לאחר שהפסידה בגמר גביע הליגה למכבי ת"א, ולאחר שהחלה את ליגת העל בהפסד חוץ לבני השרון, התאוששה הפועל ירושלים הערב (ראשון) בניצחון ביתי קליל מול מכבי ראשל"צ בתוצאה 83:98.

בעוד המחצית הראשונה היתה צמודה יחסית, בחצי השני רצו שחקניו של קטש והצליחו לברוח לאורחים בעיקר בזכות בראיין רנדל וג'ייסון ריץ'. מאיר טפירו חזר למלחה, קלע 18 נקודות, אך לבד הוא לא הספיק.

מאמן הפועל ירושלים עודד קטש אמר בסיום: "מאוד כעסתי על השחקנים ברבע הראשון. אני אחראי, אבל יש מן תחושה כזאת שאנחנו באים לשחק ויכולים לעשות רבעים גדולים ולעצור את מכבי, אבל יש לנו רבעים שאנחנו נרדמים וכל קבוצה מבאר יעקב ועד מכבי יכולה לרוץ עלינו".

"אנחנו עדיין צריכים למצוא את הקילר אינסטינקט. יש לנו את זה, אבל בשני רבעים לא שמרנו טוב. חיכיתי לתקופה הזאת שיש לנו רק משחק בשבוע, עד עכשיו משימה רדפה משימה ולא היה לנו מספיק זמן, כי יש הרבה דברים שצריכים להיכנס דרך הרגליים. לא הספקנו לתרגל כל דבר הרבה ואני מקווה שאחרי השלושה שבועות האלה נהיה יותר מוכנים להתמודדויות כאלה או אחרות", הוסיף המאמן.

קטש.
קטש. "אנחנו נרדמים ברבעים מסויימים" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קטש דיבר גם על היכולת בצד ההתקפי ועל 98 הנקודות שקלעו שחקניו: "התקפית הרבה שחקנים נכנסו למשחק. אני יכול רק לחלק מחמאות לאשדוד ולהגיד שהם בנו קבוצה טובה שתעשה הרבה צרות".

לקראת שבוע הבא אמר המאמן: "אני מגיע למשחק מול מכבי בהרגשה טובה, תמיד להגיע לנוקיה זה כיף, קורים שם דברים מרגשים ובשביל משחקים כאלה אנחנו נמצאים בעניין הזה. אי אפשר לחזות מה יהיה, אבל אנחנו באים לשחק את המשחק שלנו. אני חושב שהיה פה משחק טוב ומרגש בגמר גביע הליגה אבל זה משחק יותר משמעותי".

חגיגה ירושלים (גיא בן זיו)
חגיגה ירושלים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"באמת וויל היה התקפית בזון מסויים וזה עזר לנו. אני לא חושב שוויל לוקח על עצמו הכל, זו לא קבוצה של שחקן אחד, אבל הוא שחקן משמעותי וזה שרואים אותו ב-20 הפרש לוחץ ורואים את המחוייבות שלו, זה עוזר לכולם. הרבע השלישי, כמו הרבעים הטובים שלנו, התחיל בהגנה", התייחס קטש לכוכב הקבוצה.

ג'ייסון ריץ': "ההתקפה שלנו בהחלט עבדה, וזה דבר שאנחנו מצפים שיקרה.  היו לנו כמה חלקים במשחק ששיחקנו הגנה טובה אבל אנחנו צריכים להיות יותר עקביים מהבחינה הזו. אנחנו מתכוננים למשחק מול מכבי כמו למשחק מול אשדוד. בשביל האוהדים אני יודע שזה לא עוד משחק וזה ייתן לנו הרבה מוטיבציה".

קטש ורנדל. המאמן ייאלץ להסתדר ללא השחקן בתקופה הקרובה (גיא בן זיו)
קטש ורנדל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עופר ברקוביץ': "יש שכר לימוד"
מאמן המפסידה, עופר ברקוביץ': "בגדול, לא הצלחנו להתמודד עם ההתקפה של ירושלים. הם היו ביום קליעה טוב, מאוד שטפו, והיה לנו קשה לעצור אותם. גם בדקות שההתקפה שלנו זרמה, לא הצלחנו לעשות עצירות וזה היה המפתח למשחק. ירושלים כשהיא קולעת 98 נקודות, זה יותר מדי. הייתי מרוצה מהרבה דברים בקבוצה שלי, זו קבוצה חדשה עם הרבה שחקנים צעירים ויש שכר לימוד. ניקח דברים מפה הלאה. יש פה שחקנים שהם חדשים בליגה, ובכלל בקבוצה מסביב למאיר יש הרבה שחקנים צעירים ואנחנו צריכים ללמוד מהליגה. מחכים לנו עכשיו משחקי בית קשים וחשובים ואליהם נצטרך לבוא יותר מוכניםם ואני מאמין שנעשה את זה".

