תם עידן בהפועל ירושלים. מאמן הקבוצה, עודד קטש, סיים את תפקידו במועדון, כך נודע היום (שלישי) לראשונה ל-ONE. המאמן יעזוב את המועדון ללא אף תואר, זאת אחרי שהגיע בתרועה רמה מגלבוע/גליל אולם לא הצליח להביא לבירה את מה שכל האוהדים האדומים כל כך רצו. תואר אליפות ראשון.

מדובר בטלטלה גדולה עבור המועדון הירושלמי, שכן למרות ששמו של קטש הוזכר לא פעם כמועמד לעזוב, הוא נשאר כאשר במועדון קיוו לראותו משחזר את ההצלחה מהגליל. גם יושב הראש, דני קליין, אמר כבר לפני חודשיים בראיון שהוא לא יעמוד בדרכו, אם יחליט לעזוב. למרות זאת, הקבוצה הודחה כבר בשלב הבתים של היורוקאפ וכן לא הצליחה בליגה, זאת למרות הניצחון על מכבי ת"א בהיכל "נוקיה". סה"כ ירושלים רשמה 4 הפסדי ליגה ב-10 משחקים.

המועמד המוביל להחליף את קטש הוא שרון דרוקר, שכבר אימן בירושלים ואז זכה עם הקבוצה בגביע יול"ב. פניה טלפונית ראשונה כבר נעשתה למאמן, ששוחח עם גורם בכיר מאוד בקבוצה וכרגע נראה שהוא יהיה מחליפו.

הבוקר הגיעו שחקני הקבוצה לאימון אחרי התבוסה הכואבת 81:59 לבקעה שכן קטש ביטל את יום החופש וכינס את השחקנים לאימון. במהלכו הבינו השחקנים הבינו כי מדובר באימון האחרון של קטש. יש לציין כי עזיבתו של קטש מזכירה במעט את עזיבתו את מכבי ת"א, אז זה היה אחרי תבוסה לעירוני ר"ג בסוף שנת 2007 והוא לא התחיל את השנה החדשה על הקווים. בדומה לאז, ב-2012 לירושלים יהיה מאמן אחר.

עודד קטש אחרי התבוסה לבקעה: מצב לא נעים
קטש היה מאוכזב מאוד אתמול אחרי ההפסד של קבוצתו והתבטא במילים לא פשוטות: "אין משחקים קלים ואם לא באים מוכנים אז מקבלים בעיטה בתחת, זה לא נעים נגד שום קבוצה. המשחק הרגיש לא נעים, לא הצלחנו לייצר שום יתרון התקפי שייתן ביטחון לשחקנים".

עודד קטש. סיים דרכו כמאמן הקבוצה (גיא בן זיו)
עודד קטש. סיים דרכו כמאמן הקבוצה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כזכור, ב-2010 חתם עודד קטש בהפועל ירושלים לשלוש שנים, רגע לאחר שהוביל את גלבוע/גליל לאליפות עם ניצחון בגמר הפיינל פור על מכבי ת"א. בירושלים קיוו כי קטש יהיה זה שיעשה את ההבדל עבור הקבוצה וישיג איתה את האליפות המיוחלת.

כבר בעונתו הראשונה של קטש בקבוצה התגלו בקיעים, כאשר הקבוצה הודחה בשלב מוקדם גם בגביע המדינה וגם ביורוקאפ. בחצי גמר הפיינל פור של ליגת לוטו הפסיד קטש למי שהיה עוזרו בגלבוע/גליל, ליאור ליובין וסיים עונה חלשה בכל החזיתות עבור הקבוצה.

עודד קטש (יניב גונן)
עודד קטש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

העונה הזו התחילה בצורה דומה עבור קטש, שלא הצליח לייצב את הקבוצה, הודח מאירופה כבר בשלב הבתים הראשון וספג ארבעה הפסדי ליגה, כולל 81:59 מביך מול העולה החדשה, מ.כ. הבקעה.