אולם הפחים. לאן הולכת הפועל חולון?
אולם הפחים. לא אושר לארח את המשחק מול מכבי חיפה | צילום: מערכת ONE

ימים לא קלים עוברים על הפועל חולון. אחרי קיץ קשה במיוחד, בו עמדה הקבוצה על סף פירוק, קיבלה אמש (שישי) הקבוצה בשורה קשה נוספת, עם אי אישורו של אולם הפחים לאירוח משחקים בליגת העל ופסילתו על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

בעקבות כך, תיאלץ הקבוצה לנדוד מהאולם הביתי המיתולוגי, לראשונה לאחר יותר מ- 60 שנה ולארח את שני משחקי הבית הראשונים שלה בבית מכבי, שבראשון לציון.

הקפטן החולוני החדש, עמית בן דוד, התייחס לקושי של פתיחת העונה מחוץ לאולם הביתי: "כולנו חיכינו וציפינו למשחק הראשון לעיני האוהדים שלנו באולם הפחים, לצערנו הוא יתקיים בראשל''צ, אבל עדיין אנחנו בטוחים שהקהל ימלא גם את האולם הזה ושנרגיש בבית, למרות שזה לא אולם הפחים. מבחינתו, אנו מקווים שנרגיש בבית ונשחק כמו שאנחנו יודעים לשחק".

ביום שני הקרוב תפתח הקבוצה את משחקי העונה הסדירה במשחק "ביתי" מול מכבי חיפה ובחולון מרגישים שוב כי הם לא זוכים ליחס הוגן, לא מהיריבה ולא מאנשי מנהלת הליגה.

"איננו באים בטענות לאף אחד", נמסר בהודעה רשמית של הנהלת הקבוצה. "האשמה היא שלנו, הודינו בה והתנצלנו בפני הקהל שלנו, שהתאכזב מאוד שהוא לא יגיע לאולם הפחים בשבועות הקרובים. אנו מאוד מאוכזבים מחוסר התחשבותה של מכבי חיפה, שסירבה להחליף איתנו ביתיות בטענה שהאולם בנשר אינו מוכן, כאשר שלשום ראינו כולנו בשידור ישיר משחק שלה בגביע אירופה".

עמית בן דוד. יוצא למשחק חוץ באשקלון (יניב גונן)
נתניה חולון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אם המקרה היה הפוך, אנחנו בחולון מאמינים בספורטיביות ולכן היינו מסכימים להחליף ביתיות, מכיוון שאנו מאמינים שכל קבוצה צריכה לשחק בבית שלה. מנהלת הליגה היתה צריכה לדחות את המשחק, מכיוון שאין הגינות בזה שנקיים חמישה משחקי חוץ רצופים מתחילת העונה", הוסיפו בהודעת ההנהלה.

דובר מכבי חיפה, עו"ד טל אבריאל, מסר ל-ONE בתגובה לדברי חולון: "ייתכן מאוד שבעיתוי אחר ובעיקר עם התראה מראש ארוכה יותר מאשר 3 ימים לפני המשחק, היינו יכולים להסכים. בנסיבות הקיימות של אולם חדש שאינו מוכן לגמרי איננו יכולים ונזכיר שאנו לפני שלושה חודשים כבר ביקשנו לפתוח במשחק חוץ".

אוהדי חולון (גיא איזנר)
אוהדי חולון (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE

להנהלת הקבוצה הגיע אמש מייל מאוהדי הקבוצה, שבו הם מודיעים כי הם מתכוונים להפוך את האולם בראשל''צ לסניף של אולם הפחים, כאשר לפחות אלף חולונים צפויים לעשות את הדרך הקצרה מאוד מהפחים למגרש בראש'ל"צ (הסעות לילדים בשעה 19:00). 

הקבוצה כבר התאמנה בבית מכבי שבראשל"צ. אנשי חולון כבר עשו סיור באולם וסידרו את היציעים והמנויים. ייתכן כי הקלע, דרור דוידי, שמתאמן עם הקבוצה מאז פתיחת האימונים הרשמית, יחתום לחודש וישחק במשחק מול מכבי חיפה .