עופר ברקוביץ´ (גיא בן זיו)
עופר ברקוביץ´ (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מאיר טפירו שחזר למלחה וקלע 18 נקודות, התייחס דווקא למי שהיה חסר: "דאנקן שחקן באמת מרכזי אצלנו והוא היה חסר היום, הייתה חסרה המאסה שלו. הוא שחקן מאוד משמעותי ברוטציה שלנו. היום הפועל היו ביום קליעה מטורף, ברבע השלישי הם לא החטיאו כדור וזה גם היה בגלל הגנה פחות טובה משלנו. אנחנו מחכים שדאנקן יחזור ונתחיל לרוץ".

מאיר טפירו. גם בגיל 35 הוא אחד הרכזים הטובים בליגה (גיא בן זיו)
חגיגה ירושלים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE


דן שמיר: "כיף לנצח בחוץ, אבל זה לא יקרה כל יום"
בני השרון גברה בקלות 60:86 על ראשל"צ במשחק בו שלטה לאורך כל הדרך, כאשר יתרון השיא הגיע כבר ל-30 הפרש.

מאמן הקבוצה המנצחת, דן שמיר, הגיב בסיום: "לי ניילון לא התאמן עם הקבוצה עד היום אבל מצד שני מההיכרות שלנו איתו ועם הגוף שלו הוא אחד שיכול לתרום מיד. כיף לנצח בחוץ אבל זה לא יקרה כל יום. אנחנו כמובן שמחים ובאותה הנשימה כרגיל ננסה להעביר דף מהר למשחק הבא. אני מאוד מכבד את אפי ולא רציתי לקחת טיים אאוט ברבע האחרון בגלל ההפרש. גרונפלד שחקן מצויין, בחור מאוד אינטילגנטי ואני מאוד אוהב אותו. הוא היה זר בליגות טובות באירופה וגדל במשפחה של כדורסל. כיף לאמן אותו ואפשר לצפות שהוא יתרום".

על סם הוסקין אמר המאמן: "הבאנו אחרי תקופה מאוד ארוכה בחוץ. אנחנו מאוד מאמינים בו וידענו שכשהבאנו אותו שזה ייקח זמן. יש גרף שיפור ואנחנו מאמינים שהוא עוד יתרום לנו הרבה העונה"

דן שמיר (יניב גונן)
דן שמיר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בצד המפסיד, אפי בירנבוים, נשמע מאוכזב כשאמר: "לא נכנסו למשחק. תוכנית המשחק שלנו לא עבדה. הענישו אותנו על כל טעות ועל כל החטאה. אנחנו קבוצה שצריכה להילחם על כל משחק ולשחק הרבה יותר טוב כדי להביא ניצחונות. בני השרון בעטו לנו בתחת, לא הבאנו שם דבר למשחק. אחרי הניצחון על נתניה אמרתי שחסר לנו משהו וזה גבוה ישראלי. כולם נראו רע".

על הסגל הקיים אמר בירנבוים: "מיצ'ל נתן דקות שהוא הוכיח שהוא מזן אחר של לוחמים. כרגע זה הסגל שיש. בספורט קורים הרבה דברים. האמת היא שבני השרון קבוצה יותר טובה מאיתנו והיום הם היו הכל יותר מאיתנו".

אפי בירנבוים (יוסי ציפקיס)
אפי בירנבוים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

רכז בני השרון, ארז כץ, שמח מהניצחון: "התחלנו את המשחק טוב. לקחנו את הניצחון בשבוע שעבר בפרופורציה, הגענו מוכנים ומפוקסים וזה מה שעשה את ההבדל. לכל משחק יש דינמיקה משלו והתוצאה לדעתי משקרת קצת. ראשון הראתה שבוע שעבר שהיא קבוצה טובה אבל הגענו טוב למשחק ומאוד מרוכזים וזה ההבדל. פתחנו פער והכי חשוב שהצלחנו לשמור עליו. הליגה קצרה ויש קבוצות טובות. יש לנו סגל טוב ורחב ואני חושב שראו את זה. כולם מכירים את היכולות של לי ניילון. בכנות".

על המשחק הבא אמר כץ: "עוד לא ראיתי את חולון באופן אישי. דן ואורן יכינו אותנו למשחק ובשבת אני כבר אכיר אותם".

ספסל בני השרון (שרון קביליו)
ספסל בני השרון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

שחקנה המצטיין של ראשון לציון, דוויין מיצ'ל, הודה: "ערבים כאלה זה חלק מהמשחק, יהיה לנו זמנים טובים ורעים. אנחנו קבוצה צעירה ודברים כאלה עוד יקרו . הם שיחקו טוב יותר והגיע להם לנצח. נראה את הוידאו של המשחק וננסה לשפר את הטעויות. אנחנו צריכים להתאמן יותר חזק כי השבוע לדעתי לא התאמנו באותה אינטנסיביות כמו לפני נתניה. אנחנו יכולים לנצח גם ללא סנטר נוסף ועם הקבוצה שיש לנו כרגע אפשר לנצח כל אחת, זאת רק שאלה של הצורה שבה אנחנו מגיעים למשחק ונגד בני השרון פשוט לא הופענו כמו שצריך".