דורון וסואץ. הליגה בסכנת ביטול (יניב גונן)
דורון וסואץ. הליגה בסכנת ביטול (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מנהלת ליגת העל לנשים נפגשה הערב (חמישי) ובסיום הפגישה קראו אנשי המנהלת לשחקניות השובתות לחזור לפעילות מלאה ולהסיר מהפרק את איומי השביתה וסכסוך העבודה.

על פי הודעת המנהלת, ליגת העל תשוחק בעונה הקרובה על פי הנהלים שנקבעו בחודש יוני האחרון, משמעות הדבר, 4 זרות על המגרש וביטול החוק הרוסי. 

בהודעה שהוציאה המנהלת נכתב: "עם שובן של השחקניות לפעילות וסיום השביתה הלכה למעשה, יפעלו יו"ר האיגוד שי שני ויו"ר המנהלת גדעון בריקמן יחד עם הצוות המקצועי באיגוד הכדורסל להגיש לשחקניות בתוך חודש ימים תוכנית מקצועית ומפורטת לטובת קידום השחקניות הישראליות החל מעונת המשחקים 2012/13".

"איגוד הכדורסל מגבה את החלטות מנהלת ליגת העל והקבוצות אך הורה לקבוצות כי בשלב זה עליהן להופיע למחזור המשחקים הקרוב, ביום שני".

המנהלת עצמה איפשרה לשחקניות להודיע על סיום השביתה עד ליום ראשון הקרוב, בשעה 12:00 ואם לא תתקבל הודעה כזאת מצד השחקניות, תיכנס לתוקף ההחלטה על ביטול עונת המשחקים הקרובה ובכך בעצם ינתן אור ירוק, ליושב ראש המנהלת החדש, גדעון בריקמן, להתחיל בהכנות לעונת המשחקים 2012/13. 

גדעון בריקמן (ONE)
גדעון בריקמן (ONE) | צילום: מערכת ONE

השחקניות קיבלו חיזוק בדמות תמיכתו של ראש עיריית חולון, מוטי ששון, שהודיע ליו"ר אליצור חולון, מנחם וידהורן, כי הוא תומך בשחקניות ומצפה ממנו לנהוג ברוח הדברים בוועדת הנשים של איגוד הכדורסל. ששון אמר כי הוא תומך בשתי זרות בלבד על המגרש וכי הוא תומך במאבק השחקניות.

ניר אלון: "כדאי לכולם לנהל מו"מ נטול אגו"


יו"ר ארגון שחקני הכדורסל, ניר אלון, קורא לראשי איגוד הכדורסל לשוב לשולחן המו"מ ולהמשיך במגעים מהמקום בו הם נפסקו. "כדאי לכולנו לנהל מו"מ נטול אגו לטובת הכדורסל הישראלי. אם אכן טובת כדורסל הנשים עומדת לנגד עיניהם של ראשי האיגוד והמנהלת, אני קורא להם לגלות אחריות ולהפסיק לפזר הצהרות שאין בהם ממש".