונה, באנו מאוד נחושים ומרוכזים ואנחנו שמחים ששיחקנו כמו ששיחקנו".

"אני משתדל שלא להתרגש לפני ויטוריה, אני מקצוען ואני משתדל לשים את זה בצד וגם אם עולים דקה-שתיים מתרגשים, עוברים הלאה. לחזור לשם אחרי המשחק האחרון שזכינו באליפות זה לא פשוט ומרגש אבל אני בא לשם כדי לנצח אותם", המשיך הפורוורד. "ביורוליג ההגנות חזקות יותר ואני לא מאמין שנקלע 100 נקודות במשחק, זה סיפור אחר היורוליג והליגה בארץ אבל אני מאמין שאנחנו נעמוד באתגר הזה".

ליאור אליהו.  (יניב גונן)
ליאור אליהו: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ליובין: היה לנו את המשחק הכי קשה בליגה
מאמן המפסידה, ליאור ליובין: "היה לנו משחק הכי קשה בליגה, לשחק מול מכבי ובנוקיה מסתבר שעכשיו אנחנו לא מוכנים לרמה הזו, אבל התפקיד שלנו זה להשתפר, אני מקווה שבסיבוב השני נתן יותר פייט למכבי ונצליח לעמוד מולה. אני לא חושב שיש לחץ בגלבוע, זה לא שיש המשכיות, יש הרבה שחקנים חדשים, עשינו דרך מאוד יפה שנה שעברה אבל עכשיו התחלנו מחדש, אין לחץ ולא רוצים להצדיק את מה שנעשה שנה שעברה, אלא להיות טובים בשביל עצמנו".

מי שקיבל על עצמו את המשימה הכי קשה, לשמור על סופוקליס שחורציאניטיס, היה עידו קוז'יקרו שסיכם: "נגד מכבי תל אביב ממיטב ניסיוני כאשר עושים טעויות משלמים, נכון לרגע זה אנחנו עושים הרבה טעויות ומול שחקנים ברמה של מכבי ומול קבוצה מאומנת יחסית לתקופה זו של העונה, אתה רואה את הקשיים, לרמה שלנו כרגע זה די גדול עלינו, ככל שהעונה תתקדם אנחנו נשתפר, יש לנו קבוצה כישרונית אבל חסרה לנו הדרך בינתיים".

ליובין וקוז´יקרו. לא מסתכלים על מכבי כמדד (יניב גונן)
ליובין וקוז´יקרו. לא מסתכלים על מכבי כמדד (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"קודם כל זה משחק ראשון של העונה, משחק חוץ בנוקיה ובינתיים כל התנאים נגדנו, אני לא חושב שאפשר להגיד על אף קבוצה בינונית כרגע, יש לנו מה לשפר אבל תחילת העונה רק ואנחנו ברמה סבירה, אנחנו רוצים לשפר את נקודות התורפה, גם בעונה שעברה עודד היה צוחק לכם בפרצוף אם הייתם שואלים אותו אם הוא ייקח אליפות, אני מאמין שיהיה טוב יותר".

על שחורצי הוסיף: "להרים את סופו שנפל על הרצפה זה כמו ארבעה אימוני כושר עם המאמן שלנו".