מולי קצורין.  (רויטרס)
מולי קצורין. "מרגיש צורך להתקדם" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המאמן הישראלי, מולי קצורין, שהוביל את נבחרת פולין למקום התשיעי באליפות אירופה האחרונה סיים את חוזהו אחרי שנתיים בתפקיד.

קצורין, שמאמן גם את נימבורק הצ'כית, הצליח לעלות עם נבחרתו לשלב השני באליפות שנערכה במגרשה הביתי אחרי ניצחון מרשים על ליטא, אך חוזהו לא יחודש בהסכמת שני הצדדים ובעקבות כך ימונה מאמן חדש לנבחרת פולין.

קצורין ספר הבוקר (ראשון) ל-ONE על התחושות הטובות עימן הוא מסיים את ההתקשרות שלו עם הפולנים: "היו לי שנתיים נפלאות בנבחרת פולין, החוזה שלי הסתיים עם סיומו של המשחק האחרון באליפות אירופה ולא דובר על חידושו. יהיה מאמן חדש לנבחת פולין ומבחינתי אני אתקדם קדימה".

"זה לא דבר של מה בכך להקדיש את הקיץ לנבחרת בזמן שכולם נחים מהליגה. אני הלכתי על זה לפני שנתיים, זה היה נראה לי אתגר גדול בעקבות אירוח אליפות אירופה, אבל עכשיו אני מרגיש שזה הספיק וצריך להתקדם קדימה. נהניתי, היתה לי תקופה טובה עם הישגים מכובדים עכשיו אני אחזור לקבוצה שלי, נימברוק (ליגה צ'כית) ובשנה הבאה אני אחפש אתגר אחר".

קצורין ספר על שביעות הרצון של הפולנים מעבודתו ומההופעה של הנבחרת אותה הוביל באליפות אירופה: "בארוחת הסיום החגיגית שערכה ההתאחדות אמר נשיא ההתאחדות הפולנית שהוא מאוד מרוצה מהאופן בה הופיעה הנבחרת שלנו והוא ציין כי מדובר בהישג מכובד".

מאצ´יי לאמפה פולין (רויטרס)
מאצ´יי לאמפה. עזר לפולין לסיים במקום התשיעי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

קצורין הוסיף: "הניצחון שלנו על ליטא הוגדר כמשהו היסטורי ואני חושב שלסיים במקום התשיעי באליפות אירופה לנבחרת מזרח אירופאית זה בהחלט הישג מכובד, בטח לאור העובדה שבשלב השני הוגרלנו לבית קשה עם ספרד, סרביה וסלובניה".